معرفی و دانلود کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب

عکس جلد کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب
قیمت:
۱۸,۴۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب

کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب به قلم کاری دان بارون اثری فوق‌العاده و آموزنده است که به معرفی راهکارهایی برای رفع اضطراب کودکان می‌پردازد. این کتاب با ارائه‌ی تمرین‌هایی کودک را نسبت به نقاط قوت خود، آگاه می‌سازد.

وقتی کودکی اضطراب دارد ممکن است تصور کنیم او از یک مشکل رفتاری رنج می‌برد. اضطراب احساسی در ذهن و روح است که افراد نمی‌توانند آن را ببینند. کودکان با استفاده از راهبردهای آموزش داده شده در این کتاب، ابتدا به آرامش می‌رسند و سپس آماده‌ی فعالیت و بازى روزانه می‌شوند. از طرف دیگر، آن‌ها پی می‌برند که چقدر در کنترل رفتارشان توانایى دارند و در نهایت به راحتی از نگرانی‌ها و اضطراب‌های خود عبور می‌کنند.

کتاب بی‌نظیرِ وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب (When My Worries Get Too Big) شامل روش‌های درمان مبتنى بر شواهد و مقیاس‌های گوناگونى است که قابلیت سازگارى با کودکان بسیارى را دارد. کودک می‌تواند نگرانی‌ها و راهبردهاى آرام‌سازی خود را در یک صفحه مشاهده کند. او با قرار دادن گزارش مقیاس روى میز مطالعه یا دفتر خود با سهولت به آن دسترسى خواهد داشت.

فرض کنید کودکى در مدرسه‌ی عادى با استفاده از این کتاب، جدول مقیاس خود را تنظیم کرده و روى میزش قرار داده است. معلم نیز رونوشتى از همان مقیاس کودک را دارد. او هرگاه به کودک نگاه می‌کند، مخفیانه کارت را برمی‌گرداند تا از دانش‌آموز بدون هیچ کلامى بپرسد تا چه اندازه نگران است. کودک در پاسخ، عدد مورد نظرش را با انگشتانش نشان می‌دهد.

سال‌ها کار با افراد مضطرب و کسانى که مشکلات رفتارى دارند از کارى دان بارون (Kari Dunn Buron)، نویسندۀ این کتاب خواندنى، متخصصى بی‌بدیل ساخته است. او برخى از بزرگ‌ترین چالش‌های کودکان و نوجوانان مضطرب را نظارت بر خود هنگامِ تنش، تبدیل نگرانى به وضعیت بحرانى و ناآگاهى از روش آرام‌سازی و آرام ماندن می‌داند. او همچنین باور دارد گاهى نگرانی‌های کودکان مضطرب بسیار زیاد می‌شود و با درک این نکته می‌توان آن‌ها را در مواجهه با چالش‌های روزمره‌شان بهتر همراهى کرد.

این کتاب در سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تربیتی شبکه رشد مورد تأیید وزارت آموزش‌ و پرورش قرار گرفته است.

موضوع کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود چیست؟

ماجراى کتاب با نیکولاس آغاز مى‌شود. نویسنده براى ملموس‌تر ساختن آنچه کودکان مضطرب تجربه می‌کنند، میزان نگرانی‌هایشان را در یک مقیاس پنج مرحله‌ای نشان داده است: «1. تنش کم یا بدون تنش»، «2. این موضوع گاهى اذیتم می‌کند»، «3. این موضوع نگرانم می‌کند»، «4. این موضوع عصبانی‌ام می‌کند» و «5. این موضوع باعث می‌شود کنترلم را از دست بدهم» این مقیاس، تشخیص موقعیت‌های تنش‌زا را به عهده‌ی خود کودک می‌گذارد. همچنین به او می‌آموزد راهبردهاى بازگشت به آرامش (یعنى مرحلۀ یک) در اختیار خودش باشد.

درباره‌ی مجموعه داستان‌های «کودکان توانایی‌های متفاوت دارند»:

نشر بوی کاغذ (بوکا) سعی دارد با انتشار مجموعه «داستان‌های کودکان توانایی‌های متفاوت دارند» برای کودکان و نوجوانان که شرایط متفاوت و ویژه‌ای نسبت به بقیه دارند و منظور از این تفاوت‌ها نیازهای ویژه‌ای است که در روند آموزش، توجه، امکانات و یا تدابیر دیگر برای این کودکان نیاز است، گامی سودمند و مفید در سهل و بهبود ارتباط والدین، معلمان و همسن و سالان این کودکان و نوجوانان ویژه بردارد.

کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود مناسب چه کسانی است؟

محتوای آموزنده و دلنشین این کتاب برای کودکان 6 تا 8 سال مناسب و لذت‌بخش محسوب می‌شود. از طرف دیگر، معلمان و والدین نیز با استفاده از کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود می‌توانند از رفتارهاى کودکان مضطرب در هر مرحله آگاه شوند و راهبردهاى مواجهه با هر مرحله را به خاطر بسپارند.

در بخشی از کتاب وقتی نگران‌های من خیلی زیاد می‌شود می‌خوانیم:

بچه‌ها گاهی نگران می‌شوند، اما کارهایی هست که به خوبی می‌توانند انجام دهند.
من اسم همه‌ی هم کلاسی‌هایم را می‌دانم. وقتی در مورد کارهای مورد علاقه‌ام فکر می‌کنم، خیلی آرام هستم و اندازه نگرانی من «1» یا «2» است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب
نویسنده
مترجمآیناز محمدی زاده
ناشر چاپینشر بوی کاغذ
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات33
زبانفارسی
شابک978-622-6070-04-1
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب

Fateme bazzar
۱۳۹۹/۶/۳
ترجمه‌ی روانی دارد. مفهوم اظطراب را خیلی خوب توضیح داده است و راهکارها و تصاویر کتاب دلنشین است و کاملا مفهوم را میرساند.
سمیه درودیان
۱۴۰۲/۵/۱۵
اضطراب و احساس‌ها خیلی خیلی مهم مخصوصا در کودکی زیرا پایه گذار شخصیت و آینده خود فرد و دیگران تحت تاثیر قرار دهد.
Elham Mohajeri
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
کتاب جالبی و کاربردی بود اما میتونست تکنیک‌های بیشتری برای آرام سازی کودکان پیشنهاد کنه.
روژین فروزان فر
۱۳۹۹/۶/۳
من یه سوال داشتم برای کودکان چند ساله میشه
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب

برای دریافت کتاب وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود: راهنمایی برای آرام سازی کودکان مضطرب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.