دانلود کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده)

کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده) نوشتۀ سلمان علمدارزاده، علی عظیمی و زهرا مهدیزاده، راهنمایی آموزشی در زمینۀ مقاومت مصالح، سازه‌های فولادی و ساختمان‌های فلزی برای دانشجویان این رشته است.

درباره‌ی کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده):

درس مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی یکی از درس‌های بسیار سخت در رشتۀ مهندسی معماری محسوب می‌شود، تا جایی که ارائه‌ی این کتاب به عنوان منبعی برای این درس دو واحدی، بدون کتاب مکمل سنگین است. این اثر به زبانی ساده به رشتۀ تحریر درآمده و برای به یاد ماندن مطالب در طولانی مدت، از تصاویر و کاریکاتور و طنز بهره گرفته شده است.

اغلب مثال‌های این کتاب در دو خط یا در بیشترین حالت در سه خط حل می‌شود. پایه و اساس تقریباً 95 درصد از پرسش‌ها براساس آزمون‌های 9 ترم قبل درس مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی رشتۀ معماری دانشگاه پیام نور است. تک‌تک سؤالات در این کتاب حل و در پایان، سؤالات هر 9 ترم گذشته آورده شده است. فصل پانزدهم کتاب هم به پرسش‌های نظام مهندسی اشاره کرده، تا کاربرد این درس در نظام مهندسی مشهود شود.

کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان رشتۀ معماری بسیار کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده) می‌خوانیم:

یک مبل در طی یک سال شاید چندین بار از مکانی به مکانی دیگر در ساختمان انتقال می‌یابد. محل اثر مبل فرق کرده و موقت نبوده، لذا بار مبل، باری زنده محسوب می‌گردد. بارهای زنده بارهایی هستند که به طور غیر دائم و بعد از تکمیل سازه به آن وارد می‌شوند. به عنوان مثال یک ریل ساخته شده است. پس از تکمیل ریل، قطار از روی آن رد شده و به ریل باری را وارد می‌کند. قطار یک لحظه روی ریل بوده و لحظۀ دیگر روی ریل نمی‌باشد. یه عبارتی به طور غیردائم و موقتی اثر خود را می‌گذارد. پس بار قطار بعد از احداث ریل بوده و غیردائم خواهد بود، لذا بار قطار باری زنده گماشته خواهد شد.

در ساختمان، انسان، مبل، میز، فرش، قفسۀ کتابخانه، کمدها، کولر و... چون توانایی حرکت داشته و محل اثر آن مشخص نبوده، لذا موارد نام برده شده، باری زنده گماشته می‌شوند. مثلاً یک شخص در منزل دائم در حرکت بوده، لذا بار انسان باری زنده خواهد بود.

دستگاه تهویه مطبوعی که بعد از ساخت روی سازه نصب می‌گردد، جزء بار زنده محسوب می‌شود. همچنین کولر آبی که برای خنک کردن ساختمان روی سقف نصب می‌گردد، باری زنده می‌باشد، زیرا خمشی که دستگاه در سقف و کف ایجاد می‌کند، مشابه اثر برف روی سقف ساختمان، زنده خواهد بود.

 ۴۰۴ صفحه، ۱۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-451-238-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۹۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۹۰۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: پیش‌زمینه‌ای از استاتیک
فصل دوم: تنش
فصل سوم: تنش خمشی
فصل چهارم: ممان اینرسی
فصل پنجم: کرنش
فصل ششم: بار بحرانی
فصل هفتم: تغییر شکل محوری
فصل هشتم: تنش برشی
فصل نهم: تنش پیچشی
فصل دهم: فولاد چیست؟
فصل یازدهم: مهار در برابر زلزله
فصل دوازدهم: بارها
فصل سیزدهم: نیرو در فولاد
فصل چهاردهم: بتن یا فولاد
فصل پانزدهم: سؤالات مقاومتی نظام مهندسی
فصل شانزدهم: سؤالات سال‌های گذشته کشوری پیام نور
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده)

برای دانلود کتاب مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ویژه دانشجویان معماری (به زبان ساده)