دانلود کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی)

  • از: علی پورعلی دانشور
  • ناشر: انتشارات اختر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی)

کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) نوشته‌ی علی پورعلی دانشور با هدف پرورش فکر و ذهن کودکان و نوجوانان، بالا بردن سطح علمی و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان به رشته‌ی تحریر درآمده است.

درباره کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی):

یکی از بهترین راه‌های نفوذ در ایجاد ارتباط کودکان و نوجوانان و در یک کلام همۀ افراد طرح و بیان معمّا و چیستان است. تجربه نشان می‌دهد، کودکان و نوجوانانی که به سادگی با اشخاص اعم از معلمان و مربیان و والدین و... رابطه برقرار نمی‌کنند، با طرح یک معمّا و چیستان جذّاب و جالب ارتباط صمیمی برقرار می‌کنند.

معما و چیستان اغلب ذهن همۀ افراد را کنجکاو ساخته و فکر آنان را وادار به فعالیت می‌سازد. در میان هر قوم و ملّیتی معما و چیستان جایگاهی ویژه دارد. از گذشته تاکنون برای سنجش هوش و ذکاوت افراد معماهای مختلفی مطرح شده است. امروزه اطلاعات عمومی نیز یکی از روش‌های سنجش هوش افراد محسوب می‌شود به طوری که نشانگر سواد و مطالعۀ هر کسی خواهد بود.

آثار مختلف در رابطه با اطلاعات عمومی نیز باید طوری باشند که به آسانی مطالب مفید و مختصر زیادی را در اختیارتان قرار دهند، به طوری که با مطالعۀ آن‌ها شما بتوانید در میان جمع حرفی برای گفتن داشته باشید.

کتاب حاضر دارای دو بخش مجزا است. بخش نخست آن از 365 معمّا و چیستان ناب و جذّاب تشکیل می‌شود و بخش دیگر آن نیز در بردارندۀ اطلاعات عمومی مفید و مختصر در زمینه‌های مختلف است.

کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) مناسب چه کسانی است؟

همه کودکان و نوجوانانی که به دنبال به چالش کشیدن توانایی خود هستند، می‌توانند با تهیه این کتاب سطح علمی و آگاهی خود را افزایش دهند.

در بخشی از کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) می‌خوانیم:

رودکی: ابوعبدالله جعفر بن محمد رودکی سمر قندی، در قرن چهارم در قریه رودک نزدیک سمرقند متولد شده، نخستین شاعر بزرگ ایران که استاد شاعران لقب گرفته است، اشعارش حدود صد هزار بیت تخمین رده شده است و از آثار مهم او کلیله و دمنه منظوم است که امروزه به جز از ابیات پراکنده چیزی نمانده است.

بلعمی: ابو علی محمد بن ابوالفضل بلعمی وزیر منصور بن نوح بن نصر در قرن چهارم می‌زیسته و مهمترین اثرش تاریخ بلعمی مشهور به ترجمۀ تاریخ طبری است.

بابا طاهر: بابا طاهر عریان در قرن پنجم هجری می‌زیسته است به خاطر سرودن دو بیتی هایش مشهور است و به زبان محلی لُری سروده شده است و اثری عربی به نام کلمات قصار نیز دارد.

فردوسی: حماسه سرای بزرگ ایران، در قرن چهارم می‌زیسته است 30 سال از عمرش را صرف اثر جاودانۀ خود شاهنامه نموده است شاهنامه شامل سه دورۀ اساطیری، پهلوانی، تاریخی (اشکانیان، ساسانیان) است.

فرخی سیستانی: ابوالحسن علی بن جولوغ متخلص به فرخی قرن پنجم می‌زیسته است. از شاعران بزرگ دربار سلطان محمود غزنوی است و در سیستان به دنیا آمده است. از قصیده سرایان مشهور ادب فارسی است.

منوچهر دامغانی: ابو النجم احمد بن قوص بن احمد دامغانی متخلص به منوچهری از شاعران قرن پنجم هجری و از شاعران طراز اول دربار غزنوی بوده است. مبتکر قالب شعری مسمّط است.

 ۱۴۴ صفحه، ۶۳۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-517-031-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۲۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: معماهای هوش
هوش عمومی
معمای شهرها
معماهای حیوانات و حشرات و پرندگان
معماهای اشیاء
معماهای گوناگون
سرگرمی کلمات
پاسخ معماهای هوشی
پاسخ معماهای حیوانات، حشرات، پرندگان
پاسخ معماهای اشیاء
پاسخ معماهای گوناگون
پاسخ سرگرمی کلمات
نام اشیاء
نام شهرها
نام میوه‌ها
نام دختران
نام پسران
بخش دوّم: اطلاعات عمومی
اطلاعاتی در مورد قرآن
اطلاعات پیامبران و ائمّه معصومین
تاریخچۀ مختصر زندگانی چهارده معصوم (ع)
اطلاعات نخستین‌ها...
اطلاعاتی در مورد مخترعان و مکتشفان
شاعران و نویسندگان ایران
شاعران و نویسندگان جدید (معاصر)
پدران
مظاهر جانوران
لفظ خدا در دیگر زبان‌ها
القاب مشهور در کشورها
قهرمانان افسانه‌ای جهان
بزرگترین ها
مشخصه کشورها
لقب کشورها
کشور شناسی
عجایب هفتگانۀ جهان
عجایب هفتگانه قرون وسطی
عجایب هفتگانه جهان امروز
معانی برخی از اسم‌ها
منابع و محصولات
مهمترین آثار تاریخی ایران
تقویم ایران
اطلاعاتی مفید در مورد ماه‌ها
فرمول تبدیل سال‌ها به یکدیگر

راهنمای دانلود کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی)

برای دانلود کتاب معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معما و چیستان در کلاس درس (همراه با اطلاعات عمومی)