دانلود کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا

اد ویسترز و دیوید رابرتز در کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا، خاطرات خود از صعود به پیچیده‌ترین و سخت‌ترین کوه جهان را به طور مستند روایت می‌کنند و از تجربیات، خوشی‌ها و ناخوشی‌هایی که در این مسیر با آن مواجه شدند، سخن می‌گویند.

درباره کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا (K2: life and death on the worlds most dangerous mountain):

کی 2 نام سخت‌ترین کوه جهان واقع در کوهستان قره‌قروم کشور پاکستان است. دو کوهنورد حرفه‌ای به نام‌های اد ویسترز (Ed Viesturs) و دیوید رابرتز (David Roberts) به همراه گروهی از دوستان خود برای صعود از این قله، راهی این مسیر پرخطر و پرریسک شدند. تا پایان نخستین روز، یازده تن از این کوهنوردان در ارتفاعات نزدیک قله جان خودشان را از دست دادند.

در ساعات اولیه نخستین روز ماه اوت در سال 2008، حدود سی کوهنورد از چندین گروه گوناگون و از چادرها و کمپ‌های متفاوت که در ارتفاعات یال ابروزی در کوه کی درست کرده بودند، برای ادامه مسیر راه افتادند؛ اما در 36 ساعت پس از آن، 11 نفر دیگر در این ارتفاعات درگذشتند.

فاجعه‌ای که در نخستین روز ماه اوت رخ داد به تلخ‌ترین و وحشتناک‌ترین اتفاقی تبدیل شد که در تاریخچه این کوه روی داده بود و همین طور دومین حادثه دلخراش در دوران بی‌پایان کوهنوردی در هیمالیا و قره‌قروم بود که هیچ‌کس در آن زمان از رخ دادنش اطلاعی پیدا نکرد.

این کتاب روایتگر ماجراهایی از این دست و فراز و فرودهای صعود و رنج از دست دادن دوستان با اشاره به روش‌های کار و با اتکا به دانسته‌های علمی است.

کتاب کی 2 به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کوهنوردی علاقه‌مند هستید و خواندن خاطرات و تجربه‌های هیجان‌انگیز کوهنوردان برایتان جذاب و لذت‌بخش است، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب کی 2 می‌خوانیم:

تعدادی از کوهنوردان همین که فهمیدند اسکات صدمه دیده برای کمک آمدند. یوری استفانسکی، دکتر روسی گروه، شانه‌ی اسکات را جا انداخت و مسکن و آرام‌بخش عضله به او داد. اما به او گفت «باید به خانه برگردی. سفر برای تو به پایان رسیده.»

اسکات از قبول آن حکم امتناع کرد و گفت که در عرض یک هفته سرحال خواهد شد. باورش کمی مشکل بود. هنگامی که به کمپ اصلی بازگشتیم نوشتم: «اسکات خیلی کله‌شق است.» و البته خودم هم به همان کله‌شقی بودم. در یک حادثه‌ی احمقانه، به‌سادگی سکندری خوردن در جلوِ خیابان، همسفرم دیگر نمی‌توانست ادامه دهد.

روی کار گروهیِ دونفره‌مان بسیار حساب کرده بودم. همیشه خودمان را تصور می‌کردم که باهم از کوه بالا می‌رویم و سپس در قله یکدیگر را در آغوش می‌گیریم. اکنون شب‌هنگام که به فکر فرو می‌رفتم با این احتمال مواجه می‌شدم که اگر به قله‌ی کِی2 برسم شاید با همسفر دیگری باشم. کم‌کم داشتم با چندی از کوهنوردان قوی گروه‌مان ارتباط برقرار می‌کردم. مثلاً با نیل بیدل‌من و چارلی میس و همین‌طور هال و بال. شاید می‌توانستم با آن‌ها قله را فتح کنم. به‌هرحال در این لحظه از این اکسپدیشن کس دیگری در گروه نبود که بتوانم به عنوان دوستی واقعی به او نگاه کنم و مطمئناً کسی نبود که بتوانم همانند اسکات به او اطمینان داشته باشم.

در غیاب هر گونه حس سرپرستی از جانب ولاد، من و دیگران تصمیم گرفتیم خودمان کسی را به عنوان سرپرست گروه در نظر بگیریم. یکی از روزهایی که برای خوردن غذا دور هم جمع شده بودیم، هنگامی که ولاد بین ما نبود و به کار خودش مشغول بود، رأی‌گیری کردم و در نهایتِ شگفتی، من انتخاب شدم. بی‌معطلی سعی کردم نظمی به گروه بدهم و بگویم چه کسانی چه مقدار آذوقه را تا کدام کمپ حمل کنند و کارهایی از این قبیل. گرچه به روس‌ها نمی‌شد گفت چه‌کار انجام دهند. تنها وفاداری‌شان نسبت به یکدیگر بود و تا جایی‌ که می‌توانستم بگویم، همان وفاداری را هم نداشتند.

 ۳۷۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-229-749-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۶۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
1: مشوق
2: تصمیم
3: کشف مهم
4: معمای بزرگ
5: برادری
6: بهای پیروزی
7: تابستان خطرناک
پس‌گفتار: جام مقدس
سپاس‌گزاری‌ها
تصاویر

راهنمای دانلود کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا

برای دانلود کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا

نظرات کتاب کی 2: زندگی و مرگ در خطرناک‌ترین کوه دنیا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.