دانلود کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی

کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی به قلم مسعود اسماعیلی، ابتدا نحوه نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار را آموزش داده و سپس به معرفی قابلیت‌های کلیدی آن می‌پردازد.

در یک دسته‌بندی کلی در نرم‌افزارهایی که در کاربری‌های فنی و مهندسی استفاده می‌شوند، می‌توان آن‌ها را به سه دسته‌ی عمده‌ی CAM، CAD و CAE تقسیم نمود. نرم‌افزارهای گروه CAE، با روش‌های تحلیلی و یا عددی به حل مسائل می‌پردازند، در گروه CAM، نرم‌افزارها، عمده کارشان ارتباط با سخت‌افزارها جهت ساخت قطعات می‌باشد. نرم‌افزارهای گروه CAD نیز عمده کارشان مدل‌سازی و نقشه‌کشی می‌باشد.

برای انجام کارهای تحلیلی یا عددی در نرم‌افزارهای CAE و یا برقراری ارتباط با سخت‌افزار جهت ساخت در نرم‌افزارهای CAM، ابتدا باید مدل‌سازی انجام گیرد. کار مدل‌سازی یا در خود نرم‌افزارهای CAM و CAE و یا در نرم‌افزارهای CAD انجام می‌گیرد و به نرم‌افزارهای مربوطه فرستاده می‌شود. در بین نرم‌افزارهای Solid Works ،CAD یکی از قوی‌ترین آن‌ها می‌باشد که دارای سه محیط جداگانه Assembly، Part و Drawing است.

نویسندگان و تهیه کنندگان این نرم‌افزار بزرگ با ارائه‌ی سبکی جدید در مدل‌سازی کامپیوتری توانستند این نرم‌افزار را به یکی از بزرگترین و قوی‌ترین نرم‌افزارهای مدل‌سازی تبدیل کنند، به طوری که این نرم‌افزار توانست، تقریبا با گذشت یک دهه از ورود اولین نسخه‌اش به بازار، در مراکز تحقیقاتی و صنعتی جهان جایگزین دیگر نرم‌افزارهای مدل‌ساز شود.

برقراری ارتباطی راحت و سریع با کاربر، خصوصاً از نظر گرافیکی با نرم‌افزار، قدرت فوق‌العاده نرم‌افزار در ویرایش، بهینه کردن مدل‌های سه بعدی و مجموعه‌های مونتاژی، ارتباط قوی و همه جانبه نرم‌افزار با سایر نرم‌افزارهای گروه CAM، CAE، CAD و همچنین نرم‌افزارهای گرافیکی مانند 3D Studio Max باعث شده که مرتباً به کاربران این نرم‌افزار اضافه گردد.

یکی دیگر از قابلیت‌های این نرم‌افزار، برقراری ارتباطی کامل و قوی با نرم‌افزار Auto Cad می‌باشد، به طوری که از نسخه‌ی 2005 به بعد، محیطی به نام DWG Editor به آن اضافه شده است. این محیط به کاربران، این امکان را می‌دهد که هنگام وارد کردن فایل‌های دو بعدی Auto Cad به نرم‌افزار، ابتدا آن را با دستورات و فرمان‌های Auto Cad ویرایش کنند.

این نرم‌افزار برای دانشجویان و مهندسین رشته‌های مکانیک، متالوژی، نقشه‌کشی صنعتی، طراحی صنعتی، مهندسی شیمی و جاهایی که نیاز به مدل‌سازی و شبیه‌سازی سه بعدی دارند قابل استفاده می‌باشد. شما نیز اگر جزو این گروه‌ها هستید، یا به نرم‌افزار SolidWorks علاقه دارید، مخاطب این کتاب محسوب می‌شوید.

آنچه در کتاب کلید Solid Works می‌آموزرید:

- ورقکاری قطعات (Sheet Metal)
- ایجاد طرح‌های دو بعدی (Sketch)
- مدل‌سازی سه بعدی قطعات صنعتی (Part)
- ویرایش، بهینه‌سازی و پارامتریک کردن مدل
- اعمال جنس و بدست آوردن مشخصات هندسی و حجمی مدل

 ۹۷ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5656-03-9 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول - انجام تنظیمات اولیه و ایجاد یک قالب
فصل دوم - مدلسازی یک زانویی
فصل سوم - مدلسازی یک قطعه خم‌کاری شده

راهنمای دانلود کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی

برای دانلود کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلید SolidWorks: مدلسازی

نظرات کتاب کلید SolidWorks: مدلسازی

farhad shademan
۱۳۹۹/۲/۲۸
واقعا عالیه، بسیار مفید. خیلی ممنون از نویسنده عزیز
محمد فتحی
۱۳۹۸/۱۲/۵
عالیه واقعا این کتاب کوتاه و مفید
مشاهد همه نظرات (۲)