دانلود کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای

  • ناشر: انتشارات گیوا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای

کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای به بررسی قوانین و مقررات رانندگی و جرم‌شناسی آن در ایران می‌پردازد و اصول ایمنی و مناسب برای پیشگیری از وقوع هرگونه تصادف در سطح خیابان‌ها و جاده‌ها را آموزش می‌دهد.

سوانح رانندگی در جاده‌های ایران هر ساله باعث مرگ و مصدومیت سرنشینان و مسافران زیادی می‌شود و هزینه‌های جانی و مالی بسیاری بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کند. رفع نقاط حادثه‌خیز درون شهری و برون شهری و ارتقاء فرهنگ رانندگی مبتنی بر رعایت قوانین و مقررات یکی از اولویت‌های مهم در کاهش و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای و تلفات ناشی از آن است.

مطالعه کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای است؟

مطالعه این کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی و حقوقی درباره قوانین کشور و ایجاد امنیت بیشتر در سطح جامعه به همه افراد توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای می‌خوانیم:

اصول پیشگیری از تصادف

1. رعایت فاصله‌ی طولی: ازدحام بیش از حد خودروها بدون رعایت فاصله‌ی طولی باعث ایجاد تصادف می‌شود. اگرچه سیستم‌های مدرن ایمنی خودرو مانند ترمزهای ضدقفل و کنترل مسیر می‌تواند در جلوگیری از این امر مؤثر باشد، ولی دقّت و رعایت راننده در فاصله با خودروی جلویی بسیار حائزاهمیت است.

2. رعایت سرعت مطمئنه: مشکل برخی رانندگان، داشتن سرعت غیرمطمئنه است. برای مثال در حالی که سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت در بزرگراه قانونی است. اگر راننده زمانی که جاده لغزنده است، آهسته حرکت نکند، توانایی متوقف کردن خودرو کاهش می‌یابد فلذا احتمال بروز تصادف را افزایش می‌دهد همچنین اگر در جاده‌ای ناآشنا خصوصاً با پیچ‌های خطرناک رانندگی می‌کنید، قادر نیستید با سرعت یک فرد بومی که از آن جاده بطور دایم عبور می‌کند، حرکت کنید. بنابراین می‌بایست سرعت خودرو را با شرایط ایمنی جاده و توانایی خود تطبیق دهید.

3. از عوامل حواس‌پرتی اجتناب کنید: هنگام رانندگی که یک فعالیت پیچیده‌ای است و نیاز به تمرکز بالا دارد، هرگونه پرداختن همزمان به امور دیگر، باعث کاهش تمرکز حواس در رانندگی و وقوع تصادف می‌گردد. استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، خوردن و آشامیدن، صحبت کردن با سرنشینان، برداشتن چیزی از داخل داشبورد، خیره شدن به جاده و... همه در زمره عوامل کاهش تمرکز حواس رانندگان است.

4. همراه شدن با جریان ترافیک: از جریان ترافیک عقب نمانید، سعی کنید همراه و با جریان ترافیک حرکت کنید، اگر خودروی عقب شما تمایل به سرعت بیشتر دارد، بهترین کار اجازه دادن به راننده عقب به عبور از خودروی شما می‌باشد. در هر زمانی، بهتر و مطمئن‌تر است تا همراه جریان ترافیک، اجرای محدودیت سرعت را به پلیس واگذار کنید.

5. از قانون 2 ثانیه تبعیت کنید: هر راننده‌ای می‌بایست نسبت به قانون ۲ ثانیه آگاهی داشته باشد و به آرامی بشمارید «هزار و یک، هزار و دو، قبل از هزار و سه» اگر شما به آن شیء- برسید شما به خودروی جلویی نزدیک و احتمال تصادف وجود دارد. در شرایط بد آب و هوایی فاصله خود را از خودروی جلویی دوبرابر کنید.

 ۳۶ صفحه، ۱۷۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-451-288-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
بیان مسأله
مفهوم شناسی پیشگیری از تصادف
نگاهی به گزارش جهانی وضعیت ایمنی جاده‌ای
منشأ تصادفات جاده‌ای
خسارت‌های اقتصادی ناشی از تصادفات رانندگی
مقایسه آمار تصادفات سال 1394 و 1395
وضعیت تصادفات جاده‌ای ایران در میان سایر کشورها
تصادف در آیینه‌ی قانون
پرداخت دیه در اثبات تقصیر راننده
موارد تشدید مجازات و جایگزین حبس
مجازات‌های جدید رانندگان فاقد گواهینامه
اصول پیشگیری از تصادف
راهکارهای پیشگیری از تصادفات جاده‌ای
سخن آخر
توصیه‌های پیشگیرانه
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای

برای دانلود کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای

نظرات کتاب پیشگیری از وقوع تصادفات جاده‌ای

محسن استواری
۱۴۰۰/۱/۱۰
واقعا لازم هست برای زندگی
محمد قاسمی
۱۴۰۰/۱/۶
بسیار مفید و کاربردی
مشاهد همه نظرات (۲)