دانلود کتاب کلید فلش Action Script


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید فلش Action Script و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید فلش Action Script

کتاب کلید فلش Action Script به قلم علی حیدری، به معرفی اکشن اسکریپت که یک محیط اجرایی برای فلش است، می‌پردازد. این زبان برنامه‌نویسی به عنوان روشی برای استفاده از امکانات اینتراکتیو (interactive) فلش طراحی و ایجاد شده است.

فلش در ابتدا نرم‌افزاری بود که برای ساخت انیمیشن‌های برداری مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما نیاز به برنامه‌نویسی نیز وجود داشت. به طور مثال طراحان دکمه‌هایی می‌خواستند که به کاربر اجازه دهد به یک صفحه وب دیگر پیمایش کند.

وقتی شما یک فایل فلش ایجاد می‌کنید، فایل شما حاوی یک سن (scene) است، البته شما می‌توانید چندین سن به فیلم فلش خود اضافه کنید، هر سن یک تایم لاین (Timeline) دارد، هر تایم لاین حاوی فریم‌هاست که با فریم 1 شروع می‌شود. وقتی یک فیلم فلش اجرا می‌شود از سن 1 و فریم 1 با سرعت ثابت اجرا شروع می‌شود و بعد از اتمام سن 1 وارد سن 2 می‌شود و الی آخر. در واقع این یک روند خطی و یکنواخت است، یکی از کاربردهای اکشن اسکریپت تغییر این روند یکنواخت و خطی است.

برای ساخت یک انیمیشن در فلش به یادگیری اکشن اسکریپت نیازی نیست اما برای استفاده از امکانات نرم‌افزار قدرتمند فلش یادگیری و به کارگیری اکشن اسکریپت ضروری است.

نرم‌افزار فلش یک نرم‌افزار چند منظوره است و دارای کاربردهای مختلفی است. به طور مثال طراحی وب سایت فلش، طراحی سی‌دی‌های چندرسانه‌ای، طراحی انیمیشن‌های آموزشی و اینتراکتیو، طراحی بازی‌های کامپیوتری و طراحی نرم‌افزارهای موبایل. در تمام این موارد به کارگیری اکشن اسکریپت نیاز است و باید از آن استفاده شود.

در این کتاب فرض شده است که شما با زبان برنامه‌نویسی آشنایی قبلی ندارید. اما برای استفاده از این کتاب آشنایی با نرم‌افزار فلش ضروری است، اگر با نرم‌افزار فلش آشنایی ندارید با مهارت شما کم است به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا کتاب‌های کلید فلش و کلید فلش متحرک‌سازی از همین انتشارات را مطالعه کنید.

با مطالعه این کتاب شما می‌توانید:

- با فلش طراحی کنید.
- بازی‌های فلشی بسازید.
- نرم‌افزار چند رسانه‌ای بسازید.
- با تکمیل دانش برنامه‌نویسی به تمام قدرت فلش مسلط شوید.

 ۱۰۴ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-274-023-6 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آشنایی با اکشن اسکریپت
درس اول - کنترل انیمیشن
درس دوم - متحرک‌سازی به کمک اکشن اسکریپت
درس سوم - گالری تصاویر
درس چهارم - ویدئو گالری
درس پنجم - طراحی یک سایت در فلش
درس ششم - اکولایزر
درس هفتم - گالری موسیقی
درس هشتم - ساعت دیجیتال
درس نهم - طراحی منو
درس دهم - طراحی پازل
درس یازدهم - ایجاد آزمون
درس دوازدهم - طراحی بازی
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب کلید فلش Action Script

برای دانلود کتاب کلید فلش Action Script و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید فلش Action Script