دانلود کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

در کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت اثر ریموند دوسن لوران سعى شده است با ارائه راه‌حل‌هاى مناسب و منطقى با کمرویى، ضعف اراده و بى‌دقّتى که از بیمارى‌هاى قرن ماشین است مبارزه کرده، از عواقب شوم بى‌دقّتى جلوگیرى کرده و ضرورت و امکانات افزایش تمرکز فکرى و تربیت دقت را در اختیار خواننده قرارداده و او را با علل، عواقب و راه درمان کمرویى آشنا ساخت.

کمرویى که نوعى بیمارى روانى است اساساً از طریق معالجات اخلاقى و روحى درمان‌پذیر است. افراد زود رنج، بى‌ثبات و ضعیف فاقد اراده بوده و همانند سنگریزه‌هاى ته رودخانه خود را تسلیم حوادث مى‌کنند و بدون هیچ اراده‌اى در جهت جریان آب حرکت مى‌کنند. در برخورد با کم‌ترین مشکل دلسرد شده در نوعى بى‌حالى و سکون فرو مى‌روند. اراده انسان ابزار گران‌بهایى است اگر کسى بخواهد حداکثر استفاده را از آن ببرد باید از ویژگى‌هاى آن آگاه باشد. نباید فراموش کرد که انسان در هر وضع روانى که باشد حتى موقعى که در ناراحتى به‌ سر مى‌برد، مى‌تواند اراده خود را پرورش بدهد و با تقویت منش خود موجودى قوى و پر قدرتى باشد.

اگر هنوز هم در آستانه سنین جوانى قرار دارید یعنى در سنى که دوران شکل‌گیرى خود را مى‌گذرانید در فکر انتخاب یک شغل دائمى باشید و توجه کنید که درست نیست بدون تصمیم و بدون فکر قدم در راهى بگذارید و وارد مسیرى شوید که بعدها نتوانید آن را به این سادگى‌ها و بدون عواقب شدید با راه و مسیر دیگرى عوض کنید. انسان با سرنوشت خود «شیر یا خط» بازى نمى‌کند.

بعضى‌ها نمى‌توانند در شغل و حرفه‌اى که ظاهرآ استعداد آن را دارند موفقیتى بدست آورند. این گونه افراد قربانى نوعى معلولیّت هستند که «حواس پرتى» نامیده مى‌شود.

افرادى که نمى‌توانند با دقت هدف مشخص و معینى را دنبال کنند افرادى هستند که تحت تأثیر خیالات واهى خود و نوعى فعالیت بیش از حد قرار گرفته و مدعى هستند مى‌توانند چند کار را همزمان با هم انجام دهند ولى هیچ وقت موفقیتى نصیب آنان نمى‌شود زیرا نیروى خود را، به جاى این که روى یک هدف مشخصى متمرکز کنند، پراکنده مى‌سازند و فراموش مى‌کنند که: «با یک دست دو هندوانه نمى‌توان برداشت».

در بخشی از کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت می‌خوانیم:

کسى که مدعى استفاده و بهره‌گیرى از زندگى خود مى‌باشد، بدون آن که دقیقآ تأمل کرده باشد، خود را در مسیر معینى گرفتار نمى‌کند. به محض اینکه قدم در راه منتخب خود گذاشت، اغلب کارهایى که باید انجام دهد، بنابر وظیفه یا موقعیت‌هاى مختلف در برابر دیدگانش قرار مى‌گیرند؛ این کارها مستلزم تأمل تازه‌اى نمى‌باشند. بنابراین، هوش و ذکاوت، اغلب اوقات تنها به این منظور بیدار شده و مراقب فرد خواهد بود که اراده او از راه راست منحرف نشود و در خودکارى و اتوماتیسم که انرژى و توان فرد را تقلیل مى‌دهد، فرو نیفتد.

 ۱۷۵ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-544-7 

چاپ ۱۳۸۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
1. اراده
2. تربیت اراده
3. تقویت اراده
4. احساسات ضد و نقیض
5. تلاش و مقاومت
6. دست به‌کار شوید!
7. آخرین توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها
کمرویى
1. درمان مؤثر و آسان
2. علل کمرویى
3. عواقب کمرویى
4. معالجات روانى
5. معالجات جسمانى
6. مبارزه براى پیروزى
دقت
1. حواس پرتى
2. محاسن تمرکز دقت
3. چند تمرین براى تمرکز دقت
4. ضرورت استراحت
5. استعداد مشاهده
6. تربیت منظّم و مرتّب دقت

راهنمای دانلود کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت

برای دانلود کتاب چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چارۀ کمرویی، قدرت اراده و دقت
حیدر قلی پور
۱۳۹۸/۸/۱۴
بسیار کتاب پر محتوایی میباشد
حسین لوحی
۱۳۹۸/۱/۱
کتاب خوب و کاربردی هست. توصیه میکنم حتما مطالعه کنید
محمد اسدی
۱۳۹۷/۵/۱۹
بسیار عالی و کاربردی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)