دانلود کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست

  • از: علی اکبر سلیمی
  • ناشر: انتشارات سخنوران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست

کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست نوشته‌ی علی اکبر سلیمی، روش‌های مفید و کاربردی را برای امیدوار ماندن در مسیر زندگی و موفقیت به شما آموزش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا عوامل درونی و بیرونی ناامیدی را کنترل کنید و در مواقع ناامیدی به «وای چه کنم» نیفتید!

همه‌ی شما لحظه‌های ننگ را تجربه کرده‌اید، لحظه‌هایی بعد از شکست که دست از کار کشیدید و در گوشه‌ای مشغول فکر کردن شده‌اید. لحظه‌هایی که بغض گلویتان را فشرد و اشک از چشمانتان جاری گشت. آن لحظه‌ها هیچ‌ وقت فراموش‌ شدنی نیستند.

وقتی آن لحظه‌ها می‌آیند سردرگم می‌شوید. نمی‌دانید چه می‌شود. یک حس ناخوشایندی در سینه‌تان به وجود می‌آید و تمام روح و جسمتان را فرا می‌گیرد. فکر کردن سخت می‌شود و باعث می‌شود نتوانید درست تصمیم بگیرید. در آن موقع خود را مثل درخت بید می‌دانید که وسط قطب جنوب کاشته شده است. ناتوان و آسیب‌پذیر، بی‌حال و ساکت! آن لحظه‌ها لحظه‌های شوم ناامیدی است.

کمتر انسانی پیدا می‌شود که آن لحظه‌ها را تجربه نکرده باشد. آن لحظه‌ها تصمیمات سخت را در پی دارند. ممکن است فکر کنید زیادی هستید و اگر نبودید، بهتر بود. شاید بخواهید به زندگی خود پایان دهید!

تمام مردم فکر می‌کنند ناامیدی تنها باعث بروز اتفاق‌های بد می‌شود و همه‌اش یک چیز منفی است، ولی ناامیدی ممکن است برای بعضی‌ها اثر خوبی داشته باشد. باعث می‌شود انسان تصمیم بگیرد دیگر مثل قبل نباشد. دیگر حاضر نیست شکست را تجربه کند و دست از تلاش برای رسیدن به موفقیت بردارد. چرا شما جزو آن بعضی‌ها نباشید؟ چرا باید دست روی دست بگذارید؟

دانستن آنچه در کتاب من نمی‌ایستم گفته شده است، کافی نیست. هم باید بدانید و مهم‌تر از آن انجام دهید. این کتاب با همکاری شما کامل می‌شود و نیمۀ دوم قلب این اثر، شما هستید که حاضرید تغییری در زندگی خود ایجاد کنید.

خواندن این کتاب شانس می‌خواهد! شانسی که خود شما انتخاب می‌کنید، زیرا اگر شما نخواهید، هیچ‌کس نمی‌تواند شما را مجبور کند تا قدمی برای تغییر بردارید. اگر شما نخواهید و اراده نکنید هیچ‌ کسی نمی‌تواند شما را مجبور به یادگیری کند.

در بخشی از کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست می‌خوانیم:

اگر تغذیۀ ناکافی و ناسالمی داشته باشیم، همیشه بی‌جان و خسته هستیم و انرژی کافی را برای انجام کارهای مهم و سرنوشت‌ساز نداریم. این بی‌حوصلگی و خستگی کم‌کم در ما حس ناتوانی را به وجود می‌آورد که ما توانایی بدنی لازم برای انجام فعالیت‌هایمان را نداریم. این حس ناتوانی، ناامیدی را به وجود می‌آورد.

داستانی را شنیده‌ام که فاصلۀ زیادی با حقیقت ندارد. یادم است که از روی این داستان، فیلمی نیز ساخته بودند. این داستان حدود سال‌های 1370 شمسی در یکی از کویرهای ایران رخ داده است. داستان از این قرار است که نیروهای انتظامی آگاه می‌شوند که عده‌ای قاچاقچی در قسمتی از دشت لوت در حال حمل مواد مخدر و مسلح هستند. اینان برای بازرسی با هلیکوپتر به آن جا می‌روند و وقتی آنان را پیدا می‌کنند با قاچاقچی‌ها درگیر می‌شوند و چند تن از آنان را می‌کشند. برخی از آنان را هم فراری می‌دهند. در مسیر بازگشت که بر بالای دشت لوت در حال پرواز بوده‌اند، ناگهان هلیکوپتر سوخت تمام می‌کند و سقوط می‌کند. از پنج سرنشین آن، یک نفر می‌میرد و یک نفر نیز زخمی می‌شود. سه نفری هم که زنده مانده بودند بی‌سیم می‌زنند و درخواست کمک می‌کنند، اما بی‌سیم آنان درست کار نمی‌کند و به‌ناچار وسایل و مواد غذایی اندکی را که داشتند برمی‌دارند و برای حفظ جان خود تلاش می‌کنند.

بعد از چند روز پیاده‌روی، مواد غذایی و آب آنان تمام می‌شود و آنان ناامید می‌شوند. یکی از آنان که زخمی شده بود می‌گوید مرا تنها بگذارید و بروید و وقتی کمک پیدا کردید به‌دنبال من بیایید. آن سه نفر نیز به راه می‌افتند. فشار گرسنگی و تشنگی امان آنان را بریده بود و امیدشان را از دست داده بودند. وقتی گرسنه باشی توان انجام هیچ کاری را نخواهی داشت.

جسد یکی از آنان در فاصلۀ یک کیلومتری از روستایی پیدا شد و دو نفر آنان نیز در فاصله‌های کمتر از ده کیلومتر درحالی‌که جان را تسلیم گفته بودند پیدا کردند.

باید بدانیم گاهی در مواقع ناامیدی کنار پرچم نجات ایستاده‌ایم و تنها کافی است نگاهمان را بچرخانیم. اگر شما قبل از فکرکردن به هر چیز مثل خانه و قدرت و احترام، فکری به حال شکم خود نکنید، انرژی لازم را برای انجام کارهای مهم ندارید.

انرژی از کجا می‌آید؟ بخشی از انرژی ما از منابع بیرون تأمین می‌شود، مانند خوراکی‌ها و غذاها و میوه‌ها. اصلاً هر انسانی دوست دارد که بهترین غذاها را بخورد و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند و همین باعث امیدواری است.

البته ممکن است عوامل بیرونی بیش از این‌ها باشد. سعی کرده‌ام مهم‌ترین آن‌ها را برای شما ذکر کنم. حال به سراغ علت‌های درونی می‌رویم، یعنی آن علت‌هایی که درون خود ما باعث ناامیدی و شکست می‌شود. باهم با برخی از مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

 ۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-215-501-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
دربارۀ نویسندۀ «من نمی‌ایستم»
چطور با من در ارتباط باشید؟
فصل اول: همۀ تقصیرها گردن کیست؟
فصل دوم: در اوج ناامیدی‌هاست که تصمیم می‌گیری پرواز کنی
فصل سوم: روزنه‌های امید
اقدام‌های بیرونی برای مبارزه با ناامیدی
منابع
تشکر و قدردانی

راهنمای دانلود کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست

برای دانلود کتاب من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  من نمی‌ایستم: راهکارهایی برای مبارزه با ناامیدی و شکست