دانلود کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1

عکس جلد کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1

کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1، 10 ابزار درباره‌ی سنجش خانواده که برای استفاده در فرآیند تشخیص و درمان مشکلات خانوادگی کاربرد دارند، معرفی می‌کند.

خانواده به عنوان نخستین نهاد اجتماعی، مهمترین آموزشگاه و پرورشگاه انسان‌ها به شمار آمده و یکی از نهادهای اصلی و مقدس هر جامعه‌ای است که بر کلیه ارکان اجتماع اثرگذار است و خانواده‌ای که اعضای آن از سلامت روان، شادابی و نشاط و ویژگی‌های مثبت روانشناختی برخوردار باشد، می‌تواند موجبات رشد و شکوفایی خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند را فراهم کند.

از سویی بسیاری از مشکلات اجتماعی از قبیل طلاق، مشاجره‌های خانوادگی، کودک آزاری، مدرسه‌گریزی و... که در جامعه امروز ما اتفاق می‌افتد، ناشی از آسیب‌پذیری و فقدان سلامت روانشناختی خانواده است و پیشگیری و درمان مسایل و مشکلات خانواده مستلزم مداخلات روانشناختی و مشاوره است.

در فرآیند مشاوره و درمان، سبب‌شناسی مشکلات مراجعان، به روابط خانوادگی، تجارب کودکی و نقش آنان در خانواده برمی‌گردد و برای شروع درمان و اقدامات بالینی، نخستین گام، تشخیص نوع مشکل و ریشه‌یابی آن است که علاوه بر مصاحبه‌های بالینی به منظور گردآوری اطلاعات مورد نیاز، به کارگیری آزمون‌های روانشناختی بسیار مؤثر و سودمند بوده و نقش تعیین ‌کننده‌ای دارد. البته ذکر این نکته ضرورت دارد که آزمون‌های روانشناختی نباید به عنوان تنها وسیله ارزیابی، تلقی شود. بلکه استفاده از آن در کنار دیگر روش‌های تشخیصی می‌تواند تکمیل‌کننده اطلاعات و ملاکی برای تأیید آن‌ها باشد.

کاربرد ابزارهای کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (Scales Assessment Of Family Relationship) ویژه افراد متخصص بوده و استفاده از آن توسط افراد غیرحرفه‌ای بعضاً موجب آسیب‌های جبران‌ناپذیری به افراد و خانواده‌ها خواهد شد.

در بخشی از کتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) می‌خوانیم:

مقیاس تفسیر مشکلات خانواده در سال 1998 توسط هترینگتون و همکاران برای ارزیابی تعبیر شناختی شخصی افراد از یک مشکل به وجود آمده تهیه شده است. این آزمون در آغاز برای استفاده در خانواده طراحی شد، اما در حال حاضر برای زوج‌هایی که دچار تعارض هستند نیز کاربرد دارد. مقیاس تفسیر مشکلات بر مبنای این فرضیه‌ی اثبات شده که اعضای خانواده مسایلی مانند ابراز هیجانات نامناسب یا روابط نامطلوب را به شیوه‌های متفاوتی تعبیر و تفسیر می‌کنند، ساخته شده است. این فرضیه در بعضی از روش‌های مداخلات درمانی معاصر نظیر روایت‌درمانی، درمان متمرکز بر حل مسئله و برخی از دیدگاه‌های سیستمی مانند خانواده‌درمانی ساختاری مشاهده می‌شود.

فهرست مطالب

1- مقیاس شیوه‌های برخورد در اختلافات زناشویی
2- مقیاس رفتارهای کنترل‌گرایانه زن و شوهر
3- مقیاس تفسیر مشکلات خانواده
4- مقیاس سازگاری زناشویی
5- مقیاس بخشش رنجش خاص زناشویی
6- مقیاس پذیرش باورهای غلط مربوط به خشونت خانگی
7- مقیاس خانوادگی زوج‌های شاغل
8- پرسشنامه سازگاری خانواده
9- مقیاس قدرت‌بخشی خانواده
10- شاخص تاب‌آوری خانواده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مقیاس‌های ارزیابی روابط در خانواده (10 مقیاس خانواده) - جلد 1
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۸۹
زبانفارسی
شابک978-964-90538-1-3
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط