دانلود کتاب 15 گیاه معجزه‌گر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 15 گیاه معجزه‌گر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 15 گیاه معجزه‌گر

کتاب 15 گیاه معجزه‌گر، به تالیف معصومه درویشی، به ویژگی‌های درمانی پانزده گیاه دارویی که در ایران می‌رویند می‌پردازد.

ایران از نظر آب و هوا، موقعیت جغرافیایی و زمینه‌ی رشد گیاهان دارویی، یکی از بهترین مناطق جهان به شمار می‌رود. گیاهانی که در طول تاریخ قرابت خاصی با انسان داشته‌اند و آثار دارویی و موارد استفاده‌ی آن‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست. 

دانشمندان ایرانی مانند ابوریحان، ابن سینا، رازی و دیگران، کتاب‌های مفصلی دربار‌ی گیاهان دارویی نوشته‌اند که امروزه مورد توجه جوانان قرارگرفته است. 

گیاه دارویی به گیاهی گفته می‌شود که دارای ماده‌ی موثره‌ی مشخصی باشد (Active substance) و در درمان بیماری یا پیشگیری از بروز آن مورد استفاده قرار گیرد. 

اندام‌های برخی گیاهان مانند برگ‌های گردو، کاکل ذرت، پوست میوه‌ی لوبیا و گیلاس دارای ماده‌ی موثره‌ای هستند که در درمان برخی بیماری‌ها موثر هستند و برخی بر این باورند که چون این گیاهان برای تولید این مواد موثره کشت و کار نمی‌شوند گیاهان دارویی محسوب نخواهند شد. بلکه درواقع گیاهی که دارای صفات زیر باشد گیاه دارویی نامیده می‌شود:

اندام‌های گیاهی برداشت شده که حاوی ماده‌ی موثره باشد پس از فرآوری و آماده‌سازی، جداسازی، خرد کردن، خشک کردن، تخمیر و. . . قرار گیرد مورد استفاده قرار گیرد که به طور معمول این اندام‌ها به طور سنتی و بیشتر به صورت خشک کردن در عطاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

املاح پتاسیم تقریباً در تمام گیاهان به فراوانی یافت می‌شوند و معمولا به شکل محلول هستند. املاح کلسیم نیز کمتر قابل انحلال هستند اسید سیلیسیک نیز عملاً در تمام گیاهان یافت می‌شود و برخی از گیاهان حاوی مقادیر زیادی از آن هستند. آلکالوئیدها نیز از ترکیباتی هستند که در گیاهان دارویی یافت می‌شوند. 

در اکثر جمع‌ها وقتی صحبت از درمان بیماری با گیاهی دارویی می‌شود اکثریت افراد رغبت چندانی نشان نمی‌دهند و در مورد عصر تکنولوژی و سفر به فضا صحبت به میان می‌آید اگر چه طب نوین با پیشرفت‌های زیاد در مقام تشخیص و درمان بنایی عظیم و با شکوه آفریده است، اما داروهای بعضا پر عارضه کم نیستن و دلیل این واقعه از آن جا رقم زده شد که هم زبانی با طبیعت صاحب شعور و قوه تدبیر به دست فراموشی سپرده شده است. در طب سنتی ایران تعادل شش نکته را دلیل سلامتی انسان می‌دانند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها آب و هوا است. 

درکتاب 15 گیاه معجزه‌گر، سعی شده با معرفی 15 گیاه دارویی معجزه‌گر متناسب گامی کوچک در جهت کاهش استفاده از مواد شیمایی، درمان و پیشگیری بیماری‌ها برداریم. 

 ۸۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-40-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
مقدمه
آویشن باغی
بادرنجبویه
سنبل الطیب
زوفا
اسطوخودوس
کاسنی
بابونه
رزماری
زیره ی سبز
زیره‌ سیاه‌
رازیانه
آلوئه‌ورا
بومادران
گل گاو زبان
خرفه
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب 15 گیاه معجزه‌گر

برای دانلود کتاب 15 گیاه معجزه‌گر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  15 گیاه معجزه‌گر