دانلود کتاب چراغ مطالعه

  • از: رضا حیدری قاسم آبادی
  • ۲۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب چراغ مطالعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چراغ مطالعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چراغ مطالعه

کتاب چراغ مطالعه، راهنمای کاربردی برای دستیابی به مطالعه لذت بخش و مؤثر، نوشتۀ رضاحیدری قاسم آبادی است. با خواندن این کتاب مهارت‌های مطالعه را در خود تقویت کنید. افراد کمی حاضرند برای تغییر خود قدم بردارند و شما جزء آن دسته اندک هستید.

همان طوری که می‌دانید مهارت‌های مطالعه نیاز به تمرین دارند و به صرف دانستن آنها تغییری در مطالعه ما به وجود نمی‌آید. ابتدا باید تکنیک‌ها، روش‌ها و فنون مطالعه را دانست و سپس با به کار بستن آنها و تمرین، آن‌ها را به صورت عادت درآوریم. تنها در این صورت است که می‌توانیم به مطالعه لذت بخش و مؤثر که شعار چراغ مطالعه است دست یابیم. افراد بسیاری هستند که کتاب‌های زیادی می‌خوانند، در کلاس‌های بسیاری شرکت می‌کنند، دائماً در همایش‌ها و سمینارهای مختلف حضور دارند اما تغییری در رفتار و کردار آنان پیدا نمی‌شود. سه عاملی که که سبب می‌شود افراد به چیزهایی که یاد می‌گیرند عمل نکنند.

رضاحیدری قاسم آبادی، قبل از هرچیزی به نکات زیر تاکید دارد که این نکات بر روی کیفیت مطالعه شما تأثیر گذاشته و اثرگذاری تکنیک‌های بعدی منوط به رعایت این نکات است.

1. یاد نگرفته‌ایم چطور یاد بگیریم: به نظر می‌رسد آن چیزی که از یادگیری مهم‌تر است چگونگی یادگیری است. متأسفانه در نظام آموزشی هیچ‌گاه یاد نگرفته‌ایم که چطور یاد بگیریم. همیشه در مدرسه و حتی در دانشگاه یک معلم و استاد مطلبی را که خودش نسبت به آن آگاهی دارد را به دانش‌آموزان یا دانشجویان منتقل می‌کند. ما باید در مدرسه و دانشگاه به افراد یاد بدهیم که چطور یاد بگیرند نه اینکه مستقیماً به آن‌ها چیزی یاد بدهیم.

2. بهتر است ماهیگیری به یک نفر یاد بدهی: تا اینکه بخواهی ماهی به او بدهی. چگونگی یادگیری همان شیوه‌ی ماهیگیری است اما آموزش مستقیم مطالب مانند ماهی آماده‌ای است که به فرد می‌دهید و این فقط برای چند ساعت گرسنگی او را برطرف می‌کند. یک معلم یا استاد دانشگاه مطالبی را که سال‌ها پیش فراگرفته و بسیاری از آن‌ها اکنون منسوخ‌شده‌اند را آموزش می‌دهد مانند این است که یک‌تن ماهی فاسد شده به دانش‌آموز یا دانشجو بدهد.

3. کارهای کوچک، تأثیرات بزرگ: در چراغ مطالعه به تکنیک‌های بسیاری اشاره می‌شود که همگی می‌توانند به بهبود مطالعه شما کمک کنند. فقط کافی است یک تغییر کوچک اما مثبت در مطالعه شما ایجاد شود آنگاه همین تغییر کوچک که در طول زمان تکرار می‌شود نتیجه‌ی بزرگی را برای شما رقم خواهد زد.

4. پاداش‌های بزرگ در اثر فعالیت‌های بسیار: کوچک و هوشمندانه به دست می‌آیند. به این معنا که کارهای کوچکی که انجام می‌دهیم به علت تکرار شدن، نتایج بزرگی را در آینده برای ما رقم خواهد زد. این اصل آن‌قدر ساده است که ممکن است فریب آن را خورده و آن را نادیده بگیریم.

فهرست مطالب

توصیه نامه دکتر امیررضا اصنافی
توصیه‌نامه محمد پیام بهرام پور
مقدمه مؤلف
قبل از شروع
بخش دوم - قبل از مطالعه
بخش سوم - انگیزه و هدف گذاری
بخش چهارم –مدیریت زمان
بخش پنجم - تمرکزحواس
بخش ششم - غلبه تنبلی
بخش هفتم - محل و زمان مطالعه
بخش هشتم - روش های مطالعه
بخش نهم - تندخوانی
بخش دهم - نقشه ذهنی و خلاصه نویسی
بخش یازدهم - فراموشی
بخش دوازدهم - توصیه های بهداشتی
بخش سیزدهم - علاقه مند کردن کودکان به مطالعه
پاسخ معماها
منابع

 ۲۱۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-04-7710-3 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب چراغ مطالعه

برای دانلود کتاب چراغ مطالعه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چراغ مطالعه
jamil nov
۱۳۹۶/۱۰/۲۴
کتاب بسیار خوب و کاملیه تشکر و امیدوارم همیشه موفق باشید
رضا حیدری قاسم آبادی
۱۳۹۶/۱۱/۲
سلام و درود بر شما
تشکر از نظر لطفتون
Sajjad Khan
۱۳۹۶/۹/۲۶
حلالت باشه نونی که میخوری، عالیه کتابت، عالی
رضا حیدری قاسم آبادی
۱۳۹۶/۹/۲۶
سلام و درود بر شما
تشکر از نظر انرژی بخشتون
خستگی از تنم بیرون رفت
علی علوی
۱۳۹۶/۶/۱۷
اسلامی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)