دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

نمایشنامه عروسکخانه "A Dolls House"، اولین نمایشنامه حسی هنریک ایبسن و مشهورترین اثر اوست که در دانشگاه ها نیز تدریس می شود و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این نمایشنامه داستان زن خامی است که ناگهان چشم به چندوچون زناشویی و دروغی که زندگی‌اش را بر آن بنیاد نهاده باز می‌کند. می‌بیند شوهرش، پدر سه فرزندش، بیگانه‌ای بیش نیست که همواره با او چون بچه و دارایی خود رفتار کرده است. درمی‌یابد که خوشبختی‌اش دروغین بوده و خودش، نه آدمی آزاد و برابر، که عروسکی و خانه‌اش نه خانه، که عروسکخانه‌ای بوده است. این چشم‌گشایی، او را بر آن می‌دارد که همه چیز خود را رها کند و در جست‌و‌جوی حقیقت، خود و ارزش‌های خود، پا به دنیای واقعی بنهد.
این‌گونه، او نخستین گام را به دنیای بیرون می‌گذارد. دنیایی سردتر و تنهاترِ، ولی هم‌زمان، روشن از کورسوی امید به چیزی بهتر.
ایبسن در نامه‌ای درباره‌ی نورا می‌نویسد: «... زندگی او درواقع باید در آن دمی آغاز شود که از خانه‌اش می‌رود... . بچه‌ی بزرگ بالغی، نورا، در نمایشنامه هست که باید برای یافتن خود پا به زندگی بیرون بگذارد...»
نورا به این دریافت دردناک رسیده است که کسی نیست و باید کسی بشود. او آزادی را برای این می‌خواهد و به گفته‌ی ایبسن، اخلاقاً حق دارد.
"هنریک ایبسن" با ژرف‌بینی و دور‌اندیشی خود، ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های جامعه‌ی روزگار را، آن‌چنان‌که هست و نه آن‌چنان‌که آوازه‌گری می‌شود، پیش چشم همگان می‌نهد و ژرف‌ترین مفاهیم زندگی آدم جامعه‌ی کنونی را هوشمندانه می‌کاود و می‌شکافد و بر و بار این واکاوی و واشکافی‌اش را پیش چشمان دریده‌ی بیننده می‌گذارد. همه کس در هر جای جهان بزرگ امروزین، خود و پیرامونش را در نوشته‌های ایبسن بازمی‌شناسد.

 ۱۲۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6955-99-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی پیرامون برگردان دوازده نمایشنامه‌ی مدرن ایبسن از زبان نروژی به فارسی
پیشگفتاری بر عروسکخانه
پرده ی نخست
پرده ی دوم
پرده ی سوم

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه

برای دانلود کتاب نمایشنامه عروسک‌خانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه عروسک‌خانه
هلیا سنجابی
۱۳۹۹/۳/۲۵
بسیار نمایشنامه جذاب و متفاوتی بود. از مطلبی که در پیش گفتار کتاب خونده بودم نمیتونستم حدس بزنم چنین موضوع خاصی داره. نه فقط ۱ نکته که به نکات مختلفی در این نمایشنامه اشاره میشه که در جریان امور عادی بیشتر...
مهرداد مولانا
۱۳۹۸/۱/۹
تمامی آثار ایبسن عالی هستند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)