دانلود کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت اثر رولف دوبلی، نویسنده کتاب مشهور «هنر شفاف اندیشیدن» است. این کتاب شگفت‌انگیز تفکر شما را دگرگون خواهد کرد.

کتاب هنر خوب زیستن (The Art Of The Good Life)، مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب است. پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادکامی، از دوری گزیدن بدون احساس گناه از فناوری‌های روز گرفته تا پرداخت سرخوشانه جریمه‌های پارک ممنوع که هدف‌شان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. این نکته‌ها شاید نتوانند تضمین کننده یک زندگی خوب باشند، اما دست‌کم شانس بیشتری برای رسیدن به آن را در اختیارتان می‌گذارند (چیزی که همۀ ما خواهانش هستیم.)

از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل‌ دهندۀ یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این‌ که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جست‌وجوی شادی باشیم، یا این‌که صرفاً از غم و ناراحتی دوری کنیم؟

هر نسلی به شکلی متفاوت با این پرسش‌ها مواجه می‌شود اما پاسخ‌ها همواره به‌طور اساسی مأیوس‌ کننده‌اند؛ چون ما دائماً در تلاش برای رسیدن به یک اصل یا یک قانون واحد هستیم؛ در حالی‌ که چنین نوش‌دارویی وجود خارجی ندارد. دنیا آن‌قدر پیچیده‌ است که خلاصه‌ کردنش در یک نظریه یا تعدادی اصل علمی غیرممکن است. آن‌چه باید برای خوب زیستن رخ‌ دهد در ذهن ما است. ما به یک جعبه‌ ابزار ذهنی نیاز داریم، مجموعه‌ای متشکل از ابزارهایی که امکان فهم بهتری از جهان را به ما می‌دهند.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) از این موهبت برخوردار است که می‌تواند بهترین ایده‌های دنیا را بیابد و آن‌ها را به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب کند که ارزش نهایی مجموع آن‌ها از ارزش تک‌تک آن اجزا بیش‌تر شود. او در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نیز چنین کرده بود و حالا آن را در هنر خوب زیستن نیز تکرار کرده است.

در بخشی از کتاب هنر خوب زیستن می‌خوانیم:

هر هفته، پانزده دقیقه از وقت خود را صرف تمرکز بر روی خطرات فاجعه‌بار احتمالی کنید که ممکن است در زندگی‌تان پیش بیاید. سپس همه‌چیز را فراموش کنید و در بقیۀ هفته، خوش‌حال باشید و به چیزی فکر نکنید. به آن کاری که در آن پانزده دقیقه انجام می‌دهید، در اصطلاح پیش‌مرگ می‌گویند. برای مثال تصور کنید که ازدواجتان به وضعیت بحرانی رسیده، ورشکسته شده‌اید و حتی یک سکتۀ قلبی هم کرده‌اید. حال باید برگردید به تحلیل فرآیندی بپردازید که باعث بروز چنین فجایع (خیالی) شده‌است. باید دقیقاً عاملان اصلی را پیدا کنید. در گام نهایی باید این مشکلات را شناسایی کنید. به این ترتیب بدترین حالت فجایع دیگر هیچ‌وقت در زندگی شما رخ نمی‌دهند.

 ۳۰۵ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8067-39-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
1. حسابداری ذهنی
2. هنر ظریف تصحیح
3. میثاق
4. تفکر جعبه سیاه
5. ضدبهره وری
6. هنر منفی خوب زیستن
7. لاتاری تخمدانی
8. توهم خوداندیشی
9. خطر روراست بودن
10. پاسخ منفیِ پنج ثانیه ای
11. فریبِ تمرکز
12. از چیزهایی که می‌خرید اثری باقی نمی‌ماند
13. پولِ گورِ بابات
14. دایرۀ شایستگی
15. راز ایستادگی
16. سرکوب‌ کردن ندای درون
17. زندان خوش‌نامی
18. توهم "پایان تاریخ"
19. معنای کوچک‌تر زندگی
20. دو خودِ شما
21. بانک خاطره
22. داستان‌های زندگی دروغ اند
23. مغالطۀ "مرگ نیکو"
24. گرداب ترحم به خود
25. لذت جویی یا خوش‌روانی
26. دایرۀ کرامت/ قسمت اول
27. دایرۀ کرامت/ قسمت دوم
28. دایرۀ کرامت/ قسمت سوم
29. کتاب نگرانی‌ها
30. آتشفشان نظرات
31. سنگر ذهنی شما
32. حسادت
33. پیش‌گیری
34. فرآیند آرامش ذهنی
35. دام تمرکز
36. طبق قاعده؛ کمتر بخوانید، اما دو بار بخوانید
37. دام تعصب
38. تفریق ذهنی
39. نقطۀ حداکثر تأمل
40. پا در کفش دیگران
41. توهم تغییر دنیا/قسمت اول
42. توهم تغییر دنیا/قسمت دوم
43. مغالطۀ "جهان عادل"
44. آیین بارپرستی
45. اگر فقط با خودتان مسابقه بدهید، امکان ندارد شکست بخورید
46. مسابقۀ تسلیحاتی
47. دوست شدن با بیگانه‌ها
48. مسئلۀ منشی
49. انتظارات مدیریتی
50. قانون استرجن
51. در ستایش فروتنی
52. موفقیت درونی
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت

برای دانلود کتاب هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر خوب زیستن: 52 میانبر برای آرامش، ثروت و موفقیت
Ali Abdi
۱۳۹۷/۴/۱۲
یه ستاره کم تر دادم به دو دلیل
۱. اول اینکه در کتاب گفته شده موفقیت‌ها و جایگاه شما در جوامع کاملا اتفاقی است و دست شما نیست پس متواضع باشید به نظر من اینطور نیست شما شاید موفق به دنیا نیایین اما و بیشتر...
علی صاحبی
۱۳۹۶/۱۲/۱۷
خیلی زیبا هنر خوب زیستن را توضیح داده است
haleh kordhaghi
۱۳۹۷/۱۰/۲
همه این کتاب‌ها زمانی مفید هستن که تو زندگیمون از اونا استفاده کنیم اونم زمانی امکان پذیر هست که نکاتی از کتاب رو یاداشت کنیم. این کتاب هم جز کتابهای هست که نیاز داره عمیق و چندین بار بخونیمش.
یه پیشنهاد هم برا کتابراه دارم خیلی خوب میشه اگه امکان هایلایت کردن رو اضافه کنید😊
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲۱)