دانلود کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند

  • از: فنی کوهن هرلم، محسن جزایری
  • ناشر: انتشارات گیسا
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند

کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند نوشته‌ی فنی کوهن هرلم، ضمن آشنا کردن والدین با پرسش‌های گوناگون فرزند خوانده‌شان، با یادآوری نکاتی کاربردی، به کودکان کمک می‌کند تا شرایط خاص خود را در خانواده‌ بپذیرند.

به نظر می‌رسد که انسان از نخستین روزهای یک‌جانشینی، به وضعیت کودکانی که امکانات کافی و لازم را برای رشد و نمو مناسب در اختیار نداشته‌اند، واکنش نشان داده است. اگرچه این واکنش همیشه در جهت درست و به‌ منظور بهبود شرایط آنان نبوده، اما نگرانی از وضعیت نامناسب اینگونه کودکان و کوشش برای بهبود آن، در همان اجتماعات اولیه، شاید سبب شکل‌گیری نهاد "فرزندخواندگی" شده باشد که در جوامع متفاوت سیر تحول متفاوتی را طی کرده است.

در عصر حاضر سازمان "فرزندخواندگی" همانند بسیاری از سازمان‌های دیگر، اجتماعی قانونمند شده است. به دلیل اینکه قبول فرزند خوانده می‌تواند اتفاقی فرامرزی باشد، نهادهای بین‌المللی نیز پا به این عرصه گذاشتند. اما فرزند خواندگی بیشتر از هر چیزی، اتفاقی شخصی و خصوصی است. به همین دلیل خواندن کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند (Great answers to difficult questions about adoption) مفید و تأثیرگذار خواهد بود.

فنی کوهن هرلم (Fanny Cohen Herlem) در این کتاب به بسیاری از پرسش‌های کلی و مکرر پاسخ داده است. به همین دلیل مطالعه‌ی این اثر به افرادی که به دنبال قبول فرزند خوانده هستند و یا فرزندی را به سرپرستی گرفته‌اند، توصیه می‌شود. والدین آینده با مطالعه‌ی این کتاب آگاهی بیشتری نسبت به چیزی که در آینده با آن روبه‌رو خواهند شد به دست می‌آورند و پدر و مادران کنونی نیز پاسخ بسیاری از پرسش‌های کودک خود را پیدا می‌کنند.

در بخشی از کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند می‌خوانیم:

فرزندخوانده‌ها گاهی، به دلایل بسیار، به ‌اصطلاح “شیطنت” می‌کنند. طبیعتاً وظیفه‌ی اساسی پدر و مادر کوششی همه‌ جانبه برای درک دلیل یا دلایل زیربنایی چنین رفتاری نیز می‌شود. گاهی سرمشق رفتاری کودک بر پایه‌ی دوران پیش از فرزندخواندگی او شکل گرفته‌است. از طرف دیگر احتمالاً عواملی جانبی دیگری نیز وجود دارد که معمولاً در رفتار کلی کودکان، و نه فقط فرزندخوانده‌ها، مؤثر است.

علاوه بر رفع و رجوع مشکلات ناشی از سامان‌دهی کودک جاکن شده از محیط آشنا، کشور و زبانش، باید به چگونگی مواجهه‌ی وی با تاریخچه‌ی شخصی‌ای که به ارث برده و یا اختراع کرده، نیز توجه کرد. در عین ‌حال روشی که کودک برای برقراری ارتباط و ساختن رابطه با دیگران در پیش می‌گیرد نیز به همان اندازه مهم است.

در تحلیل نهایی، فرزندخوانده‌ها با دیگر کودکانی که در هرجای دیگری، با طی مراحل مختلف بالقوه تکان‌دهنده‌ی رشد جسمی و روانی، به سمت بلوغ پیش می‌روند، هیچ تفاوتی ندارند. آنچه ممکن است این‌گونه موارد را متمایز کند درک خاص کودک از نفس فرزندخواندگی است. آیا ممکن است این امر عامل مؤثری در زندگی وی باشد؟ یا آنکه کودک برای آن اهمیت چندانی قائل نیست؟

به ‌وضوح هر فرزندخوانده‌ای به روش ویژه‌ی خود واکنش نشان می‌دهد و در عین ‌حال بحث و گفت‌وگویی همه ‌جانبه امکان دارد بسیار تاثیرگذار باشد.

چنانچه وضعیت مشکل شود، پدر و مادر می‌توانند از شخص سومی‌ در خواست کمک کنند؛ والدین باید توجه داشته باشند که درخواست کمک نشانه‌ی بی‌صلاحیت بودن آن‌ها در مقام پدر و مادر نیست.

 ۶۴ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-91618-3-6 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمۀ ناشر
مقدمه‌ی مترجم
پیش‌گفتار
بخش نخست: چرا رهایم کردند؟ ممکن است باز هم تکرار شود؟
بخش دوم: چرا پدر و مادرم مرا برگزیدند؟
بخش سوم: چگونه مرا برگزیدند؟
بخش چهارم: حالا ما هم خانواده‌ایم؛ مثل همه
بخش پنجم: همه می‌گویند من فرق دارم!
بخش ششم: اسم کوچک من از کجا آمده؟
بخش هفتم: پدرومادر واقعی من چه کسانی هستند؟
بخش هشتم: من اهل کجایم؟
بخش نهم: گاهی فرزند خوانده بودن هم مشکلات خودش را دارد!
بخش دهم: وقتی بزرگ شدم چه خواهد شد؟
بخش یازدهم: وقتی بزرگ شدم می‌توانم فرزند خوانده‌ای داشته باشم؟
پیوست یک: نکته‌هایی که کودکان باید بدانند
پیوست دو: یادداشتی فقط برای پدر و مادرها

راهنمای دانلود کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند

برای دانلود کتاب پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پاسخ‌های اساسی به پرسش‌های دشوار درباره‌ی فرزند خواندگی: آنچه کودکان باید بدانند

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
vahid fakhrizadeh
۱۳۹۹/۱۰/۵
این کتاب مشکلات کسایی که فرزندخوانده دارند رو حل میکنه و به کمکش بچه‌هایی که به فرزندخواندگی پذیرفته شدن میتونن به بهترین نحو با مسئله فرزندخواندگی مواجه بشوند
Ayda Solimany
۱۳۹۹/۹/۲۸
داستان خیلی خوبی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)