دانلود کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند

  • از: ندا ترابی
  • ناشر: انتشارات ویکتور هوگو
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند

کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند نوشته‌ی ندا ترابی، به سرگذشت، وصیت‌نامه‌ها و آخرین حرف‌های هنرمندان برجسته‌‌ی جهان مانند بوعلی سینا، پروین اعتصامی، لئون تولستوی، آلبرت اینشتاین، چارلز داروین و ... پرداخته است که بسیار تأثیرگذار و تکان‌دهنده هستند.

خیلی از این هنرمندان و شخصیت‌ها زمانی که احساس کردند مرگ به آن‌ها نزدیک شده، حرف‌هایی زده یا چیزهایی نوشته‌اند که برای همیشه باقی ماندند. در این کتاب اندکی از سخنان و زندگینامه‌ی آن‌ها بیان شده است.

مطالعه‌ی سخنان پیش از مرگ و وصایای این هنرمندان و شخصیت‌های بزرگ نشان می‌دهد که همه انسان‌ها دیر یا زود نیز به آن نقطه پایانی خواهند رسید، پس بهتر است تا از خود اثری پایدار و تأثیرگذار به جای بگذاریم.

کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند مناسب چه کسانی است؟

این کتاب گرچه ردپایی از مرگ را در زندگی‌ها به تصویر می‌کشد، اما به شما شور و اشتیاق زندگی را هدیه می‌کند، اینکه یاد بگیرید تا بر سختی‌ها و ناامیدی‌ها غلبه کنید و آنطور که دوست دارید زندگی کنید. این کتاب مناسب کسانی است که می‌خواهند زندگی پرباری داشته باشند و از تمام لحظاتشان لذت ببرند.

در بخشی از کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند می‌خوانیم:

ایرج میرزا جلال الممالک فرزند صدرالشعرا غلامحسین که از نوادگان فتحعلی شاه قاجار بود، در سال 1291 هجری قمری در تبریز به دنیا آمد.

پس از تحصیل علم و ادب در زبان فارسی و فرانسه، در مدرسه دارا لفنون تبریز در نوزده سالگی در زمان ولیعهدی مظفرالدین شاه، ملقب به صدرالشعراء شد ولی بزودی از شاعری دربار کناره گرفت و به خدمات دولتی روی آورد و بیشتر ایام زندگی خود را در خدمت وزارت فرهنگ سپری کرد.

این شاعر شیرین سخن و دوست داشتنی ما، شعری دارد که بنابر وصیت او روی سنگ قبرش حک شده است. آیا این شعر آخرین سروده او بوده یا نه، نمی‌دانیم اما کسانی که به گورستان مشهور ظهیرالدوله شمیران در تهران رفته باشند، این شعر را روی سنگ قبر او خوانده‌اند.

 ۱۶۱ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95633-6-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1 - بوعلی سینا
2 - حکیم عمر خیام
3 - مولوی
4 - شهریار
5 - پروین اعتصامی
6 - ایرج میرزا
7 - ابوسعید ابی الخیر
8 - امیرکبیر
9 - آغا محمدخان قاجار
10 - طاهر ذوالیمینین
11 - یعقوب لیث صفاری
12 - ابومسلم خراسانی
13 - علامه اقبال لاهوری
14 - پوشکین.
15 - آندره ماری
16 - آیزاک نیوتن
17 - لئون تولستوی
18 - توماس مان
19 - لوئی پاستور
20 - پیر سیمون لاپلاس
21 - بنجامین فرانکلین
22 - کاریل چسمان
23 - هاینریش هاینه
24 - ناپلئون بناپارت
25 - آلبرت اینشتاین
26 - لودویک وان بتهوون
27 - ولفگانگ آمادئوس موزارت
28 - آلفرد نوبل. شیمیدان
29 - سقراط
30 - جان کیتز
31 - دکتر جانسون
32 - پل سزان
33 - چارلز دیکنز
34 -آنتوان چخوف
35 - فرد ریش روکرت
36 - چارلز داروین
37 - اونوره دو بالزاک
38 - فردریک شوپن
39 - پل ورلن
40 - فرانسوا ماری آروئه ولتر
41 - اشتفان تسوایک
42 - میکل آنژ
43 - ماری کوری
44 - پیرلوتی
45 - ولفگانگ فن گوته
46 - امیلی برونته
47 - هِنری ماتیس
48 - والتررالی

راهنمای دانلود کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند

برای دانلود کتاب گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند
علی علامه
۱۳۹۹/۲/۱۴
درود بیکران بر روح شهید امیر کبیر قهرمان ایران که به دست خاندان نجس قاجار و باتحریک علمای ظالم انگلیسی و در باری به شهادت رسید روحش شاد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)
زندگی نامه، زندگی نامه هنرمندان، سرگذشتنامه، دانلود کتاب زندگی نامه، زندگینامه هنرمندان، زندگینامه، جملات تاثیرگذار، سخن قصار، جملات قصار، سخنان پندآموز، سخن بزرگان، جملات بزرگان، زندگی نامه بوعلی سینا، زندگینامه بوعلی سینا، زندگینامه بوعلی سینا خلاصه، زندگی نامه حکیم عمر خیام، زندگینامه ی حکیم عمر خیام، زندگینامه ی مولوی، زندگی نامه ی کوتاه مولوی، زندگی نامه ی شاعر بزرگ مولوی، زندگی نامه ی شهریار، زندگی نامه ی شهریار کوتاه، زندگی نامه ی پروین اعتصامی کوتاه، زندگی نامه ی پروین اعتصامی به زبان ساده، زندگی نامه ی ایرج میرزا، زندگی نامه ی کوتاه ایرج میرزا، زندگینامه ابوسعید ابی الخیر، خلاصه زندگینامه ابوسعید ابوالخیر، زندگینامه امیرکبیر، زندگینامه امیرکبیر به زبان ساده، زندگینامه آغا محمدخان قاجار، زندگینامه طاهر ذوالیمینین، زندگینامه یعقوب لیث صفاری، زندگینامه ابومسلم خراسانی، زندگینامه علامه اقبال لاهوری، زندگینامه پوشکین، زندگینامه آندره ماری آمپر، زندگینامه آیزاک نیوتن، زندگینامه لئون تولستوی، زندگینامه توماس مان، زندگینامه لوئی پاستور، زندگینامه بنجامین فرانکلین، زندگی نامه ناپلئون بناپارت، زندگی نامه آلبرت اینشتاین، زندگی نامه لودویک وان بتهوون، زندگی نامه سقراط، زندگی نامه چارلز دیکنز، زندگینامه آنتوان چخوف، زندگی نامه ماری کوری، ندا ترابی لکا