دانلود کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی

کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی به قلم کوانگ هیونگ لی، با بیانی ساده و روان مفاهیم پایه و اصلی تئوری فازی و کاربردهای آن را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

تئوری فازی به موضوعی تبدیل شده که بیشتر از بقیه، مورد توجه فراوان دانشجویان قرار گرفته است. با این حال یافتن کتاب درسی مناسب برای استفاده در دوره مقدماتی و جهت پیشنهاد به دانشجویانی که می‌خواهند خودشان مطالعاتی در این زمینه داشته باشند کار چندان آسانی نیست. هدف اصلی کوانگ هیونگ لی (Kwang H. Lee) از نگارش کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی (First Course on Fuzzy Theory and Applications) صرفاً تامین و در نظر گرفتن این نیاز است.

ایده‌ی اصلی این کتاب ارائه‌ی مفاهیم پایه و اساسی تئوری فازی و همچنین چگونگی استفاده از آن است؛ لذا نویسنده بر بیان ساده‌ی این مفاهیم تمرکز نموده است. نمونه‌ها و شکل‌های متعددی هستند که به شما در درک این موضوع کمک می‌کنند و هم چنین تمرینات اضافی نیز در پایان هر فصل وجود دارند.

این کتاب به دو بخش کلی تقسیم‌بندی می‌شود: بخش تئوری و بخش برنامه کاربردی. ‌بخش اول شامل فصول 1 تا 8 است. فصل 1 و 2 مفاهیم اساسی مجموعه‌های فازی و عملیات را نشان داده و فصل‌های 3 و 4 در رابطه با مجموعه‌های فازی چند بعدی‌اند. فصول 5 و 6، الحاقات تئوری فازی به اعداد و تابع بوده و فصل‌های 7 و 8 تحولات ویژگی‌های فازی بر تئوری‌های احتمال و منطق می‌باشند.

بخش دوم مربوط به برنامه‌های کاربردی است. فصل 9 تکنیک‌های استنتاج فازی را ارائه می‌دهد که می‌توان از آن‌ها در شرایط نامطمئن استفاده نمود و فصل 10 برای استفاده از استنتاج برای کنترل مسائل و سیستم‌های خبره است. فصول 11 و 12 ترکیبات هیبرید ممکن با سایر الگوریتم‌های هوشمند خصوصا شبکه‌ی عصبی ویژه و الگوریتم‌های ژنتیک را ارائه می‌دهد.

 ۳۵۳ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 987-600-7324-50-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1- مجموعه‌های فازی
فصل 2- عملیات مجموعه‌ی فازی
فصل 3- روابط و ترکیب فازی
فصل 4- گراف و رابطه‌ی فازی
فصل 5- اعداد فازی
فصل 6 - تابع فازی
فصل 7- احتمالات و عدم قطعیت
فصل 8- منطق فازی
فصل 9- استنتاج فازی
فصل 10- کنترل فازی و سیستم‌های خبره فازی
فصل 11- ادغام سیستم فازی و شبکه‌های عصبی
فصل 12- ادغام سیستم‌های فازی و الگوریتم‌های ژنتیک

راهنمای دانلود کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی

برای دانلود کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی

نظرات کتاب نظریه‌های فازی و برنامه‌های کاربردی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.