دانلود کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی

کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی نوشته‌ی حمیدرضا کریمی، پژمان چراغی و هایده عبدلی، به بررسی نقش شناخت نیازهای مشتریان در مدیریت بهتر کسب و کار می‌پردازد.

این اثر در ابتدا نقش و تأثیر فرهنگی را در رشد استراتژی‌های بازاریابی بررسی می‌کند. بعد از تعریف و تعیین فرهنگ، ارزش‌های اساسی فرهنگی مصرف‌کنندگان آمریکایی مشخص می‌شود. همچنین مسأله‌ی تغییر فرهنگی و تأثیر آن بر رفتار مشتری بررسی می‌گردد. در نهایت درباره‌ی رفتار مشتریان دارای دو فرهنگ در برابر بازاریابی بین‌المللی بحث می‌شود.

فرهنگ شامل اجزای مادی و غیر مادی می‌باشد. فرهنگ غیر مادی شامل لغاتی می‌شود که مردم استفاده می‌کنند و نیز شامل عقاید و عادات و سنت‌هایی است که همگی آن را دارند. فرهنگ مادی شامل تمام مواد فیزیکی می‌گردد که تغییر کرده‌اند و توسط مردم به عنوان ابزار، ماشین، جاده و مزارع استفاده می‌شوند.

در یک محیط بازاری و در متن رفتار مشتری، ساخته‌های فرهنگ مادی شامل تمام محصولات و خدماتی می‌شود که تولید و مصرف می‌شوند. مانند مؤسسات بازاریابی، سوپر مارکت‌ها و غیره. فرهنگ غیر مادی شامل روشی است که در آن مشتری در سوپرمارکت‌ها محصولات جدیدتر و بهتر را می‌خرد.

اهمیت فرهنگ در فهم رفتار بشری این است که فهم شما را در مورد این مسأله زیاد می‌کند که مردم چیزی بیشتر از شیمیدان، فیزیکدان و زیست شناس می‌باشند. اگرچه تمام مشتریان از لحاظ بیولوژیکی مشابه هستند، عقاید و جهان بین آن‌ها ارزش‌های آن و عملکرد آن‌ها در محیط‌های فرهنگی‌شان متفاوت است.

در بخشی از کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی می‌خوانیم:

تحقیق انجام شده در مورد مجله Wall Street نشان داد که اختراعات و ساخت جدیدی که Amencan Pnze آن را تبلیغ می‌کند توانسته نظر و کنترل مردم را جلب نماید. همانند مایکروفر، کامپیوتر خانگی، کنترل راه دور تلویزیون، VCR، قهوه‌جوش خودکار این‌ها محصولاتی هستند که زندگی مردم را بهتر می‌کنند. محصولاتی مانند تلفن ماشین، دستگاه سی‌دی، دوربین ویدئویی به عنوان وسائل یک زندگی مدرن در نظر گرفته می‌شوند. بعد دیگر این ارزش سادگی آن است که واکنشی به تمام پیچیدگی‌ها و مشکلات اجباری مشتریان می‌باشد. مانند خطوط ترافیک، پروازهای هوایی با تأخیر و غیره.

بسیاری از مشتریان به دنبال راه گریزی از این مشکلات می‌باشند و این کار را با ساده کردن روش زندگی انجام می‌دهند. به عنوان مثال بسیاری از آن‌ها به مناطق روستایی رفتند تا به روش ساده‌تری از زندگی دست یابند. در ارتباط با این مسأله می‌توان به توجه مردم به حالت فانتزی محصولات اشاره کرد. نه تنها آمریکایی‌ها بلکه بسیاری از مردم دنیا، آن‌ها در رؤیای بالا رفتن از درخت، استفاده کردن کلاه‌های گاو بازی یا دیدین غروب آفتاب غرب می‌باشند.

این تمایل باعث شده که محصولاتی از قبیل رمان‌های غربی Louis L’Amour و فیلم رقص با گرگ‌ها تا سیگار Marlboro رواج پیدا کنند. ما همچنین تمایل داریم که بر بدن خودمان تسلط داشته باشیم و نیز بر محیط اطرافمان. به خاطر این ارزش ما پول زیادی صرف ادکلن، شامپو و زیبایی خود می‌کنیم و ویژگی‌های واقعی خود را بهبود بخشیده و یا پنهان کنیم. جنبه دیگری از این ارزش این است که ما دنیا را بزرگ می‌بینیم و همین طور منابع آن را. با وجود این ما با مشکلات کمبود منابع و منابع محیطی متعددی روبرو هستیم.

 ۱۱۶ صفحه، ۵۵۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95128-3-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
اهداف یادگیری
تعریف فرهنگ
ویژگی‌های فرهنگ
تسلط بر محیط
ارزشهای نهایی
ارزش‌های مفید (آلتی) حالات راهنمایی
احترام شخصی
واقع گرایان
رسیدن به کمال ومعتقدی
تغییر فرهنگی و فرهنگ متقابل
ترویج و توسعه
دنبال کردن تغییر فرهنگی
فهم فرهنگ متقابل رفتار مشتری
نیازبه شناخت فرهنگ متقابل
فصل دوم: نکات مربوط به توسعه کالا
خلاصه مطلب
ویژگی‌های روان شناختی
نمونه‌های خرید محصولات
الگوی رسانه ها
مجموعه‌های فرهنگی هیسپانیک: ویژگی‌های جمعیت شناختی
خلاصه مطلب

راهنمای دانلود کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی

برای دانلود کتاب مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مشتری مداری و تاثیرات مشتری یابی