معرفی و دانلود کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟

عکس جلد کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟
قیمت:
۵۷,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟

چارلز داهیگ در کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟، ما را به دنیای هیجان‌انگیز یافته‌های علمی می‌برد و به ما توضیح می‌دهد چرا عادت‌ها پدید می‌آیند و چگونه می‌توان آن‌ها را تغییر داد.

این کتاب که در زمینه بررسی‌های علمی شکل‌گیری عادت‌ها و تغییرات آن است، پس از نشر موفقیت‌های زیادی کسب کرد و حدود ۶۲ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت. و از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.

چارلز داهیگ (Charles Duhigg) اطلاعات علمی را در قالب روایت به گونه‌ای بیان می‌کند که ما را از دنیای کار و تجارت و شرکت‌های بزرگ اقتصادی مانند استارباکس به جنبش‌های مدنی و مبارزه برای کسب حقوق شهروندی می‌برد و خصلت‌های طبیعی و نیروهای بالقوه‌ی انسان را به زیبایی شرح می‌دهد.

در کتاب نیروی عادت (The power Of Habit) با مباحث بسیار جالب و هیجان‌انگیزی آشنا می‌شویم. مباحثی مانند: روش‌هایی برای ورزش کردن منظم، کم کردن وزن، مثمر ثمرتر بودن، رسیدن به موفقیت و پی بردن به شیوه‌های عادت. با بهره‌مند شدن از این دانش می‌توانیم کار و تجارت و جامعه و زندگی خود را دگرگون کنیم.

تمرکز کتاب نیروی عادت بر نحوه شکل‌گیری عادت‌ها در افراد، اثرگذاری و اثر پذیری از آن‌ها و نیز کاربرد‌های سازمانی و اجتماعی آن است.

در بخشی از کتاب نیروی عادت می‌خوانیم:

برای پی بردن به نیروی تمایل در ایجاد عادت‌ها، ببینید عادت‌های ورزشی چگونه پیدا می‌شوند. محققان دانشگاه نیومکزیکو در سال 2002 می‌خواستند بدانند چرا مردم از روی عادت ورزش می‌کنند. آن‌ها روی 266 نفر که بیشترشان دست‌کم سه بار در هفته بیرون از خانه کار می‌کردند به مطالعه پرداختند. آنچه از این مطالعه دستگیرشان شد این بود که بسیاری از آن‌ها از روی هوس و ورزش وزنه‌برداری و دو را شروع کرده بودند. دلیل دیگرش این بود که وقت آزاد داشتند یا می‌خواستند با فشارهای نامنتظره‌ای که در زندگی با آن روبه‌رو می‌شدند، کنار بیایند. به هر صورت، دلیل اینکه چرا ادامه می‌دادند چرا برایشان عادت شده بود پاداش ویژه‌ای بود که به آن تمایل نشان می‌دادند.

در یکی از گروه‌ها، 92 درصد می‌گفتند از روی عادت ورزش می‌کنند چون باعث می‌شود "احساس خوبی" داشته باشند به اندروفین و فعل و انفعالات شیمیایی دیگر که ورزش و تمرین در بدن آن‌ها ایجاد می‌کرد تمایل داشتند. در گروه دیگری، 67 درصد می‌گفتند ورزش به آن‌ها احساس "رضایت" می‌دهد تشنه‌ی پیروزی از کارهایی که می‌کردند بودند، و این پاداش به خود کافی بود تا فعالیت جسمانی خود را به عادت تبدیل کنند.

اگر دوست دارید هر روز صبح اقدام به دویدن کنید، باید نشانه‌ای ساده (مانند بستن بند کفش‌های ورزشی پیش از خوردن صبحانه یا گذاشتن لباس‌های ورزشی کنار تخت‌خوابتان) و پاداشی مشخص (مانند میان‌وعده‌ای لذت‌بخش، حس رضایت از ثبت مقدار مسافتی که می‌دوید و مقدار اندورفینی که از دویدن می‌گیرید) برای خود انتخاب کنید و در نظر بگیرید. اما مطالعات و تحقیقات بی‌شمار نشان داده‌اند که نشانه‌ و پاداش به تنهایی کافی نیستند تا عادت جدیدی دوام پیدا کند. فقط زمانی که مغز شما انتظار دریافت پاداش را دارد یعنی به اندورفین تمایل پیدا می‌کند یا حس رضایت را طلب می‌کند خودبه‌خود به بستن بند کفش‌هایتان اقدام می‌کنید و به دویدن می‌پردازید. علاوه بر به جریان انداختن کاری تکراری، نشانه باید برای رسیدن به پاداش در شما تمایل ایجاد کند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار: درمان عادت
بخش نخست: عادت‌های افراد
فصل اول: حلقه‌ی عادت
عادت‌ها چگونه کار می‌کنند
فصل دوم: مغز عطشناک
چگونه عادت‌های تازه خلق کنیم
فصل سوم: قانون طلایی تغییر عادت
چرا تغییرات رخ می‌دهند
بخش دو: عادت‌های سازمان‌های موفق
فصل چهارم: عادت‌های اساسی، یا داستان پُل اُنیل
کدام عادت‌ها بیشتر اهمیت دارند
فصل پنجم: شرکت استارباکس و عادت موفقیت
وقتی نیروی اراده خودکار می‌شود
فصل ششم: نیروی یک بحران
چگونه رهبران از دل حادثه عادت‌هایی می‌آفرینند و آن‌ها را پیاده می‌کنند
فصل هفتم: پیش از آن‌که خواسته‌ی خود را بیان کنید شرکت تارگت از کجا می‌داند چه می‌خواهید
وقتی شرکت‌ها عادت‌های ما را پیش‌بینی و ماهرانه عمل می‌کنند
بخش سه: عادت‌های جوامع
فصل هشتم: کلیسای سَدل‌بک و ماجرای تحریم اتوبوس‌ها در شهر مونتگمری
جنبش‌ها چگونه رخ می‌دهند
فصل نهم: نورولوژی اراده‌ی آزاد
آیا ما مسئول عادت‌هایمان هستیم؟
پس‌گفتار: چیزهایی که در مورد کم کردن وزن، سیگار کشیدن، اهمال‌کاری، و آموزش یاد گرفته‌ایم
پیوست: راهنمای خواننده برای به کارگیری این ایده‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟
نویسنده
مترجمعلی هداوند
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات328
زبانفارسی
شابک978-600-6895-59-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟

سيد اكول
۱۳۹۹/۳/۹
خیلی خوب بود. خیلی آموزنده. اطلاعات زیادی در مورد عادت میده که میتونی خیلی از کارهات رو در زندگی کنترل کنی یا تغییر بدی.
خیلی خیلی مفید بود.
کسانی که اهل کتاب هستن، باید بخونن.
Parsa Mnt
۱۳۹۸/۵/۹
اگه بخوام جذابترین کتابی که تو یک ماه گذشته خوندم رو معرفی کنم قطعا این کتابه
امیرمحمد شهریاری محمدی
۱۴۰۱/۸/۲۵
برای آگاهی از کارکرد عادت‌ها و چگنی اصلاح اونها توضیح میده اما راهکار خاصی جلوی پای ادم نمیزاره
فاطمه صابری
۱۴۰۰/۸/۴
من نکات دلخواهم رو نتونستم در کتاب بیابم
معصومه جمالی
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
بهترین کتابی که تا الان خوندم همینه
Ghazal Darzi
۱۳۹۹/۸/۱۶
خیلی کتاب مفیدی بود 🤩
Morteza 68
۱۳۹۸/۴/۱۷
به شدت توصیه میشه
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟

برای دریافت کتاب نیروی عادت: علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.