دانلود کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص)

  • از: زهرا یزدی نژاد
  • ناشر: انتشارات خورشید باران
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص)

کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص) به نقل و تحلیل گفتار و روش امام علی (ع) در بازه‌ی زمانی پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد. در این میان، وقایع دیگر مربوط با این امر که در متن جامعه‌ی اسلامی رخ داده، ذکر شده است. در این کتاب نامه ی حضرت علی (ع) به مالک اشتر و همچنین خطبه ی مشهور شقشقیه و تحلیل آن را میخوانیم.

در بخش هایی از متن کتاب می خوانیم:

بپرهیز که خود را در بزرگى همانند خداوند پندارى، و در شکوه خداوندى همانند او دانى، زیرا خداوند هر سرکشى را خوار مى‌سازد، و هر خودپسندى را بى ارزش مى‌کند. با خدا و با مردم، و با خویشاوندان نزدیک، و با افرادى از رعیت خود که آنان را دوست‌دارى، انصاف را رعایت کن، که اگر چنین نکنى ستم روا داشتى، و کسى که به بندگان خدا ستم روا دارد خدا به جاى بندگانش دشمن او خواهد بود، و آن را که خدا دشمن شود، دلیل او را نپذیرد، که با خدا سر جنگ دارد، تا آنگاه که بازگردد، یا توبه کند، و چیزى‌ چون ستمکارى نعمت خدا را دگرگون نمى‌کند، و کیفر او را نزدیک نمى‌سازد، که خدا دعاى ستمدیدگان را مى‌شنود و در کمین ستمکاران است.

 ۱۹۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8515-90-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نامه به مالک اشتر
مقدمه
رحلت پیامبر (ص)
نخستین خلیفه
دومین خلیفه
سومین خلیفه
دوران خلافت حضرت علی (ع)
خطبه سوم
اسناد و مدارک
تحلیل خطبه سوم
نامه‌ای به امام (ع)
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص)

برای دانلود کتاب پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پس از غروب خورشید امام علی (ع) و وقایع بعد از رحلت پیامبر (ص)