دانلود کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫

  • از: مریم عزتی فرد
  • ناشر: انتشارات سطر و قلم
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫

کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫، به تالیف مریم عزتی فرد، به گیاهانی که در قرآن کریم از آن‌ها اسم برده شده است، می‌پردازد. این گیاهان از نظر خواص، کاربرد و از جهت اشاره به رویداد و اتفاقات متفاوت، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

قرآن کریم کتاب هدایت بشر به سوی خدای متعال است که در راستای اهداف هدایتی خود را از شیوه‌های گوناگون برهان، موعظه، جدل به روش نیکو و اشاره‌های علمی استفاده کرده است. در قرآن کریم بیش از هزار آیه به‌ مطالب علمی اشاره دارد که برخی در حد اعجاز علمی قرآن به‌شمار می‌آید.

تمام گیاهانی که از زمین می‌رویند از هر نظر مهم و آیت روشنی از عظمت خداوند هستند. گیاهانی که در قرآن کریم از آن‌ها اسم برده شده هم از نظر خواص و کاربرد و هم از جهت اشاره به رویدادها و اتفاقاتی که همراه با نام این گیاهان آمده نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. چون نام این گیاهان با کلام الهی آمیخته شده‌اند به نوعی ارزشمند و مهم جلوه می‌کنند.

در بخشی از کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫ می‌خوانیم:

همه ریحان را علفی خوشبو ترجمه کرده‌اند. در مجموعه گیاهی عربستان از ریحان با عنوان شاهسفرم «اسیموم باسیلیکوم» یاد می‌شود. در ایران ریحان فراوان است و شاه اسیرم یا «سلطان گیاهان» نامیده می‌شود. می‌گویند ریحان گیاه بومی کرمان است و از این رو گاهی آن را «حبز کرمان» می‌نامند.

 ۴۵ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-95033-5-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ریحان
بصل (پیاز)
زنجبیل
سدرة (سدر)
عدس
طلع (موز)
مَنّ (ترنجبین)
نخل، نخیل (خرما)
طوبی
زقّوم
فوم، سُنْبُلْ (گندم)
یقط (کدو)
زیتون
خیار
تین (انجیر)
عنب (انگور)
فوم (سیر)
رمّان (انار)
بقل
خَمط (میوه بدمزه و تلخ)

راهنمای دانلود کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫

برای دانلود کتاب نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نباتات قرآنی (نعمات الهی)‮‏‫
حمید رضا فولادفر
۱۳۹۶/۱۱/۱۲
بسیار عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)