دانلود کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری

  • از: گل علی بابایی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری

فرضیه‌ای‌ست معروف و سخنی‌ست زبانزدِ جمیع اهل قلم و پژوهشگران حوزۀ مستندنگاری تاریخ دفاع مقدس که ما به تعداد انسان‌های مؤثرِ درگیر در وقایع آن دفاع هشت‌ساله می‌توانیم منظری به تاریخ جنگ داشته باشیم.

اگر بنا را بر درستی این فرضیه قرار دهیم، در جمع فرماندهان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، بی‌شک، یکی از شخصیت‌های بسیار مهمْ محمدعلی جعفری ـ‌ و به تعبیر خودمانیِ یکی از خاکی‌پوشان دوران دفاع مقدس، «آقا عزیز» ـ است.

ماجرای چگونگی فراهم آمدن زمینۀ مناسب برای جلب رضایت سردار جعفری، جهت نشستن مقابل میکروفن ضبط‌صوت پدیدآورندگان این کتاب، داستانی دارد شیرین و به جای خود خواندنی؛ که این مختصر جای پرداختن به آن نیست.

مجموع مصاحبه‌های به‌عمل‌آمده با سردار مشتمل است بر خاطرات ایشان که، در حدّ فاصل اوایل پاییز 1389 تا پایان اسفندماه همان سال، طی دَه نشستِ برگزارشده در بعد از ظهر سه‌شنبۀ هر هفته، من و همکار ارجمندم، جناب آقای حسین بهزاد، روی نوار صوتی مغناطیسی، ثبت و ضبط کردیم. در آغاز، بنا داشتیم خاطراتْ شامل مقطع کودکی آقا عزیز تا پایان جنگ تحمیلی باشد؛ لیکن قسمت چیز دیگری بود. در پایان دهمین نشست، که سردار جعفری داستان آزادسازی خرمشهر در مرحلۀ چهارم نبرد «الی‌بیت‌المقدس» را روایت می‌کرد، ایشان صلاح را بر آن دیدند که عجالتاً به تدوین همین اندازه از خاطرات بیان‌شده بسنده کنیم، تا اگر بعدها فرصتی فراهم آمد.

 ۶۳۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-175-531-6 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت راوی
یادداشت مؤلف
فصل 1: بچۀ نجف‌آباد یزد
فصل 2: تا دانشکدۀ هنر
فصل 3: خمینی، ای امام
فصل 4: دانشجوی خط امام
فصل 5: در انقلاب فرهنگی
فصل 6: شکست حصر سوسنگرد
فصل 7: پیروزی یک تفکر
فصل 8: همسر یا هم‌سنگر
فصل 9: تیپ 1 عاشورا
فصل 10: با قرارگاه عملیاتی قدس، در نبرد فتح
فصل 11: الی بیت‌المقدس
عکس‌ها و اسناد

راهنمای دانلود کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری

برای دانلود کتاب کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کالک های خاکی: خاطرات شفاهی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۲/۲۱
هیجان خاصی نداشت و خیلی تخصصی بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)