دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!

آمارها و تجارب آماری در حال شکل دهی به ذهنیت و تصمیمات ما هستند. البته این آمارها گاه به شکل درستی بیان نمی شوند و گاه حتی وقتی که به شکل درستی بیان می شوند، آنگونه که درست است، برداشت نمی شوند.
در جای جای این کتاب، مثال هایی را خواهید دید که هر روز از طریق رسانه های مختلف با آنها روبرو هستید و سعی این کتاب این است که این مثال ها را بررسی کرده و نشان دهد که چگونه با آگاهی می توان از سوء استفاده از اعداد و آمار جلوگیری کرد. در ضمن خواهید دید برای پایان دادن به «استبداد اعداد» نیاز به سواد زیادی نیست. روش های کشف حقه های آماری در موارد زیادی، بسیار ساده هستند. فقط به کسی نیاز دارد که آگاهی‌اش را بالا ببرد و به واسطه آن آگاهی، از ابهت اعداد نترسد.

کتاب حاضر برگرفته از کتاب (How to lie with statistics) اثر دارل هاف است. در جای جای این کتاب، مثال هایی را خواهید دید که هر روز از طریق رسانه های مختلف با آنها روبرو هستید و سعی این کتاب این است که این مثال ها را بررسی کرده و نشان دهد که چگونه با آگاهی می توان از سوء استفاده از اعداد و آمار جلوگیری کرد. در ضمن خواهید دید برای پایان دادن به «استبداد اعداد» نیاز به سواد زیادی نیست. روش های کشف حقه های آماری در موارد زیادی، بسیار ساده هستند. فقط به کسی نیاز دارد که آگاهی‌اش را بالا ببرد و به واسطه آن آگاهی، از ابهت اعداد نترسد.

 ۱۶۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7106-70-9 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: آمارگیری‌های مغرضانه و جهت‌دار
فصل سوم: بازی با لغات و تعاریف
فصل چهارم: مهندسی ارائه تصاویر دلخواه از واقعیات
فصل پنجم: بازی با علت و معلول‌ها
فصل ششم: هیاهو برای هیچ
فصل هفتم: اعداد وصله‌پینه شده با چاشنی پنهانکاری
فصل هشتم: حقه‌بازی با نمودارها
فصل نهم: چگونه با آمار فریب نخوریم؟
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!

برای دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه با آمار دروغ بگوییم!
کاربر م
۱۳۹۶/۶/۹
رنگ بنفش و عنوان در کنار هم جالبن!
Hossein Hosseini
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
به نظر من که همه باید یه بار این کتاب رو بخونن! به زبان ساده خوب تونسته هدفش رو بیان کنه.
mahmoud mohammadi
۱۳۹۸/۱/۶
از کتاب هاییه که در ارائه‌ها و ارتباطات به درد میخوره ازون چیزهایی هست که میتونید مثل جادو ازش استفاده کنید هم برای تقابل با جادو گران و هم استفاده منفی...
❤🌹
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۹)