دانلود کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها

کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها نوشته‌ی میکل درابای و پی.ان. راجو، یک نمای کلی از مدیریت استراتژیک در سازمان‌های ورزشی ارائه می‌دهد و چگونگی تجزیه و تحلیل محیط، برنامه‌ریزی و کارکرد استراتژیک در سازمان‌های ورزشی را بیان می‌کند.

درباره‌ی کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش:

در دنیای امروز ورزش به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و به عنوان یک حرفه، مهارت و حتی صنعت شناخته می‌شود. بنابراین برای متعادل ساختن این تحولات، مدیریت استراتژیک بیشتر از گذشته مورد نیاز است. به هم پیوسته بودن و تاثیرگذاری متقابل بخش‌های گوناگون محیط ورزشی، سازمان‌های ورزشی را نیازمند نقشه و چشم‌اندازی روشن برای آینده کرده است. تحولات در عصر حاضر مدیریت ورزش را نیازمند استرارتژی‌های موثر کرده است. در حقیقت استراتژی‌های مناسبی باید توسط سازمان‌های ورزشی طراحی و اجرا شود که بتواند توامندی‌ها و عملکرد را به حداکثر برساند تا سازمان توان مقابله با دنیای پر رقابت امروزه را داشته باشد. با تحقیق و تامل در موفقیت سازمان‌های ورزشی، برنامه و رویکردی سازمان یافته را خواهید دید که برای رسیدن به اهداف و موفقیت‌ در اینگونه سازمان‌ها طراحی و اجرا می‌شوند.

سازمان‌های ورزشی به دلیل ماهیت خود، به استراتژی و مدیریت خاصی نیاز دارند. محیط ورزشی چندان شباهتی به دیگر محیط‌ها ندارد و بیشتر قوانین و چارچوب‌های دیگر در محیط‌های ورزشی قابلیت استفاده ندارد. در زمینه استراتژی کتاب‌های بسیار محدودی وجود دارند که بر مدیریت استراتژیک در سازمان‌های ورزشی تمرکز دارند. در این کتاب سعی شده است که مثال‌های کاربردی و رویکردهای صحیح به کار برده شود تا علاقه‌مندان بتوانند مسائل و موضوعات مربوط به موضوع را بهتر درک کنند.

کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش (Strategic Management of Sports Governing Bodies) با یک ایده ساده در ذهن نوشته شده است. ارائه مقدمه‌ای اساسی و ضروری برای مدیریت استراتژیک به شکلی که برای نهادهای حاکم بر ورزش (فدراسیون‌های بین‌المللی، انجمن‌های ملی و منطقه‌ای و غیره) کاربرد داشته باشد. کتاب حاضر به شما درکی از مفهوم مدیریت استراتژیک برای یک سازمان ورزشی می‌دهد و مرور کلی بر فرآیندهای اجرایی و ابزارهای تحلیلی آن دارد و ابزارها و فرآیندها را برای رسیدن به اهداف سازمان ارائه خواهد داد.

ابزارهای تحلیلی و تکنیک‌های ارائه شده در این جستار، جدید و بدیع نیست. میکل درابای (Mikkel Draebye)
و پی.ان. راجو (P. N Raju) از مدل‌های تلفیقی برای تحلیل استراتژیک استفاده کرده‌اند تا روشی مبتنی بر استدلال‌های قوی دانشگاهی ایجاد شود و مورد استفاده متخصصین قرار گیرد. برای تخصص محور بودن متن، هیچ پانوشت یا مرجع دانشگاهی در فصل‌ها درج نشده است. در عوض، یک فهرست کوتاه از منابع برای مطالعه بیشتر در پایان ارائه شده است.

کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب حاضر می‌تواند مورد استفاده داوطلبان، هماهنگ کنندگان، کارکنان، مدیران اجرایی و رهبران نهادهای حاکم بر ورزش قرار گیرد.

میکل درابای و پی.ان. راجو را بیشتر بشناسیم:

وی استاد استراتژی و کارآفرینی در دانشکده مدیریت دانشگاه بوکونی در میلان ایتالیا است. پرفسور درابای از سال 1995 دوره‌های اجرایی و تخصصی در زمینه مدیریت استراتژیک در ورزش را تدریس می‌کند و همچنین به عنوان مشاور، راهنما و سخنران مهمان در سازمان‌های مختلف ورزشی حضور و فعالیت داشته است. او دارای یک مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی، یک مدرک مدیریت کسب و کار و یک مدرک دکتری مدیریت بازرگانی است. ایشان در دانشگاه‌های آرهوس، بوکونی، هاروارد، آی‌ام دی و ال‌ای یو سی تحصیل کرده است.

پی ان راجو کار آفرین و مشاور ورزشی است. او دانش آموخته فیفا مستر (دوره بین‌المللی مدیریت، حقوق و علوم انسانی در ورزش و موسسه فناوری هند بمبنی است. مدیر سابق در کنفدراسیون فوتبال آسیا و از سال 2006 در صنعت ورزش فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها می‌خوانیم:

شناخت برخی از حوزه‌هایی که نهادهای حاکم بر ورزش در آن‌ها فعالیت می‌کنند ساده است و مبادله به وضوح قابل درک است. به عنوان مثال حوزه اسپانسر، حوزه‌ای است که نهاد حاکم (اجاره یا فروش) فضا را مبادله می‌کند و یا کنترل‌هایی از قبیل اسکوربورد و نمایشگرهای در استادیوم، گرافیک تلویزیون، لباس‌های بازیکنان، بنرهای وب سایت که برای درآمد وجود دارد. اسپانسر (یک ذینفع) یک مشتری است که هزینه یک محصول یا خدمات را پرداخت می‌کند، یک بسته اسپانسری مشخص، به روشنی حقوق و تعهدات را شرح می‌دهد. برخی از حوزه‌های دیگر، که در آن مبادله، بهره برداری (ذی نفعان) برای شناسایی و خدمات به همان اندازه ساده هستند که شامل فروش بلیط، گردآوری اعانه یا جذب و جمع آوری کمک‌های مالی دولتی و صدور گواهینامه استادیوم است.

درحالی که مبادلات در این حوزه‌ها ممکن است برای شناسایی مشکل نباشند، درک کامل این حوزه‌ها تنها در صورتی محقق خواهد شد که انگیزه‌های پشت این مبادلات نیز به وضوح شناسایی شوند. به عنوان مثال، مدیریت باید به طور ایده آل تحلیل کند که چرا دولت بودجه توسعه مردمی این ورزش را تامین می‌کند و دولت چه انتظاراتی در برابر کمک مالی خود دارد. از سوی دیگر، حوزه‌های مشخصی وجود دارند که در آن‌ها مبادلات از لحاظ ذاتی روشن و واضح نیست. به عنوان مثال، توسعه جوانان ممکن است یکی از حوزه‌هایی باشد که در آن مبادلات، خدمات و یا ارزش ایجاد شده، به آسانی بین ارائه دهنده و ذی‌نفع قابل مطالبه نیست.

 ۱۳۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355370-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: چرا مدیریت استراتژیک
فصل 2: تجزیه و تحلیل استراتژیک
فصل 3: برنامه‌ریزی استراتژیک
فصل 4: پیاده‌سازی
فصل 5: تفکر استراتژیک
فهرست منابع کتاب
منابع تکمیلی

راهنمای دانلود کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها

برای دانلود کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش: جستاری در مدیریت فنون و روش‌ها
علوم ورزشی، مدیریت استراتژیک، مدیریت استراتژیک ورزشی، مدیریت استراتژیک ورزش، مدیریت استراتژیک در سازمانهای ورزشی، کتاب مدیریت استراتژیک در سازمانهای ورزشی، مدیریت استراتژیک در ورزش، مدیریت استراتژیک و بهره وری، مدیریت استراتژیک منابع انسانی در ورزش، اصول برنامه ریزی استراتژیک، برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت ورزش، مدیریت ورزش چیست، حوزه های مدیریت ورزشی، مدیریت ورزشی، مدیریت ورزشی چیست، پژوهش های کاربردی در مدیریت ورزشی، اصول سازمان و مدیریت ورزشی، اصول مدیریت، روش های مدیریتی، مدیریت سازمانی، رهبری کارکنان، ارزیابی عملکرد سازمانی، مدیریت درون سازمانی، ساختار سازمانی، عملکرد کارکنان، اهمیت فرهنگ سازمانی، منابع انسانی، استراتژی مدیریت، عملکرد سازمانی، تعریف مدیریت در سازمان، مدیریت کارکنان، عوامل موثر بر بهره وری سازمانی، توانایی های مدیریتی، مدیریت منابع انسانی، بهره وری سازمانی، دانلود کتاب ورزشی، تربیت بدنی، میکل دریبی، Mikkel Draebye، Strategic Management of Sports Governing Bodies Essays in Management، دانلود pdf مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش، کتاب مدیریت استراتژیک در نهادهای حاکم بر ورزش pdf