دانلود کتاب نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم)

کتاب ششم از مجموعه کتاب های تحلیلی سهراب سپهری

منظومه بلند مسافر، ششمین کتاب از مجموعه هشت کتاب می‌باشد که دو سال بعد از منظومۀ "صدای پای آب" سروده شد و در همان سال (بهار 1345) برای اولین بار در مجلة آرش، دورة دوم، شماره پنج به چاپ رسید. در این زمان سهراب به مرز 38 سالگی رسیده بود که مرز پختگی و باروری ذهنی و روحی او به حساب می‌آید. در بین این سال‌ها، یعنی بین سرودن منظومة صدای پای آب و منظومۀ مسافر، او سفرهای آفاقی بسیاری انجام داد. سفر به اروپا مانند شهرهای مونیخ و لندن (1344) و سفرهایی به فرانسه، اسپانیا، هلند، ایتالیا و اتریش (1345) به تجربیات او افزود و این سفرهای آفاقی او را به سفرهای انفسی و درونی سوق داد. در حقیقت سفرهای تاریخی، زمانی و مکانی او زمینة سفر به وادی‌های بی‌زمان و بی‌مکان درونی را فراهم آورد و تمام این تصویر در منظومة مسافر نمایان است. شاعر با اتوبوس به سمت شمال ایران (شهر بابل) می‌رود. تمام مسیر راه را (سیر آفاقی) هوشیارانه طی می‌کند. به مقصد می‌رسد، کمی تأمل می‌کند و سپس به سفر درونی و انفسی دست می‌یابد.

این نوع تحلیل و تفسیر از مجموعه‌ی اشعار هشت کتاب در نوع خود بدیع و تازه است و چه بسا در ادبیات معاصر و شعر نو اولین کار مفصلی است که تاکنون به رشته‌ی تحریر در آمده است.

 ۲۴۵ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم)

برای دانلود کتاب نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نگاه ناب: منظومه مسافر (کتاب ششم)
Hemmat .N
۱۳۹۴/۱۲/۲۳
بعد از کتاب و شعر بلند (صدای پای آب) که بلند‌ترین کتاب و شعر سهراب است کتاب یا شعر (مسافر) دومین منظومه بلند سپهری است. در این منظومه که سهراب آنرا در سال ۴۵ سرود است انسان را به مسافر غریبی تشبیه میکند که عجایب این جهان هیچگاه دلش راخوش نمی‌کند:…و فکر میکنم که این ترنم حزن تا ابد شنیده خواهد شد …؛
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)