دانلود کتاب صوتی کیمیا خاتون


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیا خاتون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیا خاتون

کتاب صوتی کیمیا خاتون اثر سعیده قدس به روایت زندگی جذاب دخترخوانده‌ی مولانا جلال‌الدین بلخی می‌پردازد و هم‌چنین شما را با زوایای دیگری از زندگی عارفان بزرگی مانند شمس و مولانا آشنا می‌کند.

سرنوشت کیمیا خاتون که علی‌رغم تأثیرات شگرف آن بر زندگی دو اسطوره‌ی جهان عرفان، شمس تبریزی و مولانا جلال الدین بلخی، در لابه‌لای سطور تاریخ به عمد یا غیرعمد فراموش شده بود، اینک با پرداختی رمانتیک در فضایی شاعرانه جان گرفته و سعیده قدس ضمنِ سعی در وفاداری به واقعیات تاریخی ماجرا و حال و هوای زمان و مکان قصه، سعی می‌کند تا خیال‌پردازانه یکی از پیچیده‌ترین و اسرارآمیزترین روابط عاشقانه که در زمان خود، قونیه را به آشوب کشید و شمس نیز خود در جای جای مقالات به آن اشاره نموده است به تصویر کشیده و جان و جلا بخشد زیرا که منابع موجود هیچ کجا در این رابطه کشف معما نکرده‌اند.

لازم به ذکر است که شرح این ماجرای جذاب بهانه‌ای برای ارائه‌ی جهان‌بینی نویسنده است که به زعم خودش نگرشی دیگر به عوالم عشق‌بازیدن با جان‌جانان است و هر چند بخش اول کتاب آکنده از پردازش‌های طبیعت‌گرایانه و روان‌شناختی دختری نوجوان به نام کیمیا است، اما از نیمه‌های بخش دوم جنبه‌های شهودی اثر اوج گرفته تا جایی که در صفحات پایانی حال و هوای داستان کاملاً به صورت سورئالیستی است.

سعیده قدس از مؤسسان مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) است. او نویسنده چندین کتاب نیز بوده‌است. وی در فهرستی که روزنامه‌ی وال استریت ژورنال برای ۵۰ زن برتر سال ۲۰۰۸ معرفی کرد و با رتبه ۴۵ یکی از معرفی‌شدگان بود. همچنین او نویسنده‌ی رمان تاریخی موفق «کیمیا خاتون» است که از سال نشر ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۱، بیست و پنج بار تجدید چاپ شده‌است.

سعیده قدس درباره کتاب کیمیا خاتون می‌گوید:

نوشتن این کتاب یک حادثه بود؛ من در مولتان پاکستان به مکانی برخوردم که به اعتقاد اهالی آنجا این مکان محل دفن شمس تبریزی است و مزاری برای شمس تبریزی ساخته بودند اما بنا به گفته خانم آنه ماری شیمل شمس مزاری ندارد و چاهی در ترکیه وجود دارد که به اعتقاد ایشان مقام شادت شمس در این نقطه است. این دو روایت مختلف با این همه بعد مسافتی که از ترکیه تا پاکستان وجود دارد من را وا داشت تا درباره شمس و زندگی او مطالعه‌ای را آغاز کنم.

در اثنای تحقیق ضمن این که دنبال چیز دیگری بودم، ناگهان مساله دیگری ذهن من را به خود متوجه کرد و آن زندگی یک بانوی ایرانی بود. من متوجه شدم به بخش دیگری از زندگی شمس و مولانا علاقه‌مند شده بودم و آن هم زندگی کیمیا خاتون بود، او من را صدا می‌کرد و ناچار بودم که دنبال این صدا بروم. این بود که به تحقیق درباره زندگی این بانو که نقش مهمی در زندگی شمس و مولانا داشته پرداختم. کیمیا خاتون من رویکرد فمینیستی ندارد. از داستان شمس و مولانا بهره تاریخی برده‌ام و قصدم تحلیل زندگی شمس یا مولانا نبوده، بلکه به عشقی که در آن خانه و در آن زمان بوده، پرداخته‌ام.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیا خاتون می‌شنویم:

هنوز مادرم تنها مشاورم بود. بی‌آنکه نیازی به توضیح زیادتر ببینم، از او پرسیدم: مادر! اگر با یکی قهر کرده باشیم و بعد گناهش را بخشیده باشیم و بخواهیم با او آشتی کنیم، باید چه کار کنیم؟ مادرم کمی فکر کرد و با لبخندی پروقار و بزرگ منشانه گفت: تا ببینیم کی هست! گفتم کسی که نمی‌خواهم اسمش را بگویم. ابن بار لبخندی پر معنی‌تر صورت پف کرده‌اش را که دانسته بودم عارضه‌ی آخرین روزهای بارداری است‌، روشن کرد و با تکان سر گفت: بستگی به اهمیت آن دوست و موضوع دارد... اگر خیلی مهم باشد پیش ما اکدشانی‌ها رسم است که طره‌ای از گیسوانمان را با رشته‌ای طلا یا نقره می‌‌بافیم و برایش می‌فرستیم.

در راه احساس غریبی داشتم. دلم می‌خواست زار بزنم. فکر می‌کردم همه، به خصوص بهاءالدین و کرامانا بدجوری نگاهم می‌کنند. از علاءالدین که مقصر اصلی بد حالی‌ام بود و همه اتفاقات زیر سر او بود نفرت داشتم و ابدا نگاهش نمی‌کردم. وقتی می‌دیدم زنجره‌ها (جیرجیرک‌ها) به جایم زار می‌زنند و آسمان غروب را در طول راه می‌انبازند، لذت غمگینانه‌ای می‌بردم. صدا، صدای حال من بود: بی‌معنی و مبهم و غم‌انگیز و بی‌آغاز و فرجام.

 ۱۷ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۹۸۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۷۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
فصل اول - قسمت اول: ناکجایی
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش سوم
۳۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم: کراخاتون - بخش چهارم
۳۷ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش سوم
۲۶ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش چهارم
۲۹ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش پنجم
۳۱ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش ششم
۳۳ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش هفتم
۳۴ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش هشتم
۲۸ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم: حرم - بخش نهم
۲۷ دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم: طعم تازه نجس بودن
۲۵ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش دوم
۳۴ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش سوم
۳۲ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش چهارم
۱۶ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم: روزهای خوش - بخش پنجم
۳۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول: مرد آفاقی - بخش پنجم
۲۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم: طوفان
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم: آب زنید راه را... - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم: آب زنید راه را... - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم: کیمیا و سعادت - بخش اول
۳۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم: کیمیا و سعادت - بخش دوم
۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت پنجم: آنان که خاک را ...
۲۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت ششم: شب وصل
۳۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش دوم
۳۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم: که عشق آسان نمود ... - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم: آخرین پرواز - بخش سوم
۸ دقیقه
فصل سوم: نوزایی این عشق

راهنمای دانلود کتاب صوتی کیمیا خاتون

برای دانلود کتاب صوتی کیمیا خاتون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کیمیا خاتون
سیوان رحیمی
۱۳۹۷/۲/۱۲
گویا این کتاب جهت تخریب شخصیت والای شمس نوشتە شدە است، پیشنهاد ازدواج شمس ازکیمیا را بی‌شرمانە توصیف نمودە، گویا نویسندە از فرهنگ و اداب و رسوم ان زمانە هیچ گونە اطلاعی نداشتە، در عصر ما ازدواج مردی بیشتر...
کاربر Khademian
۱۳۹۷/۸/۵
کیمیا خاتون و ملت عشق هر کدوم برداشت آزادی هستن از یک برهه تاریخی و شخصیتهای پیرامون مولانا. بنظر من هر دو کتاب بعنوان فیکشن زیبا و سرگرم کننده هستن و نباید انتظار واقعیت تاریخی محض رو از اونها داشت و طبعا از مغایرتهای احتمالی با بیوگرافی مولانا دلخور شد. فقط بخونید و لذت ببرید!
sepide jlk
۱۳۹۷/۳/۱۱
کیمیا اصلا دختر کرا نبوده دختر خوانده‌ی مولانا بوده که برای یادگیری قران پدر کیمیا اونو پیش مولانا میاره و کیمیا اصلا دختر عادی نبوده و روح مردگانو میدیه و بعد از اینکه شمس به خانه‌ی مولانا میاد عاشق بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷۰)