دانلود کتاب کلید ویژوال بیسیک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید ویژوال بیسیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید ویژوال بیسیک

کتاب کلید ویژوال بیسیک به قلم علی حیدری، با گذراندن یک دوره‌ی فشرده، شما را با مفاهیم اولیه و اساسی برنامه‌نویسی آشنا کرده و سپس به معرفی کارایی و قابلیت‌های زبان برنامه‌نویسی ویژوال بیسیک می‌پردازد.

مطمئناً تا به حال از نرم‌افزارهای بسیاری برای اهداف مختلفی استفاده کرده‌اید. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که این نرم‌افزارها چگونه به وجود آمده‌اند؟ آن‌ها توسط افرادی به نام برنامه‌نویس و توسط زبان‌های برنامه‌نویسی شکل می‌گیرند. بهتر است بدانید برنامه‌نویسی یکی از ارکان مهم، تخصصی، جذاب و درآمدزای رشته کامپیوتر است و برنامه‌نویسان قادرند دنیای کامپیوتر را همان‌گونه که دوست دارند بسازند.

زبان‌های برنامه‌نویسی بسیاری وجود دارد مانند Pascal، ‌C، C++، Visual C و... که شما می‌توانید با همه آن‌ها کارتان را انجام دهید. اما آنچه موجب شده بسیاری از کاربران Visual basic را انتخاب کنند، سادگی و منطقی بودن روش کار آن است که باعث شده فراگیری آن ساده‌تر از نرم‌افزارهای دیگر باشد. البته Visual basic در عین سادگی بسیار هم قدرتمند است و تقریباً هر کاری را می‌توانید با آن انجام دهید.

در ویژوال بیسیک از زبان بیسیک (Basic) استفاده می‌شود، BASIC تشکیل شده از حروف اول این کلمات است: Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code. یعنی: «کدهای آموزشی همه منظوره برای افراد مبتدی». زبان ویژوال بیسیک در واقع حاصل توسعه و ارتقای زبان بیسیک است.

Visual Basic 6 در سال 1998 با تغییرات و قابلیت‌های زیادتری ارائه شد. قابلیت‌هایی نظیر: امکانات چند رسانه‌ای، گرافیک، شبکه، برنامه‌نویسی وب و مدیریت پایگاه داده و... ولی این زبان هنوز ویژگی اصلی زبان بیسیک را که سادگی می‌باشد حفظ کرده است. هم اکنون صدها هزار برنامه‌نویس در سرتاسر جهان از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

بدیهی است تسلط عمومی بر این زبان برنامه‌نویسی و یا هر زبان برنامه‌نویسی دیگری، مستلزم انجام کار عملی و صرف وقت است. در هر زبان برنامه‌نویسی اگر مقدمات آن زبان را بیاموزید، نوشتن برنامه‌ها با آن زبان ساده خواهد بود. این نکته را مدنظر داشته باشید که ماهیت برنامه‌نویسی به گونه‌ای است که بدون یادگیری مفاهیم تئوری نمی‌توان اقدام به برنامه‌نویسی کرد.

 ۸۸ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-2553-72-3 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: مبانی
فصل دوم: مراحل عملی
فصل سوم: یک برنامه محاسبه‌ای
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب کلید ویژوال بیسیک

برای دانلود کتاب کلید ویژوال بیسیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید ویژوال بیسیک