دانلود کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

  • از: اسماعیل شفیعی سروستانی
  • ناشر: نشر موعود عصر
  • ۱۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی به بررسی نحوه ارتباط ابلیس با کارگزارنش با استفاده از متون اساطیری و کتب تاریخی می‌پردازد.

در کتاب اول این مجموعه با عنوان «بن‌مایه‌ی رویگردانی از خدا»، نویسنده با بازبینی آغاز آفرینش و زندگی نخستین انسان‌های پا گذاشته بر زمین، از روش «شبیه‌سازی» ابلیس، پرده برداشت و در کتاب دوم (کاهنان معبد جادو)، با جست‌وجو در عمق اسطوره‌ها و داستان‌های کهن اقوام باستانی (ایران، مصر، هند، یونان و روم) رد ابلیس و سپاه شیطانی‌اش را در کتاب‌های معتبر آنان به دست آورده است.

در این کتاب، علاوه بر رهگیری و بررسی تأثیر شیاطین در زندگی مردم از زمان باستان تا به امروز، فصلی به وجود موجودات ماورائی (مثبت و منفی) اختصاص یافته و درباره‌ی امکان ارتباط گیری با آنان از طریق علوم غریبه و کاهنان، از زمان گذشته تا امروز بحث کرده است. اگر کتاب‌های بسیاری درباره‌ی زندگی ابلیس و شیاطینی همانند او خوانده‌اید، مطمئن باشید که در این کتاب به نکات تازه‌ای دست پیدا خواهید کرد که نگرش شما را نه تنها درباره‌ی این موجودات آزار دهنده، بلکه درباره‌ی کل جهان و مقصد آن تغییر خواهد داد.

در بخشی از کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) می‌خوانید:

در میان اقوامی، همچون یونانیان، ایرانیان، هندیان، مصریان و چینیان که سابقه‌ای طولانی در حیات فرهنگی و تمدنی دارند، غنی‌ترین آثار متنوع و متکثر اساطیری قابل شناسایی است. با تکیه بر آنچه که دربارۀ «جهان‌بینی» مستتر در لا‌به‌لای آموزه‌ها و قهرمانان اسطوره‌ای بیان شد، سه موضوع «خلقت جهان»، «انسان» و «طبیعت» در زمرۀ مهم‌ترین و اساسی‌ترین موضوعات مورد گفت‌وگوی اساطیری می‌باشند. دریافت‌ها و توصیفات ارائه شده دربارۀ عالم و آدم (جهان‌بینی و جهان‌شناسی) در اساطیر، به دلایل مختلف، از یکدستی، خلوص، ارتباط ارگانیک اجزای منتشر و آرامش‌بخش برخوردار نیستند.

اختلاط و امتزاج منابع و مبادی دریافت‌های اساطیری (اختلاط حق و باطل)، دخالت عناصر میانی ناخالص (کاهنان معابد) و حضور و عمل نیروهای ماوراءالطبیعۀ غیر رحمانی (شیاطین)، باعث بوده تا بینش ارائه شده در این دستگاه، آکنده از آشفتگی، پراکندگی، ناخالصی، عدم تجانس و اختلاط دریافت‌ها باشد. نویسندگان «تاریخ اندیشۀ اجتماعی»، ساختار جهان‌بینی اساطیری را ترسیم می‌کنند و متذکر اختلاط آموزه‌های مملو از بدگمانی و تضاد میان موجودات و الهه‌های اساطیری می‌شوند.

 ۲۶۴ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6938-85-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
مقدمه جلد دوم
فصل اول: دریافت‌ها و بینش اساطیری
دریافت‌ها و بینش اساطیری
حقیقت اسطوره
اساطیر، به مثابه فرازی از تاریخ اندیشه
بینش عمومی اساطیری
وجوه شرک‌آلود دریافت‌های اسطوره‌ای
فصل دوم: علوم خفیه
سابقه و تاریخچه علوم خفیه
آغاز جادو و ساحری
جادو، جادوگری و مجامع مخفی
علوم غریبه یا علوم خفیه (در مقابل علوم جلیه)
تأثیر سحر و جادو
تفاوت سحر با کرامت و معجزه
نهی از ورود به علوم غریبه
سحر چیست؟
سحر و روایات اهل بیت(ع)
کشتن، حد سحر
راه‌های مختلف سحر
کهانت
فنون جادویی
ساحری و جادوگری در میان اقوام، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها
صدای گوساله سامری
فصل سوم: کاهنان معبد جادو
کهانت و روحانیت معبدی (فرهنگ معبدی)
کاهن
راز اشتراک و مشابهت الهه‌ها و اسطوره‌ها
مشترکات فرهنگ معبدی
کاهنان معبد دلفی و یونانیان
فرهنگ معبدی کلدانیان
خواص خدایان
اقوام پارس و فرهنگ معبدی
تمدّن دره «سند» و کاهنان معبد هندو
آئین هندویی
فرهنگ معبدی و سازمان بزرگ مذهبی هند
هند سرزمین مرتاضان(آزادی و رهایی مذهبی از طریق کناره‌گیری)
هند، سرزمین علوم غریبه
فصل چهارم: موجودات ماورائی
جن و تعامل با انسان
فرشتگان
جنیان
تعامل اجنه و انسان
اجنه و فرهنگ معبدی
ارتباط انسان و اجنه
هاروت و ماروت
تجسم اجنه
فصل پنجم: فراخوانی
فراخوانی و ارتباط با شیاطین و اجنه
ارتباط‌گیری
بر سر نظام حقیقی فراخوانی چه آمده است؟
عزم ابلیس بر رهزنی است
انواع فراخوانی
فهرست منابع
فهرست اعلام

راهنمای دانلود کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

برای دانلود کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

نظرات کتاب کاهنان معبد جادو (جلد 2 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

کاربر h
۱۳۹۹/۲/۱۶
هر جایی از کتاب دست بذارید، یکی از این ۳ حالته: ۱. عقاید اسلامی که به کرات در منابر مذهبی شنیدید. حالا اگر نشنیده اید و میخواهید بشنوید این کتاب رو بخونید. ۲. بخش‌های مربوط به آیین اقوام اولیه که نویسنده محترم اعتراف میکنن اطلاعاتی در موردشون ندارن و صرفا از یکسری کتاب‌های تاریخی مطالبی رو بدون کپی حداقل توضیحات تکمیلی، پیست کردن. ۳. بخش‌های مربوط به روش‌های سحر و جادوگری کاهنان معابد که نویسنده میفرماند چون حرامه من سراغشون نرفتم و از اون‌ها هم بی‌اطلاعم. و بنده تا آخر کتاب نفهمیدم که با وجود موارد بالا چه کاری بود اصلا سراغ این موضوع رفتن!! البته من سایر جلد‌ها رو نخوندم و قضاوتشون نمیکنم اما در مورد این جلد باید بگم به هیج وجه فریب سرفصل‌های جذابش رو نخورید.
Ehsan Afkhami
۱۳۹۸/۳/۴
دارم مطالعه میکنم کتاب خوبیه
مشاهد همه نظرات (۲)