دانلود کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی

  • از: محمد احسانی
  • ناشر: انتشارات حتمی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی

کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی نوشته‌ی محمد احسانی، به نحوه‌ی مدیریت ورزش و تربیت بدنی و به طور ویژه چگونگی مدیریت باشگاه‌های ورزشی می‌پردازد و اصول و قواعد آن را شرح می‌دهد و رهنمودهای خوبی به شما ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی:

در این کتاب، از تعریف گسترده ورزش، که آن را پیتز، فیلدینگ و میلر (2007) ارائه داده‌اند استفاده شده است. آن‌ها ورزش را هرگونه فعالیت، تجربه یا اقدام شغلی متمرکز بر پرورش اندام، تفریح، کارهای قهرمانی یا اوقات فراغت تعریف می‌کنند. بنابراین، تعریف واژه ورزش طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فیزیکی و تفریحی را دربرمی‌گیرد و به رویدادهای ورزشی رقابت محدود نیست. این تعریف ورزش به شما این امکان را می‌دهد که پرورش اندام، تفریح و سایر فعالیت‌ها را در این اصطلاح جای دهید و دیگر نیازی به تکرار مدیریت ورزش و پرورش اندام یا مدیریت ورزش و تفریح در سرتاسر کتاب نیست.

کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی (Management in sport organisations) برای شروع گرایش دانشجویان به حوزه‌های دانشگاهی و حرفه‌ای ورزش تدوین شده است. کتاب حاضر با ارائه‌ی نظریه‌ای کوتاه درباره‌ی مدیریت سازمان در ورزش، راهنمایی‌هایی مشروح در مورد چگونگی مدیریت مؤسسات ورزشی بیان می‌کند.

اهمیت این تمایز از آن روست که این کتاب باید نیازهای دو دسته از دانشجویان - که به طور شاخص در دوره‌ها، با گرایش مدیریت ورزش نام‌نویسی می‌کنند - را برآورده سازد. هم‌اینک پاره‌ای از دانشجویان در رشته‌هایی مانند مدیریت ورزش، تخصص تمرین، مدیریت پرورش اندام یا آموزش‌های‌ ورزشی (قهرمانی) تخصص می‌گیرند.

معمولاً این دانشجویان به فراگیری مطالب بیشتری در مورد فرصت‌های شغلی - که در انتظارشان است - علاقه دارند. سایر دانشجویان فقط به تحصیل در یکی از این زمینه‌ها علاقه‌مندند و می‌خواهند پیش از تصمیم‌گیری نهایی اطلاعاتی کلی در مورد آن‌ها به دست آورند.

کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی برای چه کسانی مناسب است؟

اطلاعات ارائه شده در این کتاب برای همه‌ی دانشجویان مدیریت ورزش خواهد بود. برای پاره‌ای از آن‌ها، انتخابی که در مورد رشته‌شان به عمل آورده‌اند را تأیید خواهد کرد. از این پس، اینگونه دانشجویان با بینش بیشتری به بازمانده برنامه درسی‌شان پی برده، هدف خویش را با پختگی تعیین خواهند کرد. از مطالعه این کتاب، سایر دانشجویان درخواهند یافت که مدیریت ورزش مناسب حال آنان نیست و رشته دیگری را برخواهند گزید.

در بخشی از کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی می‌خوانیم:

بیشتر مردم با تجربه و تمرین به معنای ورزش پی می‌برند. همچنین از دیدگاه اکثر مردم، ورزش به مفهوم تفریح کردن است، ولی در عین حال ممکن است نوعی کار (برای ورزشکاران حرفه‌ای)، راهی برای استخدام شدن (تورهای ورزشی) و یا نوعی تجارت (آژانس‌های بازاریابی ورزشی) به شمار آید. اشکال گوناگون ورزش عبارتند از: تعداد زیادی شرکت‌کننده باشد، مانند ورزش‌های تیمی چون فوتبال و والیبال، یا فقط دو شرکت‌کننده داشته باشد، مانند تنیس و بدمینتون و یا تنها یک شرکت‌کننده داشته باشد، مانند گلف و موج‌سواری. ورزش ترکیبی از این پیکره‌بندی‌هاست که رقابت‌های تیمی، مسابقه‌های قهرمانی یا ورزشی دو نفره (کشتی) و یا انفرادی (اسکیت) را در بر می‌گیرد. بر چه اساسی می‌توان بازی‌ها و فعالیت‌ها را به عنوان ورزش تلقی کرد؟ آیا اسب‌دوانی ورزش است؟ دوچرخه‌سواری، اسکی روی آب، بیلیارد، شطرنج یا بازی‌های دیگر چطور؟ می‌دانیم که فوتبال، بسکتبال، هاکی روی چمن و یخ، تنیس، گلف، بیسبال و سافت‌بال ورزش است. آیا این‌ها با قایقرانی، سگ‌دوانی، ماراتون و غواصی با سیلندر هوای فشرده، تفاوت دارد؟

اشنایدر و اشپرایتزر ورزش را فعالیت‌های جسمی آدمی که تحت قوانین مدون انجام می‌گیرد، تعریف کرده‌اند. تعریف واندرزواگ (1988) دقیق‌تر است: (ورزش نوعی فعالیت جسمی رقابتی است که از تجهیزات و امکانات ویژه‌ای با ابعاد زمانی و مکانی واحدی بهره می‌گیرد و تلاش برای کسب رکورد اهمیت بسیار چشمگیری دارد) نظریه لوی (1968) دیدگاه نوینی را با این تعریف ارائه کرد که ورزش باید (الف) سرشت بازی داشته باشد: (ب) شامل پاره‌ای عناصر رقابتی باشد: (ج) مبتنی بر دلاوری جسمی باشد: (د) شامل عناصری از مهارت، تدبیر و بخت باشد: (ه) نتیجه آن ناآشکار باشد. بدیهی است دیدگاه‌های گوناگونی می‌توان از ورزش ارائه داد.

 ۳۲۱ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5751-79-6 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه‌ای بر مدیریت ورزش
فصل دوم: مبانی فلسفه ورزش
فصل سوم: رفتار سازمانی
فصل چهارم: حرفه ورزش
فصل پنجم: مدیریت سازمان‌های ورزشی
فصل ششم: کارکنان
فصل هفتم: ورزش و ارتباط‌ها
فصل هشتم: بازاریابی ورزشی
فصل نهم: رویداد ورزشی و مدیریت تأسیسات
فصل دهم: جهانگردی ورزشی
فصل یازدهم: ورزش حرفه‌ای
فصل دوازدهم: ورزش بین‌الملل
فصل سیزدهم: مدیریت مالی در سازمان‌های ورزشی

راهنمای دانلود کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی

برای دانلود کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت در سازمان‌های ورزشی

نظرات کتاب مدیریت در سازمان‌های ورزشی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.