معرفی و دانلود کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن

عکس جلد کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن
قیمت:
۱۸,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن

کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن نوشته بهبود ملکی، در رابطه با تجزیه و تحلیل دستگاه سبزی خردکن خانگی برقی به روش مهندسی معکوس است که توسط کارگاه‌ها و کارخانجات داخلی کشورمان در حال تولید هستند.

هدف از انتخاب آن اولا آشنایی با نحوه کاربرد و انجام روش مهندسی معکوس بر اساس مدارک و مستندات صنعتی و تولیدی بوده و ثانیا آشنایی و چگونگی نحوۀ ساخت هر قطعه و مواد تشکیل دهندۀ آن است.

ما در دنیای بسیار پیچیده و پویا زندگی می‌کنیم، این دوران همراه است با رشد فناوری‌های متنوع و به کارگیری آن‌ها در تولید محصولات به دلیل پیچیدگی روز افزون تکنولوژی و عدم دسترسی به اطلاعات در تولید ساختاری یک محصول برخی از روش‌ها و علوم، کارایی خاص خود را پیدا می‌کنند.

در طی بررسی، به مدارک و اطلاعات مفیدی نیز در زمینۀ طرح‌ریزی کارخانه، نحوۀ چیدمان خطوط مونتاژ، مواد اولیۀ مورد نیاز، منابع انسانی، تخصص‌های مورد نیاز و ایجاد کدینگ برخورد می‌کنیم که ما را در شناخت مناسب و پی بردن به نیاز‌های حقیقی رهنمون می‌سازد.

با مطالعۀ سابقه صنعت و چگونگی رشد آن در کشورهای جنوب شرقی آسیا به این مطلب خواهیم رسید که در کمتر مواردی این کشورها دارای ابداعات فناوری بوده و تقریبا کشورهای غربی (آمریکا و اروپا) پیشرو بوده‌اند.

حال با این تفسیر چه عاملی باعث این رشد شگفت‌آور و فنی در کشورهای خاور دور گردیده است؟! در این نوشتار به یکی از راهکارهای این کشورها در رسیدن به این سطح از دانش فنی می‌پردازیم. به طور خاص کشور ژاپن را در نظر بگیریم، خواهیم دید که تقریبا تمامی مردم دنیا از نظر کیفیت، محصولات آن‌ها را تحسین می‌کنند ولی به آن‌ها ایراد می‌گیرند که ژاپنی‌ها از طریق کپی برداری از روی محصولات دیگران به این موفقیت دست یافته‌اند. این بخش اگر هم که درست باشد و در صورتی که کپی برداری راهی مطمئن برای رسیدن به هدف باشد چه مانعی دارد که این کار انجام شود. این مورد، به خصوص درباره کشورهای در حال توسعه و یا جهان سوم با توجه به شکاف عمیق فناوری بین این کشورهای و کشورهای پیشرفته دنیا، امری حیاتی به شمار می‌رود و این کشورها باید همان شیوه را پیش بگیرند. در تمامی مسیر ردپای یک شگرد خاص و بسیار مفید به چشم می‌خورد که مهندسی معکوس نام دارد.

در هیچ عصری بشر به این اندازه دچار فشارهای ناشی از تغییر و تحولات زندگی بشری نبوده است و مهندسی معکوس روشی آگاهانه و عالمانه جهت دستیابی به فناوری برتر رشد رشد و توسعه است.

این رویکرد روشی منطقی و نظام‌مند برای تعیین میزان کمبود اطلاعات فنی به منظور پشتیبانی از تولید یک محصول و انجام یک کار تیمی منسجم برای تکمیل این اطلاعات است لذا تشکیل گروه‌های کارشناسی ضروری است که این گروه‌ها موظفند به وسیله تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و دقیق آزمایشگاهی به همراه مدیریت و سازماندهی مناسب با استفاده از روش‌های گوناگون، نقشه‌های طراحی، مشخصات و استانداردهای محصول را به دست آورند و با این روش محصولی تولید کنند که کمترین تفاوت را با مشخصات محصول الگو داشته باشد.

استفاده از روش مهندسی معکوس از قرن‌ها پیش متداول بوده و در دهه اخیر رواج جهانی یافته است. در تحقیقات اخیر از مهندسی معکوس به عنوان مجموعه‌ای از روش‌ها برای کسب دانش فنی بر اساس مطالعه محصول اشاره شده است که این محصول می‌تواند به دو شکل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری باشد که در سال‌های اخیر تحقیقات در زمینه مهندسی معکوس نرم‌افزار بیشتر دیده شده است. ژاپن از جمله کشور‌هایی است که با استفاده از همین روش توانسته خلاء فناوری بین خود و کشورهای پیشرفته صنعتی را پر کند.

در ایران هم پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به دنبال تحریم‌های اقتصادی با القاب فرهنگ خودباوری و خوداتکایی، از روش مهندسی معکوس به عنوان یک روش موفق برای پاسخگویی به نیازهای اساسی استفاده شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: مهندسی معکوس
فصل سوم: کاربرد و اهمیت مهندسی معکوس در صنعت
فصل چهارم: روش تولید اجزاء و قطعات دستگاه سبزی خردکن
فصل پنجم: بررسی ابعاد با استفاده از نرم‌افزار SOLID WORK
فصل ششم: جمع‌بندی و نتیجه‌گیری
مراجع
پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات قانون یار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات102
زبانفارسی
شابک978-622-6055-59-8
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی کامپیوتر
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن

سهراب نورمهر
۱۴۰۱/۱/۲
فقط کاتالوگه نه چیز دیگه ای
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن

برای دریافت کتاب مهندسی معکوس سبزی خردکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.