دانلود کتاب پیامی به گارسیا


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پیامی به گارسیا

کتاب پیامی به گارسیا (چکیده کتاب) نوشته‌ی آلبرت هابرد، روش صحیح مسئولیت‌پذیری و چگونگی تلاش برای پیشرفت و موفقیت در کسب و کار را به شما می‌آموزد.

درباره کتاب پیامی به گارسیا:

کتاب پیامی به گارسیا (A Message to Garcia) بیان کننده ارزش ابتکار عمل فردی و وظیفه‌شناسی در انجام کار است. نویسنده کتاب، آلبرت هابرد برای نشان دادن این مطلب داستان سرباز شجاعی به نام رووآن را روایت می‌کند که وظیفه داشت در جنگ میان اسپانیا و آمریکا پیام مهمی را از طرف ویلیام مک کینلی، رئیس جمهور آمریکا برای رهبر کوبا، کالیکسو گارسیا ببرد. او برای انجام این کار باید تمرکز و توان بالایی داشته باشد تا بتواند وظیفه‌اش را به خوبی انجام دهد.

تاکنون بیش از چهل میلیون نسخه از کتاب پیامی به گارسیا به زبان‌های مختلف چاپ و ترجمه شده است.

آلبرت هابرد درباره نوشتن کتاب پیامی به گارسیا می‌گوید:

با یکی از دوستانم مشغول صحبت و صرف چای بودیم. او گفت قهرمان اصلی جنگ کوبا رووآن بود. چون او بود که به تنهایی پیام را به گارسیا رسانده بود. حق با دوستم بود قهرمان کسی است که وقتی مسئولیت کاری را به عهده می‌گیرد آن را به درستی و تمام و کمال انجام می‌دهد.

بعد از آن که با دوستم صحبت کردم مقاله‌ی پیامی به گارسیا را نوشتم و تصمیم گرفتم آن را بدون عنوان در مجله چاپ کنم. بعد از چاپ مجله تقاضا برای دریافت شماره ماه مارس بسیار زیاد بود و دلیلش چاپ همان مقاله در آن شماره بود. بعد از مدتی این مقاله به صورت یک کتابچه با عنوان پیامی به گارسیا منتشر شد. این کتاب مورد توجه شاهزاده روسی قرار گرفت و به زبان روسی ترجمه و به دست کارمندان راه آهن روسیه رسانده شد.

در جنگ بین روسیه و ژاپن هم هر سرباز روسی نسخه‌ای از این کتاب را به همراه داشت. این نکته مورد توجه امپراطوری ژاپن قرار گرفت و کتاب به زبان ژاپنی هم ترجمه شد و در اختیار تمام کارکنان دولت و نظامیان و غیر نظامیان ژاپنی قرار گرفت. گفته می‌شود هیچ اثر ادبی مانند پیامی به گارسیا در زمان حیات نویسنده‌اش این چنین مورد استقبال قرار نگرفته است.

آلبرت هابرد را بیشتر بشناسیم:

البرت گرین هابرد (Elbert Hubbard) نویسنده، ناشر، هنرمند و فیلسوف آمریکایی‌ست که یکی از تاثیرگذارترین نمایندگان در حوزه هنر صنایع دستی بود و مشهورترین نوشته او پیامی به گارسیا است.

او که در هادسون ایلینویز بزرگ شد، در اوایل فعالیت خود فروشنده مسافرتی شرکت صابون لارکین بود. هابرد یکی از بنیان‌گذاران جامعه صنعتگرهای «رویکرافت» است؛ جایی که یکی از بخش‌های تأثیرگذار جنبش هنر و پیشه شناخته می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های پردیس رویکرافت باقی مانده و ترمیم شده‌اند تا مردم از آنجا بازدید کنند. سرانجام هابرد همراه با همسر خود در سال 1915 سوار بر یک کشتی در دریا غرق شد.

مطالعه کتاب پیامی به گارسیا به چه کسانی توصیه می‌شود؟

مطالعه این کتاب مناسب کسانی است که به آثار انگیزشی در زمینه تجارت، مدیریت و موقیت در کسب و کار علاقه دارند.

جملات برگزیده کتاب پیامی به گارسیا:

- آنچه مردان جوان نیاز دارند دانشِ کتابی، یا آموختن درباره این و آن نیست، بلکه ایجادِ اراده‌ای است در آنان که به اعتمادِ دیگران خیانت نکنند تا بی‌معطلی دست به کار شوند تا انرژی‌شان را متمرکز کنند.

- افراد بی‌کفایت و نالایق برای همیشه حذف می‌شوند. اینجا قانونِ جنگل حکم‌فرماست، یعنی بقای اصلح. منفعت شخصی، هر کارفرمایی را وامی‌دارد اصلح را در کنار خود نگاه دارد، یعنی کسانی که می‌توانند پیامی را به گارسیا برسانند.

- اگر فرصتی برای تعالی و الهام‌بخشی داشته باشم، بهتر است از طریق سرمشق، استنتاج و اشاره باشد تا اجبار و امرونهی.

در بخشی از کتاب پیامی به گارسیا می‎خوانیم:

مردی را می‌شناسم بسیار باهوش که نمی‌تواند کسب‌وکار خودش را راه‌ بیاندازد و به‌ هیچ‌وجه به کارِ دیگران ‌هم نمی‌آید؛ زیرا همواره با این سوء ظنِ احمقانه سر می‌کند که صاحب‌کارش حقش را پایمال می‌کند، یا قصد دارد حقش را پایمال کند. این مرد نمی‌تواند امر و نهی کند؛ و امر و نهی دیگران را هم نمی‌پذیرد. اگر زحمت رساندنِ پیامی برای گارسیا به چنین فردی سپرده شود، احتمالاً پاسخش چنین خواهد بود: «خودت زحمتش را بکش!» این مرد اکنون در خیابان‌ها پرسه می‌زند و به دنبال کار می‌گردد در حالی که باد صفیرکشان به درونِ کت مندرس و نخ‌نمایش نفوذ می‌کند. کسی که او را بشناسد جرأت استخدامش را ندارد؛ زیرا این آدم، عصارۀ نارضایتی و گله و شکایت است. منطق، راهی به این آدم ندارد و تنها چیزی که مؤثر می‌افتد لگدی است که او را به بیرون هدایت کند!

خوب می‌دانم که فردی با چنین نقصِ اخلاقی به اندازه فردی معلول، مستحق ترحم است؛ اما در میانۀ ترحم و دلسوزی‌مان بیایید، اشکی نیز بریزیم برای آن کسانی که با چنگ و دندان می‌خواهند کسب‌وکاری بزرگ را به پیش ببرند که ساعاتِ کاری‌شان پایانی ندارد؛ و تقلای بی‌پایانشان برای کنترلِ افرادِ لاقید و بی‌کفایت، احمق و نمک‌نشناس، موهایشان را سفید کرده است؛ همان افرادِ لاقیدی که اگر به خاطرِ کسب‌وکار این کارفرمایان نبود اکنون گرسنه و بی‌خانمان بودند.

 ۱۶ صفحه، ۱۲۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

درباره ره‌آورد مدیریت
مقدمه
یادداشت نویسنده
پیامی به گارسیا
زندگی در وفور نعمت

راهنمای دانلود کتاب پیامی به گارسیا

برای دانلود کتاب پیامی به گارسیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پیامی به گارسیا

نظرات کتاب پیامی به گارسیا

زهرا جباری
۱۳۹۹/۸/۲۸
کتاب خیلی عالی بود حیف ک کوتاه بود. از خوندن این کتاب لذت بردم🙂
درضمن آخه آدم بدون اینکه بدون چکاری رو انجام میده، و. کدوم مسیر رو میره، میشه یه مرده متحرک
بنظرم هر انسانی حق داره دلیل رفتار یا کاری ک میخواد انجام بده رو بدونه. نظر شما چیه؟
مجید تنکابنی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
به نظرم بیشترین چیزی که مکمل خواندن کتاب هست، عملکردوتجربه‌ای هست، ازپس هرشکست وموفقیت؛
امیدوارم کسانی که در عملکردهای زندگی روزانه شان دوچار خستگی و ناامیدی می‌شوند، برای لذت بردن از زندگی لاعقل یک باراین کتاب کوتاه و قابل به فهم را بخوانند.
متیا متینایی
۱۴۰۰/۱/۲
خیلی خوب بود. کار با تفکری شروع میشه و برای انجامش باید بلند شیم. شروع کردن کار آسون تره و به انجام رسوندنش مشکله و نیاز به تلاش داره.
زندگیمون خیلی وقته شروع شده و هنوز پیشرفتی نبوده چون خودمون با افکارمون جلوی پیشرفت رو میگیریم. موفق باشید👍
مشاهد همه نظرات (۲۴)