دانلود کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور

کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور نوشته‌ی کلاوس اوتو شارمر به نظریه و روش­‌شناسی یو می‌پردازد که مطالب زیادی درباره‌ی سرشت رهبری، مخصوصاً رهبری در زمان­ آشوب‌­های عظیم را برای گفتن دارد.

ما در دور‌ه‌­ای از کشمکش و شکست‌­های نهادی عظیم،زمانه‌ی­ پایان‌­های دردناک و شروع‌های امیدوار زندگی می­‌کنیم. زمانه‌­ای که گویی چیزی ژرف در حال تغییر یا مرگ است.

در چنین شرایطی نظریه راهبردی یو اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و در کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور (Theory U: leading from the future as it emerges) به آن پرداخته می‌شود. کلاوس اوتو شارمر (Claus Otto Scharmer) تلاش می‌کند تا به صورت همه‌جانبه به این مسئله بپردازد.

اگرچه این ایده‌­ها عناصری حساس از«نظریه یو» هستند، آنچه اهمیت ویژه دارد این است که این­ ایده­‌ها صرفاً نظریه نیستند. این عناصر از تجارب عملی گسترده با روش‌شناسی یو نشأت گرفته‌اند. داستا‌‌ن­‌هایی درباره‌ی برنامه‌­های ابتکاری تغییر طولانی­ مدت در مشاغل، مراقبت پزشکی و آموزش و تأمل بر آن‌ها در سراسر فصول آتی تنیده شده است.

در بخشی از کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور می‌خوانیم:

با صرف 10 سال گذشته پیشه حرفه‌ای‌ام در عرصه یادگیری سازمانی، مهمترین بینش من این بوده که دو مرجع متفاوت یادگیری وجود دارد: یادگیری از تجارب گذشته و یادگیری از آینده چنانکه ظاهر می‌شود. نخستین نوع یادگیری، یادگیری از گذشته، کاملاً مشهور و توسعه یافته است. پس‌زمینه همه روش‌شناسی‌های عمده ما، بهترین فعالیت‌ها و رویکردهای یادگیری سازمانی ما است. در مقابل، نوع دوم یادگیری، یادگیری از آینده چنانکه ظاهر می‌شود، هنوز تا حد زیادی ناشناخته است.

برخی از کسانی که ایده منبع دوم یادگیری را به آن‌ها پیشنهاد کردم، آن را اشتباه می‌دانستند. آن‌ها استدلال می‌کردند، که تنها راه یادگیری، یادگیری از گذشته است. «اتو، یادگیری از گذشته ممکن نیست. زمان خود را هدر نده!» اما در کار با گروه‌های رهبری در سراسر قسمت‌ها و صنایع، دریافتم که به دلایل متعددی، رهبران نمی‌توانند به چالش‌های موجود را فقط از طریق عمل براساس تجربه گذشته رسیدگی کنند. گاهی تجارب گذشته در رسیدگی به موضوعات متداول چندان مفید نیستند.

 ۶۵۷ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6350-69-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش درآمد 
تقدیر و تشکر 
مقدمه 
بخش اول: ضربه به نقطه کور ما 
بخش دوم: ورود به عرصه یو 
بخش سوم: احساس حضور: یک فناوری اجتماعی برای هدایت نوآوری و تغییر ژرف
سخن پایانی 
واژه‌نامه 
درباره نویسنده 
درباره سازمان 
منابع 
یادداشت‌ها 

راهنمای دانلود کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور

برای دانلود کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور

نظرات کتاب نظریه یو: هدایت از آینده در حال ظهور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.