دانلود کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی

  • از: محمد مظفری
  • ناشر: انتشارات پژوهش اخوت
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی

در کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی اثر محمد مظفری، به این مطلب اشاره شده است که زیارت و دعا، به عنوان دو شیوه متداول مذهبی، چگونه می‌تواند آثار روان‌شناختی خود را بر روی فرد به جا بگذارند.

در جهان امروز به مراقبت، پرورش و ارتقای ابعاد روحی روانی انسان همانند ابعاد جسمی او اهمیت داده می‌شود. البته در بعضی موارد می‌بینیم که توجهات بیشتری نیز به تربیت و حفظ بهداشت‌ روانی نسبت به تربیت و بهداشت جسمانی مبذول می‌گردد. گسترش رشته‌های دانشگاهی متعدد و مراکز ارائه خدمات و ارتقای ابعاد روانی برای افراد اعم از سالم و بیمار در همه جوامع و نیز استقبال اقشار مختلف جامعه در سنین متفاوت و با وجود تفاوت‌های جنسی (زن و مرد) همه شواهدی بر این ادعا هستند.

در کشور ما نیز نه تنها در شهرهای بزرگ، بلکه در شهرهای کوچک و دور افتاده نیز خدمات و تبلیغاتی تحت عناوینی نظیر مشاوره، روان درمانی، کسب مهارت‌های روحی، مهارت‌های زندگی و... وجود دارد. و روز به روز هم به دلیل کثرت تقاضا رو به افزایش است. از این رو به نظر می‌رسد که در پی این افزایش تقاضا باید افزایش اطلاعات و بهبود خدمات و توجه بیشتر به ارائه شیوه‌های مستند و نوین داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگوی این نیاز جامعه باشیم. از شایع‌ترین دلایل توجه به مراکز مشاوره‌ای و درمانی، حفظ بهداشت روانی و یا درمان بیماری‌های روانی و اختلالات رفتاری است. بنا به شواهدی که در متن کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی خواهد آمد می‌توان به اهمیت اثرات زیارت و دعا برای دستیابی به منظور فوق یعنی بهداشت روانی و درمان بیماری‌های روانی و اختلالات رفتاری بهره فراوان جست. در حال‌حاضر فرآیند‌های مربوط به ارائه خدمات علمی و دانشگاهی نتوانسته آن‌گونه که شایسته است از منابعی دینی و الهی بهرمند گردد. از این رو بین این دو فاصله‌ای وجود دارد. این در حالی است که منابع دینی سرچشمه بسیار مهمی در تغذیه علوم مختلف از جمله علوم رفتاری و روانی هستند. علوم رفتاری و روانی نیز ابزاری در خدمت ارتقای روانی اخلاقی اجتماعی انسان‌ها می‌باشند.

 ۶۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6065-94-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
نقش ایمان در زندگی
نقش دعا در بهداشت روانی
فرمول دعا
زیارت، دعا و بهداشت روانی
آثار زیارت
قدرت درمانی دعا
الف) اضطراب
تعریف اضطراب
عوامل اضطراب آفرین
ب) افسردگی
عوامل افسردگی
دعا و درمان افسردگی
دیگر اختلال های روانی
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی

برای دانلود کتاب نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقش دعا و زیارت در بهداشت روانی
محمد مبلغ بامیانی
۱۳۹۶/۹/۱۹
بنام افریدگارجهانوخالق بیهمتا؛نخست ازتمام مدیران ودست اندرکاران کتابراه تشکروسپاس گزارم که واقعا زحمات فراوان رادرتننظیم این سایت متقبل گردیده‌اند که به حقیقت سایت بسیار پرباروغنی'ودرمیان سایتهای ما بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)