دانلود کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی

  • از: زهرا مهدوی
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی

کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی نوشته‌ی زهرا مهدوی، به بررسی وضعیت صنعت دریایی، تأثیرات هوش مصنوعی بر حمل و نقل، خطای انسانی در حوادث دریایی و ... می‌پردازد.

هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی (Artificial intelligence and shipping industry) مفهوم جدیدی در بخش دریانوردی است. همانطور که صنعت کشتیرانی در سطح جهانی تغییرات زیادی را متحمل شده، هوش مصنوعی نیز با ادغام یکپارچه‌ی لجستیک کشتیرانی جدید و فناوری ارتباطات، در جهت تحول و پیشرفت مدل کسب‌ و کار در صنعت کشتیرانی در حال آسان کردن امور است. علاوه بر این با استفاده از الگوریتم‌های جدید، صنعت کشتیرانی قادر است برای کم کردن آسیب‌های امنیتی و کاهش مخارج عملیاتی خود تا حد خیلی زیادی به هوش مصنوعی اعتماد و تکیه نماید.

صنعت کشتیرانی با توجه به چالش سوخت کشتی‌هایی که تحت مدیریت خود دارد، از قسمت قوانین و مقررات زیست‌ محیطی فشارهای زیادی را تحمل می‌کند. کشمکش‌های زیست‌ محیطی با تهدیدات سایبری جهانی، حرکت به سمت دیجیتالیزه‌ شدن را جایگزینی حتمی، در مقابل صنعت کشتیرانی قرار داده است. در حال حاضر شرکت‌های کشتیرانی به دنبال ساخت سیستم‌هایی برای ایجاد و گسترش نوآوری و یافتن راه‌حل‌هایی برای این نگرانی‌ها می‌باشند.

در بخشی از کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی می‌خوانیم:

خبر خوب در حوزه حمل و نقل این است که ما به ماشین‌هایی نیاز نداریم که بتوانند نظریه ذهن را به نمایش بگذارند و یا خودآگاه باشند تا صنعت را تغییر دهند. تعدادی از برنامه‌های جالب وجود دارد که قبلاً توسط شرکت‌های نوپا، مالکان کشتی و ارائه‌دهندگان لجستیک کار می‌شوند. برنامه بارز هوش مصنوعی در حمل و نقل کشتی‌های خودمختار یا خودگردان است، اما در واقعیت، برنامه‌های بسیار جالب‌تری برای بهینه‌سازی فرآیندهای تجاری، برنامه‌ریزی سفر و نگهداری کشتی‌ها وجود دارد.

در میان سناریوهای مختلف در حمل‌ونقل جهانی، هوش مصنوعی به‌عنوان یکی از موضوعات داغ روز ظاهر شده ‌است. موارد استفاده‌ی الهام‌بخش و عملی به‌صورت روزانه در این زمینه برای پذیرش هوش مصنوعی با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی سازمانی در حال ظهور و بروز هستند. با این وجود، درحالی‌که بسیاری از این کاربردهای فناوری در مرحله مفهومی هستند، چگونگی و میزان دستیابی به ارزش و کشش تجاری از هوش مصنوعی، به اعتماد و استحکام محصولات ارائه‌ شده بستگی دارد.

در آوریل 2018، خطوط کشتیرانی هنگ‌کنگ OOCL همکاری خود را با مرکز تحقیقات هوش مصنوعی مایکروسافت، MSRA اعلام کرد. پس از یک درگیری 15 هفته‌ای با تیم مایکروسافت، آن‌ها قادر به صرفه‌جویی در هزینه عملیاتی 10 میلیون دلار در سال بودند. آن‌ها اکنون قصد دارند تا 18 ماه با استفاده از قابلیت هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی عملیات شبکه خود و آموزش تیمی متشکل از 200 متخصص هوش مصنوعی برای کار با 1000 مهندس نرم‌افزار که قبلاً توسط شرکت OOCL در سراسر جهان استخدام شده‌اند، صرف کنند.

 ۵۹ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6598-97-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
ماشین‌های واکنشی
حافظه محدود
تئوری ذهن
خود آگاهی
وضعیت صنعت دریایی
خطای انسانی در حوادث دریایی
هوش مصنوعی انقلابی در صنعت دریایی
تأثیرات هوش مصنوعی بر حمل و نقل
پیش‌بینی دقیق زمان حمل و نقل
بهبود سرعت حمل و نقل
کاهش ناکارآمدی‌ها و بهینه‌ سازی نگهداری
تقلید از ادراک انسان برای تصمیم‌گیری
بهبود امنیت
چهار راه کمک هوش مصنوعی به کاهش حوادث کشتیرانی
بندر نروژ و هوش مصنوعی
امداد و نجات دریایی و هوش مصنوعی
پیاده‌ سازی فناوری هوش مصنوعی در اسکاندیناوی
کشتیرانی مرسک دانمارک؛ اولین غول کانتینری جهان و آزمایشات ابزارهای تشخیص موقعیت هوش مصنوعی
شرکت کشتیرانی CMA CGM فرانسه و هوش مصنوعی
منابع

راهنمای دانلود کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی

برای دانلود کتاب هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هوش مصنوعی و صنعت کشتیرانی