دانلود کتاب پرواز به تاریکی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرواز به تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرواز به تاریکی

کتاب پرواز به تاریکی، تالیف سید افشین هاشمی مرغزار، نمایشنامه‌ای است بر اساس برگردان مرحوم هوشنگ حسامی از نمایشنامه عقابی با دو سر اثر ژان کوکتو، که با بهره‌گیری از شعر‌های شاعران معاصر جهان (از کتاب تو مشغول مردنت بودی) نوشته شده است.

عقابی با دو سر (The Eagle with Two Heads) داستان شاعری است که قصد دارد ملکه‌ای را به قتل برساند اما در عوض به عشق او گرفتار می‌شود.

نماشنامه پرواز به تاریکی (Flying into the darkness)، بین فروردین 1337 و آبان 38 می‌گذرد؛ پس از جدایی شاه از ثریا و پیش از ازدواج با فرح است. پرواز به تاریکی روزهایی از زندگیِ زنی را روایت می‌کند که شاه از او خواستگاری کرده است. در شبی بارانی، مبارزِی که از دستِ مأموران گریخته است، به عمارتِ این زن می‌آید و...

در بخشی از کتاب پرواز به تاریکی می‌خوانیم:

برق صاعقه. مردی خود را می‌اندازد توی تالار؛ از همان پنجره باز یا جایی دیگر شاید. ترسیده، پریشان؛ پهلویش سرخ از خون، خودش خیس از باران بسیار شبیه فرزاد پایدار؛ گویی خودش. بانو پریزاد ناباور؛

بر می‌خیزد و به سویش می‌رود.

پریزاد [باخود] فرزاد؟ !... [آرام پیش می‌رود و صدایش می‌کند]

فرزاد...

جوان از ترس فریاد می‌کشد و اسلحه‌اش را به سوی صدا می‌گیرد. بانو پریزاد ترسیده به دیوار می‌چسبد با صدایی که از گلو بیرون نمی‌آید. لحظه‌ای حیرت زده به هم چشم می دوزند. جوان پیش می‌آید و اسلحه را پایین می‌آورد. جوان منو یه جایی قایم کنید؛ تورو خدا..

اما جانش تاب نمی‌آورد و ناگهان تمام قد بر کف اتاق می‌ریزد. جیغ کوتاه بانو پریزاد؛ صدای شلیک و فریاد از بیرون. بانو پریزاد به خود می‌آید. شمع را می‌کشد. تاریکی.

 ۱۲۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-326-097-9 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پرواز به تاریکی

برای دانلود کتاب پرواز به تاریکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرواز به تاریکی