معرفی و دانلود کتاب نیمه‌های راه

عکس جلد کتاب نیمه‌های راه
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نیمه‌های راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نیمه‌های راه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیمه‌های راه

کتاب نیمه‌های راه به قلم فاطمه امانی کلاریجانی، داستان کشمکش‌های جوانی را به تصویر می‌کشد که در تلاش است تا قطعه‌های پازلِ حل نشده‌ی درون خود را در گذشته‌ای نه چندان دور پیدا کند‌.

این کتاب قصه‌ای برگرفته از حقایقِ امروز جامعه است و احوال مردمی را به نمایش می‌گذارد که با رنج فراوانی که متحمل شده‌اند، پا از راه نمی‌کشند. آن‌هایی که برای دیگران مرهم‌اند و از درمان خود عاجز.

فاطمه امانی کلاریجانی در این کتاب به روایت داستان چند جوان می‌پردازد که دغدغه‌مند مناطق محروم هستند و در همین راستا فعالیت می‌کنند، اما حوادثی پیش رویشان قرار می‌گیرد که راهشان از یکدیگر جدا می‌شود.

کتاب نیمه‌های راه نخستین داستان فاطمه امانی کلاریجانی است که در اولین مسابقه‌ی سالانه‌ی داستان‌نویسی خودنویس به عنوان یکی از آثار برگزیده رای مردمی برگزیده شد.

در بخشی از کتاب نیمه‌های راه می‌خوانیم:

ملیحه خانم به دخترش می‌گوید که به علی آقا ‌نامی زنگ بزند. گمانم علی آقا رانندۀ تاکسی یا اتوبوسی باشد که می‌خواهد تا جیرفت آن‌ها را ببرد. دل دل می‌کنم. راحت نیستم که بپرسم می‌توانم من هم با آن‌ها بروم یا نه. ظاهراً قطار دارد می‌ایستد. وسیله‌ها را که دارند جمع و جور می‌کنند، دل را به دریا می‌زنم و می‌پرسم. حدسم درست بود. علی آقا رانندۀ تاکسی است. ولی هیچ معلوم نیست که باز ‌هم غیر این دو نفر مسافر داشته باشد یا نه. ملیحه خانم رو به من می‌کند و با همان لهجۀ دوست داشتنی‌اش می‌گوید: «خب مادر، الان الهه دوباره زنگ می‌زنه می‌گه یه جا برات نگه داره. ‌ها الهه؟»

زیاد راحت نیستم که بهشان زحمت می‌دهم، عوضش دیگر دلهرۀ تنها‌ رفتن از بین می‌رود. دوباره محض احتیاط سؤال می‌کنم و ملیحه خانم جوری که خیالم راحت شود، می‌گوید که علی آقا از این تاکسی زرد‌ها دارد و در پایانه کار می‌کند. توی ذهنم نمی‌ماند که گفت پسرعمه‌اش است یا پسرعمو. با خجالت از الهه خواهش می‌کنم که دوباره تماس بگیرد و سؤال کند. تا لبخند رضایت و تشکر‌ کردنش از علی‌آقا را نبینم؛ نگرانم.

اینجا کرمان است. با ملیحه خانم و دخترش از ایستگاه راه‌آهن خارج می‌شویم. در محوطه زن‌ها و مردهایی را می‌بینم که لباس بندری پوشیده‌اند. پوشش خانم‌ها رنگی رنگی و سنجاق‌دوزی شده و مردها سفید است. نزدیکشان که می‌شویم لهجۀ بندری‌شان را می‌شنوم و چیز خاصی از جملاتشان دستگیرم نمی‌شود.

تاکسی‌ها کنار خروجی پایانه ایستاده‌اند؛ چند مرد هم کنار آن‌ها با چهره‌های در هم کشیده. بعضی‌هایشان صدا می‌زنند: «جیرفت... » یکی به ماشین تکیه داده، آن یکی هم هر مسافری را که می‌بیند می‌گوید: «جیرفت حرکته.»

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: تهران
فصل دوم: مترو
فصل سوم: راه‌آهن
فصل چهارم: هم‌سفران
فصل پنجم: سیل
فصل ششم: نماز
فصل هفتم: کرمان
فصل هشتم: نیلوفر
فصل نهم: خیریه
فصل دهم: محیا
فصل یازدهم: بم
فصل دوازدهم: تهران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نیمه‌های راه
نویسنده
ناشر چاپینشر محتوای الکترونیک صاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۲
زبانفارسی
شابک978-622-969573-9
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی

نظرات کتاب نیمه‌های راه

نازلاله امینی
۱۳۹۹/۶/۱۸
نمونه‌ی داستانو خوندم و به نظرم داستان خوبیه و نویسنده در نوشتن تبحر لازمو داره، شخصیت پردازی عالیه و از همون اول کشش و جاذبه داره. ممنون از نویسنده عزیزو تشکر از کتابراه خوبم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای دانلود کتاب نیمه‌های راه

برای دانلود این کتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.