دانلود کتاب معنا در معماری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب معنا در معماری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب معنا در معماری

کتاب معنا در معماری اثر مرتضی ملکی، در یافتن حقیقت والای معماری جدا از بحث قشری گری و تعصبات کور مذهبی و جدا از بحث تقلید کورکورانه از معماری غرب و نگاه ویژه سکولار به جهان نوشته شده است.

همه چیز در معماری از معنا شروع می‌شود. در حقیقت این معنا است که روح حاکم بر جوامع انسانی و هر چیز انسانی و دست ساخته وی حتی بناهای ساخته شده توسط انسان را تشکیل می‌دهد و اگر معنا نباشد، انسان نیز در حقیقت حیوانی بیش نیست و چه بسا در مرتبه‌ای پایین‌تر از حیوان نیز قرار بگیرد.

اما موضوعی که ذهن معماران را همیشه به خود معطوف داشته و باعث برخورد آراء ایشان با یکدیگر می‌شود این است که بالاخره فرم باید از عملکرد تبعیت کند یا اینکه فرم باید تابعی از زیبایی باشد و عملکرد به تبع و در امتداد فرم پدید آید.

کتاب معنا در معماری چهارمین کتاب مرتضی ملکی است که حاصل چندین سال تلاش وی بوده است. این کتاب بعد از خواندن صد‌ها کتاب معماری و شهرسازی و نزدیک ۱۸ سال تجربه معماری منشر شده است.

کتاب معنا در معماری در حقیقت به تعبیر رئیس دانشکده معماری دانشگاه یادگار امام (ره) دل نوشته‌های یک معمار است که البته به زبان عقلانی بیان می‌شود و نمی‌توان برای آن مرجع و رفرنسی جز عقل و دل و میزان درونی حقیقت‌یاب خواننده بیان نمود.

در این کتاب مطالب سنگین و ساده در کنار یکدیگر آورده شده و هر فصل مستقل از فصل دیگر نگاشته شده است. بنابراین در صورتیکه قسمتی از مطالب سنگین بود؛ از آن عبور کرده و مطالب مرحله بعد را مطالعه فرمائید.

 ۱۴۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-408-310-2 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: الفبای معنا در معماری
فصل دوم: معنا در معماری مدرن و هزاره سوم
فصل سوم: معنا در معماری سنتی
فصل چهارم: معانی پیچیده در معماری و معماری مفهوم‌گرا
فصل پنجم: الگوهای طراحی معناگرا

راهنمای دانلود کتاب معنا در معماری

برای دانلود کتاب معنا در معماری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  معنا در معماری
پریسا مقدم
۱۳۹۸/۸/۸
بیشتر حس این رو داشتم که پای منبر یک روحانی نشستم و دارم بحث تخصصی معماری گوش میدم که وسطش هم برای بیان به روز و مدرنیته بودنش همش از زن فاحشه در معرض دید حرف به میون میاره. بیش از حد عامیانه و غیر و بیشتر...
آریارمنه واقف
۱۳۹۸/۱/۲۷
ادبیاتی بسیار سخیف و عامیانه و نه در خور کتابی با عنوان "معنا در معماری"، تکرار بسیار عبارتها، اگرچه موضوعی که به آن پرداخته بسیار ارزشمند است اما اینگونه پرداختن به قول خود نویسنده دلنوشت است و نه متنی قابل استناد یا حتی اندیشه برانگیز
محمد ایرانی
۱۳۹۷/۱/۶
لطفا کتابهای معماری بیشتر بزارید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)