دانلود کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است. به علت بالا بودن حجم فایل، این کتاب تنها در نسخه ویندوز قابل مطالعه می باشد.)

در آغاز مقدمه این کتاب که به واقع به زندگینامه هژبر پرداخته، آمده است: «از دوران کودکی و نوجوانی وی اطلاع زیادی در دسترس نمیباشد. مادر فرح پهلوی وی را چنین توصیف نموده است: هژبر یزدانی در حلقۀ دوستان و نزدیکان شمس پهلوی قرار داشت. من بارها، هژبر را با آن صورت گوشت آلود و هیکل خپله و قد کوتاه در میهمانی‌های کاخ مهرشهر دیده بودم. از نظر من، به یک کدوحلوایی شبیه بود که از طرفین آن دو زاویه به نام دست بیرون آمده باشد! به انگشتان دستش انگشتری های گران بهایی داشت که یک فقرۀ آن انگشتری الماس به ارزش پنج میلیون دلار بود!...» اولین سند، برگ استعلامی‌های است که در آن اطلاعات و مشخصات فردی وی به درخواست ساواک درج شده است. در این فرم شغل خود را: حَشَمداری و کشاورزی ذکر کرده است هژبر از همین راه ثروت فراوانی به دست آورد به طوری که در تصویر یکی از اسناد ضمیمه همین کتاب که بریده ای از روزنامه کیهان میباشد، نوشته شده است: «مردی که میگوید میتواند همه ثروتمندان را یک جا بخرد» آخرین سند کتاب نامه ای است از نخست وزیری خطاب به وزارت دادگستری در تاریخ 57/11/8 (یعنی چهارده روز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی) که فتوکپی نامه فرمانداری نظامی تهران و حومه را به انضمام چهار برگ شکوائیه هژبر را همراه دارد.

 ۵۰۵ صفحه، ۴۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8145-31-8 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

برای دانلود کتاب هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هژبر یزدانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک