دانلود کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی

  • از: اهورا کرباسی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی

کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی تالیف اهورا کرباسی، منبع جامعی برای اساتید، هنرآموزان و دانشجویان رشته موسیقی است و نظریه‌های مختلف را در ارتباط با یادگیری و آموزش موسیقی و جنبه‌های روانشناختی آن بررسی می‌کند.

درباره کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی:

امروزه با پیشرفت علم، موسیقی هم پیشرفت می‌کند و هر روز شاهد سبک‌های تازه و استفاده از فواصل موسیقی جدیدتر هستیم. پیوند موسیقی محلی هر منطقه با منطقه‌ای دیگر به وضوح نشان می‌دهد جنبه‌های علمی آموزش موسیقی تا چه اندازه اهمیت دارد. در این میان علم روانشناسی هم طی گذشت سال‌ها به کمک آموزش و پروش آمده و علم روانشناسی تربیتی را بنا نهاده است.

هنگامی که هنرآموز مطلبی را بخواهد یاد بدهد یا یاد بگیرد بهتر است بداند که از چه روش و فنی بهتر است استفاده کند تا یادگیری‌اش پایدارتر و آموزشش موثرتر باشد.

در کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی (General music teaching methods and educational psychology) سعی شده به روشی بسیار ساده مطالبی که برای هنرآموزان موسیقی اهمیت دارد بیان شود. این مطالب شامل نظریات مختلف یادگیری و آموزشی، ارائه طرح درس، شیوه‌های نوین تدریس و چگونگی آن، تکنولوژی آموزشی، روانشناسی شخصیت و... است.

در بیشتر رشته‌های دانشگاهی، درسی به عنوان روش تدریس وجود دارد که به دانشجویان کمک می‌کند با چگونگی درس دادن آشنا شوند. اهمیت این درس از آن جهت است که اگر دانشجو وارد بازار کار شد و خواست در رشته تحصیلی‌اش به آموزش بپردازد، روش درست تعلیم را بداند و بر شرایط آموزش و یادگیری مسلط باشد. در رشته موسیقی هم فارغ‌التحصیلان ابن رشته می‌توانند شرایط صحیح یادگیری و آموزش موسیقی را از طریق این کتاب بفهمند و به آموزش بپردازند.

مطالعه کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به هنرجویان هنرستان و دانشگاه موسیقی، هنرآموزان آموزشگاه‌های آزاد و استادان موسیقی پیشنهاد می‌شود تا ضمن آشنایی با علم روانشناسی به خصوص روانشناسی تربیتی، توانایی‌های آموزش خود را چندین برابر بیشتر کنند و بهبود ببخشند.

در بخشی از کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی می‌خوانیم:

در برقراری ارتباط با هنر آموز (فرستنده پیام) و هنرجو (گیرنده پیام) گفته شد که تکنولوژی آموزشی با استفاده از نظریه‌های روانشناسی مواردی را مطرح می‌کند تا ارتباط بین این دو فرایند ایجاد شود و انتقال پیام به درستی صورت بگیرد. استفاده از حرکات و اشارات نیز می‌تواند در برقراری ارتباط موثر باشد.

در برقراری ارتباط کلاسی بین هنر آموز و هنرجو پذیرش احساسی هنرجو نیز اهمیت دارد. به این ترتیب می‌توانیم با استفاده از جمله‌هایی مثل احساس شما را درک می‌کنم یا می‌دانم چه می‌گویی ارزش برای عواطف هنر جو قائل شویم و نکته دیگر اینکه به هنرجو اجازه ابراز عقیده بدهیم و بگذاریم تا هنرجویان نیز در مورد مسائل اظهار نظر کرده و پیشنهاد ارائه دهند. استفاده از تکنولوژی آموزشی در روند حرکت صحیح آموزش و یادگیری بسیار حائز اهمیت است که نکته‌های مهم آن مطرح شد.

(توجه: محتوای این کتاب به صورت اسکن شده می‌باشد، لطفاً قبل از خرید، نسخه نمونه رایگان را دریافت کنید و نوع محتوا و نمایش متن را مورد بررسی قرار دهید)

 ۲۲۶ صفحه، ۱۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-04-6806-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
مفاهیم کلی وتعریف‌ها
هوش
هدف
نظریه‌های یادگیری
حافظه
آموزش
مهارت‌های تدریس
تکنولوژی آموزشی
صوت و شنوایی
روانشناسی شخصیت

راهنمای دانلود کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی

برای دانلود کتاب کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلیات روش‌ها و فنون تدریس و روانشناسی آموزش و یادگیری موسیقی