دانلود کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام

  • از: مرتضی مطهری
  • ناشر: انتشارات صدرا
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام

کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام، شامل دو سخنرانى از استاد شهید آیت‌اللّه‌ مطهرى درباره حضرت مهدى علیه‌السلام است. گفتار اول تحت عنوان «عدل کلى» در تاریخ 1349/7/24 مطابق با چهاردهم شعبان 1390 در حسینیه ارشاد ایراد شده و گفتار دوم با عنوان «مهدى موعود» به فاصله یک هفته بعد در همان مکان ایراد شده است. 

این دو گفتار قبلاً در کتاب سیرى در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام منتشر شده است ولى نظر به این که در میان سایر گفتارهاى کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام نمود لازم را نداشت و عده‌اى از علاقه‌مندان آثار آن اسلام‌شناس فرزانه نیز خواهان چاپ مجزاى آن بودند، اقدام به انتشار این دو گفتار به شکل حاضر شد.

در بخشی از کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام می‌خوانیم:

وَعَدَ اللّه‌ُ الَّذینَ امَنوا مِنْکُمْ وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِى الاَْرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِى ارْتَضى لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ اَمْنا یَعْبُدونَنى لایُشْرِکونَ بى شَیْئا وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَاُولئِکَ هُمُ الْفاسِقونَ. 

همه پیامبران الهى که از طرف خداى متعال در میان بشر مبعوث شده‌اند، براى دو هدف اساسى بوده است. یکى از این دو هدف، برقرارى ارتباط صحیح میان بنده و خالق خودش، میان بنده و خداست، و به تعبیر دیگر منع بشر از پرستش هر موجودى غیر از خالق خودش، که در کلمه طیّبه «لا اِلهَ اِلاَّ اللّه‌ُ» خلاصه مى‌شود. هدف دومى که براى بعثت پیامبران عظام از طرف خداوند متعال هست، برقرارى روابط حسنه و صالحه میان افراد بشر، بعضى با بعضى دیگر، بر اساس عدالت و صلح و صفا و تعاون و احسان و عاطفه و خدمت به یکدیگر است. 

قرآن کریم این دو مطلب را به عنوان دو هدف براى انبیا در کمال صراحت ذکر کرده است. راجع به هدف اول، درباره خاتم الانبیاء مى‌فرماید:

یا اَیُّهَا النَّبِىُّ اِنّا اَرْسَلْناکَ شاهِدا وَ مُبَشِّرا وَ نَذیرا. وَ داعِیا اِلَى اللّه‌ِ بِاِذْنِهِ وَ سِراجا مُنیرا. 

و درباره هدف دوم مى‌فرماید:

لَقَدْ اَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ اَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالْقِسْطِ3.

 ۷۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7747-16-2 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
عدل کلى
تعریف عدالت
آیا عدالت‌خواهى فطرى است؟
نظر نیچه و ماکیاول
نظر  برتراند راسل
نقد این نظریه
نظر مارکسیسم
نظر اسلام
مسئله عمر حضرت حجت
مشخصات دوره حضرت مهدى علیه‏السلام
مهدى موعود
مهدویت در قرآن و احادیث نبوى
بیان على علیه‏السلام
قیام مختار و اعتقاد به مهدویت
سخن زُهرى
قیام «نفس زکیّه» و اعتقاد به مهدویت
نیرنگ منصور، خلیفه عباسى
محمد بن عِجلان و منصور عباسى
سخن دعبل
اعتقاد به مهدویت در جهان تسنن
بیان حافظ
ماهیت قیام مهدى علیه‏السلام
مهدویت، یک فلسفه بزرگ جهانى

راهنمای دانلود کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام

برای دانلود کتاب مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مهدی موعود علیه ‌السلام: دو گفتار از کتاب سیری در سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام