دانلود کتاب گفت‌وگو با جیم جارموش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گفت‌وگو با جیم جارموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گفت‌وگو با جیم جارموش

کتاب گفتگو با جیم جارموش اثر لودویگ هرتزبرگ و ترجمه آرمان صالحی از سری کتاب‌های گفتگو با کارگردانان جهان است، این مجموعه بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دو سویه با کارگردان‌هایی که دوست‌شان داریم، فیلم‌سازانی که واجد بینش خاصی درباره دنیا و نحوه به فیلم درآوردن آن هستند.

مجموعه گفتگو با با جیم جارموش (Jim Jarmusch: interviews) رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم خاص، به ویژه برای خواننده بیننده‌ای که می‌خواهد از مولفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نائل آمد.

خواندن پی‌درپی مصاحبه‌های پیش رو به‌روشنی توالی زندگی کاری و حساسیت‌های یک ذهن مستقل را عیان می‌سازد. به‌نظر می‌رسد جیم جارموش (Jim Jarmusch) انسانی مهربان، حساس و دقیق است که لحنی طنز و دلپذیر دارد و همواره شوق سوزان خود نسبت به کاری را که انجام می‌دهد حفظ می‌کند. او وجوه کوچک و حاشیه‌ای و زشت و زیبای جهانی که در آن زندگی می‌کنیم را می‌پرستد. مصاحبه‌های کتاب گفتگو با جیم جارموش نیز به سیاق مجموعهٔ مصاحبه با کارگردان‌ها و سیاست‌های اعمال‌شده از جانب انتشارات دانشگاه می‌سی‌سی‌پی با کمترین دخل و تصرف و ویرایش تنظیم شده‌اند.

جارموش در سراسر دوران کاری خود به شکل فوق‌العاده‌ای یکپارچگی آثارش و رابطه سرد خود با کسب و کار صنعت سودمحور سینما را به نمایش گذاشته و آن را دست‌ نخورده حفظ کرده است. از آن‌جایی که او یکی از برجسته‌ترین شمایل سینمای مستقل محسوب می‌شود،‌ موضوع پول در مقابل کنترل کامل امور مربوط به خلاقیت و زیبایی‌شناسی، مدام در مصاحبه‌ها به میان آمده است. در حقیقت، یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات جارموش پس از «قطار اسرارآمیز» به‌دست آوردن سرمایهٔ لازم برای فیلم بعدی‌اش بوده است. او به‌طور غیرمستقیم این مسأله را «بسیار پیچیده» می‌داند و اشاره می‌کند که همین مسأله او را به سمت ساختن اثری کاملاً متفاوت و دور از انتظار با عنوان «شب روی زمین» سوق داده است. جارموش نیز همچون شخصیت گوست داگ همواره به نظام اصولی خود پایبند مانده و هزینهٔ این پایبندی هرگز نتوانسته است در خط‌مشی او تغییری ایجاد کند و علایق و ترجیحات زیبایی‌شناسانه او به‌جز چند استثنای زیرکانه همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. مثلاً به نظر می‌رسد شوق سرشار او نسبت به ساختارهای ناب و مینیمال یا تردیدش نسبت به حرکات دوربین و موسیقی‌های از پیش ساخته‌شده انعطاف بیشتری پیدا کرده است. البته این تغییر موضع در فیلم‌ها به‌ویژه از «مرد مرده» به بعد بازتاب یافته است.

 ۲۵۲ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8055-92-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
وقایع‌نگاری
گفت‌و‌گو با جیم جارموش/ رالف ایو و ولفگانک استوکن بروک/ 1980
جیم جارموش/ هارلن یاکوبسن / 1984
جیم جارموش/ پیتر بلسیتو / 1985
در میان چیزها/ پیتر فان باو و میکا کوریسماکی/ 1987
جیم جنگل آسفالت/ مارک موردو / 1988
مرد مرموز/ لوک سانته / 1989
خانه و دور از خانه/ پیتر کو / 1992
جیم جارموش/ دنی پلاتنیک / 1994
پایان راه/ اسکات ماکولی / 1996
تفنگی نشانه‌رفته به سوی تو/ جاناتان روزنبام/ 1996
همچون یک تندباد/ مارجری بومگارتن / 1997
شرق به ملاقات غرب می‌رود/ کریس کمپیون / 2000
گفت‌وگو با نیمه‌ی پنهان کارگردان/ سایمون هاتنستون / 2004
گفت‌وگو با جیم جارموش/ دیو شولمن / 2005
اوبراین با جارموش گفت‌وگو می‌کند/ گلن اوبراین / 2010
جیم جارموش از «تنها عشاق زنده می‌مانند» می‌گوید/ بیلجه ابیری / 2014
فیلم‌شناسی

راهنمای دانلود کتاب گفت‌وگو با جیم جارموش

برای دانلود کتاب گفت‌وگو با جیم جارموش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گفت‌وگو با جیم جارموش
وحید زندگی
۱۳۹۸/۷/۱۵
کتاب چون ما حصل گفتگو با شخص جیم جار موش است و از سویی نگاه و رویکرد ایشان برای مخاطب آشکار و با عناصر فیلمسازی او آشنا میشود. خواندن این کتاب به دوستان علاقه مند به سینما توصیه می‌شود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)