دانلود کتاب مدیریت ارتباط با مشتری

عکس جلد کتاب مدیریت ارتباط با مشتری
قیمت:
۱۲۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت ارتباط با مشتری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بسبب محیط چالش‌برانگیز کسب و کار که پیش روی سازمان‌ها در سراسر جهان امروز قراردارد، اهمیت بیش‌تری می‌یابد. این موضوع بویژه در صنایعی که دستخوش تغییرات در] آرایش و [پیکربندی کانال‌های] توزیع [سنتی می‌شوند، مهم و حیاتی است. CRM وسیله‌ی اداره‌کردن رقابت فزاینده، دگرگون‌سازی شرایط اقتصادی و وابستگی تبلیغاتی ازطریق استفاده از دانش شخصی مشتری است؛ دانشی که ازطریق توسعه‌ی ارتباط] با مشتری [و برنامه‌های پیشین بازاریابی بدست آمده است. CRM افزایش در برتری] نسبت به رقبا [است، زیرا روی مشتریان کنونی متمرکز می‌شود، که منبع خلق عمده‌ی عایدات کسب و کار و بهترین گزینه برای بهبود کسب و کار در مواقع] و موقعیت‌های [مبهم است.

تعریف‌های عملیاتی گوناگونی از CRM وجود دارند. در واقع، حروف CRM برای شناسایی رابطه‌ی بازاریابی مداوم و پیوسته، بازاریابی ارتباط با مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری استفاده شده است. هریک از این اصطلاحات، ناظر بر فرایند مشابهی هستند. CRM را می‌توان به عنوان فرایندی تعریف کرد، که بوسیله‌ی فعالیت بازاریابی مداوم برمبنای دانش شخصی مشتری ازطریق مدیریت و نفوذ در اطلاعات مشتری و تاریخ تماس، ارزش مشتری را حداکثر می‌کند. CRM درباره‌ی تکمیل ارتباطات با مشتریان برای حداکثرسازی ارزش مشتری در درازای زمان است.

فهرست مطالب

1 نظریه و تاریخ
2 ارتباطات حوزه‌ای و گردآوری داده
3 موضوعات ناظر بر ارتباطات و CRM
4 آینده‌ی CRM

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت ارتباط با مشتری
نویسنده، ،
مترجممعین رضایی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-04-2984-3
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰ تومان - 0.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش

نظرات کتاب مدیریت ارتباط با مشتری

علیرضا همتی
۱۳۹۵/۱/۲
عالی و کاربردی
خسته نباشید و دستتون درد نکنه
سعید مبتکر
۱۳۹۴/۴/۳۱
شما اسم اینو میزارید کتاب؟؟
محمد تقی طهماسبی
۱۳۹۴/۴/۵
خودتو مسخره کردی یامارو!؟؟
مشاهده همه نظرات ۳