دانلود کتاب پدران باید به فرزندان برسانند

  • از: علی کردایی
  • ناشر: انتشارات متخصصان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پدران باید به فرزندان برسانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پدران باید به فرزندان برسانند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پدران باید به فرزندان برسانند

کتاب پدران باید به فرزندان برسانند نوشته‌ی علی کردایی سعی دارد تا وقایع مربوط به غدیر و چگونگی بیعت مردم با امام علی (ع) در این روز را به طور خلاصه شرح دهد.

در این کتاب با حقایق بسیاری در رابطه با این رویداد بزرگ تاریخی و مذهبی روبه‌رو خواهید شد که از مهم‌ترین آنان وقایع سه روز در غدیر، آیات نازله درباره غدیر، چگونگی بیعت مردان با امیرالمؤمنین و چگونگی بیعت زنان با امیرالمؤمنین است.

در بخشی از کتاب پدران باید به فرزندان برسانند می‌خوانیم:

با پایان یافتن خطابه پیامبر اکرم، مردم به‌ سوی پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) و امیر المؤمنین (علیه السلام) هجوم آوردند، و با ایشان به ‌عنوان بیعت دست می‌دادند و تبریک و تهنیت می‌گفتند.

پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) دستور دادند تا دو خیمه بر پا شود. در یکی خود نشستند و به امیر المؤمنین (علیه السلام) دستور دادند تا در خیمه دیگر بنشینند. مردم دسته ‌دسته در خیمه پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) حضور می‌یافتند و پس از بیعت و تبریک به خیمه امیرالمؤمنین (علیه السلام) می‌آمدند و به ‌عنوان امام و خلیفه بعد از پیامبرشان با حضرتش بیعت می‌کردند و با لقب «امیر المؤمنین» بر آن حضرت سلام می‌کردند، و این مقام والا را تبریک و تهنیت می‌گفتند. برنامه بیعت و تهنیت تا سه روز ادامه داشت و حضرت این مدت را در منطقه غدیر اقامت داشتند.

مسئله جالب در این بیعت آن است که کسانی که در غدیر پیش از همه با امیرالمؤمنین بیعت نمودند و خود را از دیگران جلو انداختند؛ زودتر از همه بیعت خود را شکستند و پیمان خود را زیر پا گذاشتند.

در تاریخ آمده که خلیفه دوم بعد از بیعت، این کلمات را بر زبان می‌راند: «افتخار برایت باد، گوارایت باد، ‌ای پسر ابی‌طالب! خوشا به حالت ‌ای اباالحسن، اکنون مولای من و مولای هر مرد و زن مؤمنی شده‌ای!!!»

 ۸۷ صفحه، ۳۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6841-09-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

ماجرای غدیر
راویان غدیر
آیات نازله درباره غدیر
غدیر در کلام معصومان
عید غدیر در اسلام
بیعت عمومی
وقایع سه روز در غدیر
چگونگی بیعت مردان با امیرالمؤمنین
چگونگی بیعت زنان با امیرالمؤمنین
شعر غدیر
پایان مراسم غدیر
اتمام حجت جهانی در غدیر
مهم‌ترین اعمال عید غدیر
عید غدیر در کلام امام رضا علیه السلام
چند فضیلت از فضائل امیرالمؤمنین
نکته مهمی در تبلیغ غدیر
سخنی با یگانه وارث غدیر
منابع

راهنمای دانلود کتاب پدران باید به فرزندان برسانند

برای دانلود کتاب پدران باید به فرزندان برسانند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پدران باید به فرزندان برسانند

نظرات کتاب پدران باید به فرزندان برسانند

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.