دانلود کتاب نمایشنامه بید خون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه بید خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه بید خون

حیاطِ خانه‌ای ییلاقی؛ بر کف صحنه نقشۀ یک خانۀ ییلاقی ترسیم شده است. یک پیشخوان در آشپزخانه انتهای نقشه و تختی در اتاق نشیمن میان نقشه دیده می‌شود. یک چهارپایه در حیاط، چهارپایه‌ای هم در آشپزخانه، تیر چراغ برق در جلو، سمت چپ، قرار داده شده است.

در پس‌زمینه درختِ بیدِ بزرگی همراه با بُرش خبرهای روزنامه‌ها زمان جنگ روی یک بنرِ چاپ‌شده دیده می‌شود. در پشت بنر منبع نوری تعبیه شده است که بسته به موقعیت‌های نمایش رنگ درخت و نوشته‌ها را تغییر می‌دهد. دو دسته لته سه‌تایی گَردان و قابل جابه‌جایی در فاصله میان نقشه و درخت بید قرار دارند که با تغییر هر صحنه جلوتر گذارده می‌شوند و فضای نمایشی مورد تأکید را می‌سازند.

تصاویری روی لته‌ها، با توجه به موقعیت و فضای هر صحنه، نقاشی شده است. جلال و ملیحه از بخش سمت چپ خانه استفاده می‌کنند و احمدرضا و نازنین از بخش سمت راست. از آشپزخانه، اتاق نشیمن و حیاط هر دو خانواده مشترک استفاده می‌کنند. برای همۀ شخصیت‌هایِ نمایش دیوارها، درها و پنجره‌های روی نقشه چون واقعیت وجود عینی دارد. فقط صدرا از همۀ دیوارها عبور می‌کند و روی نقشه راه می‌رود. 

 ۵۲ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175234-6 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه بید خون

برای دانلود کتاب نمایشنامه بید خون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه بید خون