دانلود کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل

کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل نوشته‌ی مجتبی نادری، عباس معمارنژاد و علیرضا مقدسی، به بررسی تاریخچه و ساختار نظام گمرکی، تئوری‌ها و نظریه‌های اقتصادی در محیط کسب و کار، بررسی وضعیت گمرک در ایران، الگوهای مفهومی نظام گمرکی و ... می‌پردازد.

گمرک یکی از عوامل بسیار موثر در فعالیت‌های تجاری و نهادی ضروری برای کشور جهت تامین درآمد، آسان‌سازی تجارت و صیانت از جامعه به حساب می‌آید. این سازمان وظیفه مدیریت کارهای مربوط به جابجایی کالا و مسافر را در سطح بین‌المللی برعهده دارد. بنابراین هر دولتی برای عمل کردن درست و مناسب برنامه‌ها و سیاست‌های مالی، اقتصادی و اجتماعی خود به سازمان گمرکی کارآمد نیازمند است.

پس می‌توان نتیجه گرفت که موفقیت یا عدم موفقیت دولت‌ها رابطه مستقیمی با عملکرد و کارکرد صحیح دولت‌ها دارد. بنابراین وابستگی تولید کشور به مواد اولیه و واسطه‌ای وارداتی و کالاهای سرمایه‌ای از یک طرف و بالا بودن سهم این کالاها در واردات کشور، حضور و عملکرد گمرک را در آسان‌سازی فعالیت‌های تولید پررنگ‌تر می‌کند.

در بخشی از کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل می‌خوانیم:

بهبود و ارتقای عملکرد لجستیک به عنوان یکی از اهداف مهم توسعه کشورها طی سالیان اخیر مطرح شده است؛ چرا که لجستیک تأثیر بسزایی بر فعالیت‌های اقتصادی کشورها دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که از میان کشورهای دارای درآمد سرانه همسطح، کشورهایی که عملکرد لجستیکی بهتری داشته‌اند شاهد یک درصد رشد بیشتر در تولید ناخالص داخلی و دو درصد رشد بیشتر در تجارت بوده‌اند.

یکی از معیارهایی که برای بررسی وضعیت لجستیک کشورها مورد بررسی قرار می‌گیرد، شاخص عملکرد لجستیک و مشخصه‌های آن است که حاصل کار مشترکی از بانک جهانی، ارائه‌دهندگان خدمات لجستیکی و مشارکت کنندگان دانشگاهی است. بانک جهانی این شاخص را به صورت دوسالانه منتشر می‌کند.

شاخص عملکرد لجستیک یک شاخص چند بعدی است که عملکرد بخش لجستیک یک کشور را ارزیابی می‌کند. این شاخص در مقیاسی بین یک (بدترین) تا پنج (بهترین) امتیازدهی می‌شود. برای اندازه‌گیری این شاخص، حدود هزار شرکت بین‌المللی حمل ‌و نقل کالا بیش از پنج هزار ارزیابی انجام داده‌اند. این شاخص همچنین اطلاعاتی درباره زمان، هزینه، قابلیت اطمینان زنجیره‌ای تأمین واردات و صادرات، کیفیت زیرساخت‌ها، عملکرد خدمات کلیدی و شفافیت رویه‌های تجاری بیش از 130 کشور ارائه می‌دهد.

 ۲۲۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-41-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: تاریخچه و ساختار نظام گمرکی
فصل سوم: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های پنجم و ششم توسعه
فصل چهارم: تئوری‌ها و نظریه‌های اقتصادی در محیط کسب و کار
فصل پنجم: بررسی وضعیت گمرک در ایران
فصل ششم: ابعاد و مولفه‌های نظام گمرکی از دیدگاه صاحب نظران
فصل هفتم: الگوهای مفهومی نظام گمرکی
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل

برای دانلود کتاب نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظام گمرکی مطلوب مبتنی بر اقتصاد مقاومتی از ایده تا عمل