دانلود کتاب معجزه عشق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معجزه عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معجزه عشق

هدف اصلی خوشنام احدی جید از نگارش کتاب معجزه عشق، تبیین انگیزه‌های خیرخواهانه و انسانی در مقابل بدعت‌های ناروا و ظالمانه در محموعه‌ای داستانی است. او یادآور می‌شود که نیازهای واقعی آدمی فراتر از خوراک و پوشاک و مادیات محض است.

در گذشتۀ نه‌ چندان دور، در کشور عزیزمان ایران، بافت پراکندگی جمعیت با شرایط فعلی بسیار تفاوت داشت. در حال حاضر، روستاییان برای تأمین مایحتاج زندگی و مصارف روزمرۀ خود، سحرگاهان روانۀ شهرها می‌شوند و مواد غذایی لازم (لبنیات، پروتئین، سبزیجات، میوه‌های گوناگون و...) را از آن‌جا خریداری می‌کنند. همچنین اغلبشان برای امرار معاش و تأمین مخارج زندگی، در شهرها و کلان شهرها مشغول کار و فعالیت‌های گوناگون هستند یا بسیاری از آن‌ها خانه و کاشانۀ وسیع و با ‌صفای خود را در دل طبیعت رها کرده و در حاشیۀ شهرهای بزرگ، به کپرنشینی و زندگی در خانه‌های حلبی، روی آورده‌اند؛ تا جایی که حتی نزدیک است که بساط زندگی به شیوه‌های روستایی و روستا‌نشینی برای همیشه برچیده شود و از یادها محو گردد. 

البته زمان زیادی نیست که چنین شرایطی بر شیوۀ زندگی روستانشینان حاکم شده و روستاییان تبدیل به عمده‌ترین مصرف‌ کنندگان تولیدات شهرهای بزرگ گردیده‌اند؛ بلکه تا چندی پیش، این روستاییان بودند که به‌ عنوان قطب اول اقتصاد کشور به‌ حساب می‌آمدند. 

بدین ترتیب اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کشور در روستاها، بیابان‌ها و کوهستان‌های حومۀ آن‌ها به‌ صورت پراکنده زندگی می‌کردند و همه به ‌نوعی مشغول کار و فعالیت در امر تولید بودند؛ تاجایی‌ که به هیچ عنوان حتی یک عنصر بیکار هم در میان مردمان روستا پیدا نمی‌شد؛ بلکه هر فردی به سنی می‌رسید که توان راه رفتن پیدا می‌کرد، با کاری در حد توان خود که از قبل مهیا شده بود، مواجه می‌گردید و به‌ طور خود‌جوش و طبیعی و با راهنمایی‌ها و نصایح بزرگترها بدون هیچ‌‌گونه اعتراض و ایجاد مشکلی شروع به کار می‌کرد. 

در مقابل، بخش اندکی از جمعیت کشور هم در شهرها زندگی می‌کردند که اغلب آن‌ها نیز به مشاغلی همچون ساخت‌ و‌ ساز ابزار‌ آلاتِ کاربردی در تولیدات محصولات کشاورزی و دامداری می‌پرداختند. ماحصل کارشان نیز مستقیماً به روستاها، صحراها و کوهستان‌ها روانه می‌شد تا دهقانان و دامداران روستایی بتوانند با استفاده از آن ابزار ‌آلات، بهتر و بیشتر به تولید محصولات گوناگون بپردازند. تعداد اندکی از شهرنشینان هم بودند که به‌ عنوان فروشنده‌های دوره گرد، اقلامی از کالاهای مورد نیاز روستاییان از قبیل پوشاک و ظروف آشپزی و غیره را بار اسب و استر و الاغ می‌کردند و روانۀ روستاها می‌شدند تا با معادله آن کالاها با تولیدات روستائی، ضمن ارائه کمک و خدمتی به اقتصاد کلی کشور و رفع نیازمندی‌های گروهی از همنوعان خود، احتیاجات غذایی و مصارف روزانه خود را نیز تأمین کنند. 

در عین حال، افرادی مرفه و برخوردار از همه نوع امکانات زندگی هم بودند که به آن‌ها خوانین می‌گفتند و این نام از گذشته‌های نامعلوم روی این گروه‌ها گذاشته شده بود. در کتاب معجزه عشق می‌خوانیم که گرچه این طبقه از جمعیت، در ظاهر، کار مفیدی در زمینۀ خدمات‌رسانی انجام نمی‌دادند یا در کار تولیدات کشاورزی و ساخت ابزار‌ آلات صنعتی مستقیماً دخالتی نداشتند، ولی در تحقیقاتی که اخیراً در مورد نحوۀ زندگی و حکمت سرکردگی بی‌قید‌ و ‌شرط آن‌ها صورت گرفته، نشان می‌دهد که آن‌ها از گذشته‌های دور، بنا‌ بر تصمیمات دولت‌های وقت، ناظر و قیَم روابط بین زمین و زارع بودند. آن‌ها همچنین تنظیم‌ کنندۀ روابط بین زارعین با یکدیگر از یک طرف و زارعین با تولید کنندگان انواع مختلف گوشت و پوست و غیره نیز از طرف دیگر، بودند و در کل روابط مردم با دولت را پیوند می‌دادند. 

در کتاب معجزه عشق جهت روشن‌ شدن بیشتر مطلب، به نحوۀ ادارۀ مناطق تحت نفوذ، در زمان تصدی‌گری خان‌ها، نیز اشاره‌ای شده است.

به منظور توضیح بیشتر و تبیین واقعی، کتاب معجزه عشق ضمن اشاره به انگیزه‌های اصلی مالکان در اتخاذ شیوه‌های ستمگرانه در حق رعایای زحمتکش، به شرح نمونه‌‌هایی که نشان دهندهٔ نحوهٔ تحول و تغییر نظامات ساخت بشر است و چگونگی حصول خیر و سعادت از افکار و اندیشه‌های انسانی را در صورت منطبق شدن بر دستورات الهی بیان می‌کند، پرداخته شده است.

در فراز و نشیب داستان کتاب معجزه عشق، قهرمانان قصه با تحمل ناملایمات و کمک خالق بی‌همتا بر رسومات ناصواب که زاییده اندیشه‌های شیطانی و ناصواب است، فائق آمده و بر این قول خداوند متعال ...ان مع‌‌السر یسرا... جامعه عمل می‌پوشانند.

 ۲۱۶ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8879-27-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
دلایل اصلی بیداد گری‌های مالکان
پایه‌ریزی اندیشۀ گذر از مقررات بی‌اساس
دگرگونی ناگهانی شرایط
زمان بیقراری
ره‌آوردهای نیک، یک عشق واقعی
ملاقات و به هم پیوستگی دو دسیسه‌گر حرف‌های
توسل به دام هجران
پیامدهای مرگ نصرت پیشکار
فرا رسیدن روزگار جشن و سرور بعد از یک دورۀ ماتم و عزا
انتشار خبر ازدواج رعیت‌زاده با فرزند خان بزرگ خود
شرایط ورود به فعالیت‌های اجتماعی
طرح نقشه‌های جدید مخرب
افتادن به دام طمع و جاه‌طلبی
دخالت مصلحتی آیدین خان در جزئیات امور
توهم بزرگ‌ منشی
پیامدهای ناگوار نیّت‌های ناپاک در نسل‌های بعدی

راهنمای دانلود کتاب معجزه عشق

برای دانلود کتاب معجزه عشق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معجزه عشق

نظرات کتاب معجزه عشق

havva P
۱۳۹۷/۱۱/۹
سلام... در حد نصف رمان رو خوندم سرسری!حس میکردم دارم تاریخ میخونم
... با بیان ادبی گونه که نمیتونستی باهاش ارتباط بگیری... و همچنین شخصیت‌های نه چندان قابل باوری همچون تهمینه! به هر حال خسته نباشید به نویسنده میگم امیدوارم در نوشته‌های بعدی اول رمان پیشگفتار یا مقدمه را کم کنند!دومین مسئله اگر پی
نوشتی هست در اخر بگویند نه اینکه مابین داستان یه بند مختص بدند برای توضیح اون سنت و عقاید!یا اینکه از زبان یکی از شخصیت‌ها بازگو کنند!سوم؛ در زبان اینکه محاوره‌ای باشد ادبی، نیمه ادبی باشد دقت کنند!چهارم کمی باور پذیری چاشنی شخصیت‌ها و اتفاقات بکنند! با تشکر. دو ستاره را برای اینکه دلسرد نشوید و ادامه بدهید دادم چون توانایی دارید به خاطره باورهاتون و نحوه قلم زدنتان!هر چند بنده منتقد ادبی نیستم.
آرمان محمودی
۱۳۹۷/۵/۱۰
خیلی خوب بود، قیمتش هم عالی بود
مشاهد همه نظرات (۲)