دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

نمایشنامه عروسکخانه "A Dolls House"، اولین نمایشنامه حسی هنریک ایبسن و مشهورترین اثر اوست که در دانشگاه ها نیز تدریس می شود و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این نمایشنامه داستان زن خامی است که ناگهان چشم به چندوچون زناشویی و دروغی که زندگی‌اش را بر آن بنیاد نهاده باز می‌کند. می‌بیند شوهرش، پدر سه فرزندش، بیگانه‌ای بیش نیست که همواره با او چون بچه و دارایی خود رفتار کرده است. درمی‌یابد که خوشبختی‌اش دروغین بوده و خودش، نه آدمی آزاد و برابر، که عروسکی و خانه‌اش نه خانه، که عروسکخانه‌ای بوده است. این چشم‌گشایی، او را بر آن می‌دارد که همه چیز خود را رها کند و در جست‌و‌جوی حقیقت، خود و ارزش‌های خود، پا به دنیای واقعی بنهد.
این‌گونه، او نخستین گام را به دنیای بیرون می‌گذارد. دنیایی سردتر و تنهاترِ، ولی هم‌زمان، روشن از کورسوی امید به چیزی بهتر.
ایبسن در نامه‌ای درباره‌ی نورا می‌نویسد: «... زندگی او درواقع باید در آن دمی آغاز شود که از خانه‌اش می‌رود... . بچه‌ی بزرگ بالغی، نورا، در نمایشنامه هست که باید برای یافتن خود پا به زندگی بیرون بگذارد...»
نورا به این دریافت دردناک رسیده است که کسی نیست و باید کسی بشود. او آزادی را برای این می‌خواهد و به گفته‌ی ایبسن، اخلاقاً حق دارد.
"هنریک ایبسن" با ژرف‌بینی و دور‌اندیشی خود، ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های جامعه‌ی روزگار را، آن‌چنان‌که هست و نه آن‌چنان‌که آوازه‌گری می‌شود، پیش چشم همگان می‌نهد و ژرف‌ترین مفاهیم زندگی آدم جامعه‌ی کنونی را هوشمندانه می‌کاود و می‌شکافد و بر و بار این واکاوی و واشکافی‌اش را پیش چشمان دریده‌ی بیننده می‌گذارد. همه کس در هر جای جهان بزرگ امروزین، خود و پیرامونش را در نوشته‌های ایبسن بازمی‌شناسد.

 ۱۲۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6955-99-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی پیرامون برگردان دوازده نمایشنامه‌ی مدرن ایبسن از زبان نروژی به فارسی
پیشگفتاری بر عروسکخانه
پرده ی نخست
پرده ی دوم
پرده ی سوم

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

برای دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه عروسک‌خانه

نظرات کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

هلیا سنجابی
۱۳۹۹/۳/۲۵
بسیار نمایشنامه جذاب و متفاوتی بود. از مطلبی که در پیش گفتار کتاب خونده بودم نمیتونستم حدس بزنم چنین موضوع خاصی داره. نه فقط ۱ نکته که به نکات مختلفی در این نمایشنامه اشاره میشه که در جریان امور عادی زندگی هست. یک زن که در ابتدا سبکسر و سطحی به نظر میاد اما به تدریج با لایه‌های مختلف شخصیتش اشنا که میشیم کاملا با ظاهرش فرق داره. مردسالاری حاکم بر زندگی زناشویی که همسرش رو جز دارایی خودش میبینه و انتظار و امید برای شناخت درست خود و اطرافیان. البته که ترجمه‌ی خیلی خوبی نداشت
مهرداد مولانا
۱۳۹۸/۱/۹
تمامی آثار ایبسن عالی هستند
مشاهد همه نظرات (۲)