دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!

آمارها و تجارب آماری در حال شکل دهی به ذهنیت و تصمیمات ما هستند. البته این آمارها گاه به شکل درستی بیان نمی شوند و گاه حتی وقتی که به شکل درستی بیان می شوند، آنگونه که درست است، برداشت نمی شوند.
در جای جای این کتاب، مثال هایی را خواهید دید که هر روز از طریق رسانه های مختلف با آنها روبرو هستید و سعی این کتاب این است که این مثال ها را بررسی کرده و نشان دهد که چگونه با آگاهی می توان از سوء استفاده از اعداد و آمار جلوگیری کرد. در ضمن خواهید دید برای پایان دادن به «استبداد اعداد» نیاز به سواد زیادی نیست. روش های کشف حقه های آماری در موارد زیادی، بسیار ساده هستند. فقط به کسی نیاز دارد که آگاهی‌اش را بالا ببرد و به واسطه آن آگاهی، از ابهت اعداد نترسد.

کتاب حاضر برگرفته از کتاب (How to lie with statistics) اثر دارل هاف است. در جای جای این کتاب، مثال هایی را خواهید دید که هر روز از طریق رسانه های مختلف با آنها روبرو هستید و سعی این کتاب این است که این مثال ها را بررسی کرده و نشان دهد که چگونه با آگاهی می توان از سوء استفاده از اعداد و آمار جلوگیری کرد. در ضمن خواهید دید برای پایان دادن به «استبداد اعداد» نیاز به سواد زیادی نیست. روش های کشف حقه های آماری در موارد زیادی، بسیار ساده هستند. فقط به کسی نیاز دارد که آگاهی‌اش را بالا ببرد و به واسطه آن آگاهی، از ابهت اعداد نترسد.

 ۱۶۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7106-70-9 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: آمارگیری‌های مغرضانه و جهت‌دار
فصل سوم: بازی با لغات و تعاریف
فصل چهارم: مهندسی ارائه تصاویر دلخواه از واقعیات
فصل پنجم: بازی با علت و معلول‌ها
فصل ششم: هیاهو برای هیچ
فصل هفتم: اعداد وصله‌پینه شده با چاشنی پنهانکاری
فصل هشتم: حقه‌بازی با نمودارها
فصل نهم: چگونه با آمار فریب نخوریم؟
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!

برای دانلود کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه با آمار دروغ بگوییم!

نظرات کتاب چگونه با آمار دروغ بگوییم!

Reza Rezaei
۱۳۹۶/۱۰/۲۸
این کتاب مجموعه‌ای از ترفندهاست تا به ما کمک کنه که سطح تحلیل خودمون رو بالاتر ببریم و به راحتی گول نخوریم. من کارم روزنامه نگاریه و خوندن این کتاب رو اول به همه همکارانم توصیه می‌کنم و بعد به هر کسی که به نوعی با جامعه ارتباط داره.
عبدالمهدی خواجه
۱۳۹۶/۲/۶
این کتاب را به همه چه دانشجو، چه کسبه، چه دانش‌آموز و هر کسی که در جامعه نفس میکشه توصیه می‌کنم بخونید. متنی بسیار جداب و شیوا داره و از نکات برجسته اون لذت می‌برید. دید شما رو نسبت به مسایل آماری ارتقاء میده.
رضا توکلی
۱۳۹۹/۹/۲۳
واقعا ما آدما موقع حساب کتاب و امار سرمون خوب کلاه میره اگ حواسمون نباش این کتاب میاد جلوی این ضرر رو میگیره و بهت میگ چ شکلی میتونی مانع از انجام این‌کار شی، خلاصه خوندنش خالی از لطف نیست.
مشاهد همه نظرات (۳۲)