دانلود کتاب واژه نامه قانون مدنی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب واژه نامه قانون مدنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب واژه نامه قانون مدنی

کتاب واژه نامه قانون مدنی نوشته‌ی فرساد غفوری تمامی اصطلاحات این حوزه را به زبان ساده بیان کرده و به صورت مختصر و کوتاه توضیح داده است.

در بخشی از کتاب واژه نامه قانون مدنی می‌خوانیم:

اجرائیه:

ورقه‌ای است که تحت تشریفات خاص قانونی در مراجع قضایی یا اداری مانند اداره ثبت اسناد و املاک تهیه می‌شود و مفاد آن متضمن دستور دادگاه به انجام موضوع آن است برای مثال حکم دادگاه مبنی بر پرداخت سه ماه اجاره بهای معوقه یا تخلیه ساختمان مسکونی یا الزام به تنظیم سند رسمی و... . همچنین اجرائیه ممکن استاز سوی مراجع اداری مانند اداره ثبت اسناد و املاک برای اجرای مهریه صادر شود.

اجرت المثل:

اگر کسی از مال دیگری استفاده کند و عین مال با استفاده کردن باقی باشد و از بین نرود مانند استفاده از اتومبیل یا خانه یا ملک دیگری، و بین استفاده کننده و صاحب آن عقدی منعقد نشده باشد استفاده کننده باید آنچه که استفاده کرده به صاحب مال بدهد. به وجهی که بابت این استفاده پرداخت می‌شود اجرت المثل گویند. برای تعیین اجرت المثل با در نظر گرفتن شرایط و اوضاع و احوال، نوع استفاده، عین مال، و... . مبلغی برای مدت استفاده در نظر گرفته می‌شود. در مقابل اجرت المثل اجرت المسمی قرار دارد یعنی اجرتی که طرفین بر آن توافق کرده‌اند.

 ۱۲۵ صفحه، ۲۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6154-41-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب واژه نامه قانون مدنی

برای دانلود کتاب واژه نامه قانون مدنی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  واژه نامه قانون مدنی

نظرات کتاب واژه نامه قانون مدنی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.