دانلود کتاب نمایشنامه شمارش معکوس

  • از: رسول نقوی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه شمارش معکوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه شمارش معکوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه شمارش معکوس

نمایش «شمارش معکوس» درباره جریان بمب‌گذاری در حرم امام رضا (ع) است. مردی که ظاهرا مسئول بمبگذاری است، منتظر انفجار است که متوجه می‌شود زن و فرزندش در حرم امام هشتم هستند. زن پایبند به اعتقادات است و مرد مدام با سرزنش کردن او عقایدش را زیر سئوال می‌برد. بیشتر جریان نمایشنامه رسول نقوی بر پایه کنش بین این زن و مرد شکل می‌گیرد و نویسنده با طرح دیالوگ‌های موجز سعی می‌کند فضایی ابهام‌انگیز خلق کند و در نهایت قضاوت را بر عهده مخاطب بگذارد.
نقوی در ابتدای این نمایشنامه موقعیتی مبهم را خلق می‌کند و اطلاعات کمی از شخصیت‌ها می‌دهد تا حس کنجکاوی مخاطبش را برانگیزد. در ادامه نمایشنامه‌ هم چگونگی رابطه رضا، کاوه و آرزو (سه شخصیت اصلی نمایشنامه) و ارتباط آنها در گذشته، این کنجکاوی‌ها و چالش‌ها را تقویت می‌کند.
یکی از ویژگی‌ها و مهارت‌های نقوی، به‌کارگیری خوب و مناسب زبان عامیانه در نمایشنامه است. او چه در این نمایشنامه و چه در آثار قبلی‌اش این نکته را ثابت کرده و نشان داده که می‌تواند از قدرت بخشیدن به این زبان در راستای جذاب کردن نمایشنامه بهره بگیرد.
اما نکته‌ای که درباره نقوی و کارنامه هنری او قابل تامل به نظر می‌رسد، این است که او همواره به سراغ داستان‌های تکراری می‌رود و البته تعمدا این گونه داستان‌ها را انتخاب می‌کند؛ چرا که می‌خواهد این موضوع را ثابت کند که چگونگی نگاه به سوژه‌های ظاهرا تکراری، چقدر مهم هستند و بیان و پرداخت متفاوت به این سوژه‌ها چقدر می‌تواند در اثرگذاری متن و جذب مخاطب موثر باشد.
.... نمی دونم چرا هر چی دورتر می شیم، صدای واعطشا بیشتر به گوش می رسه. چشام به هر سو که می رن تلی از سیاهی می بینن. بوی استیک سوخته ای می آد که سفارش باورم بود. با باورم کاری نداشته باشین. منم آدمم، از پدرم فقط اسمی توی سجلم دارم و صدای مادر رو دوست دارم کسی برام تعریف کنه. درست حدس زدید، نذر کردم روزی نشه که نذر کنم ...

 ۲۴ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-870-5 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه شمارش معکوس

برای دانلود کتاب نمایشنامه شمارش معکوس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه شمارش معکوس
ALIREZA RANJBARI
۱۳۹۸/۲/۳
نمایشنامه خوبیه چند بار خوندمش واقعا عالی همین ابهامی که برای شناخت شخصیتها میده واقعا عالیه
بهارِ گلِ نرگس
۱۳۹۸/۷/۲۹
مخاطب رو به چالش می کشد.زیبا نوشته شده و متن پرقدرتی داره.از عشق دنیایی پوچی و احساس بی ارزشی به باور و اعتقاد و ایمان و عشق معنوی رسید و با کرم و لطف امام رضا ع پایان یافت.همانطور که نویسنده هم گفتن بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)