دانلود کتاب 1984


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 1984

کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول یکی از شاهکارهای مسلم ادبیات جهان می‌باشد که تأثیر زیادی در فرهنگ عامه و رسانه‌ای جهان گذاشته است.

۱۹۸۴ رمانی است که هیچگاه کهنه نمی‌شود و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است. با کتاب ۱۹۸۴، اصطلاحاتی مانند «برادربزرگ» به واژه‌های روزمره مردم و مطبوعات تبدیل شدند.

کتاب 1984 تا به حال به بیش از ۶۵ زبان مختلف برگردان شده و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است و در نتیجه آن، جورج اورول (George Orwell) به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسید.

وینستون (قهرمان رمان) هم به‌‌عنوان یک خواننده و هم به‌‌عنوان یک نویسنده به او می‌گوید به چه‌‌ چیزی بیاندیشد. او سراسر در کشمکش است:
در همه‌ی طبقات، روبه‌روی آسانسور، همان پوستر با چهره‌ی بسیار بزرگش به دیوار میخ شده بود و زُل می‌زد به آدم. انگار به هر سمتی که می‌خواستی بروی، تعقیبت می‌کرد. زیر تصویر نوشته شده بود: «برادرِ بزرگ مراقب توست.»

اُروِل در «نوزده-هشتادوچهار»، می‌خواهد با فراگیری چه‌گونگیِ عمل‌کردنِ پروپاگاندا و مراقبت، خوانندگانش بتوانند آزادیِ بیش‌تری از عُرف‌های کوچکِ بوگندویی به ‌دست بیاورند که امروزه با روحیه‌ی ما ستیزه‌جو است.

جُرج اورل با دو شاهکار جاودانش «مزرعه‌ حیوانات» و «1984»، وجدانِ بیدارِ نسل خود و نسل‌های بعد است. بسیاری از نویسندگان معاصر برای دفاع از آرمان‌های‌شان مدام به نام وی اشاره می‌کنند و او را سرمشقی برای چگونه‌اندیشیدن و چگونه‌نوشتن می‌دانند.

 ۳۶۳ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6955-40-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۸۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

جُرج اُرول؛ راوىِ استبداد
نوزده-هشتاد و چهار، پاره‌ی یک‌ام
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی دوم
نوزده- هشتادوچهار، پاره‌ی سوم
پروپاگاندا و مراقبت در نوزده- هشتادوچهار

راهنمای دانلود کتاب 1984

برای دانلود کتاب 1984 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  1984

نظرات کتاب 1984

پیام عبداللهی
۱۳۹۸/۴/۱۷
ابتدای کتاب به کندی پیش می‌ره و تقریبا از زمان آشنایی با جولیا نقطه عطف ان شکل می‌گیره.... در بخش‌هایی که کتاب گلدستاین را می‌خونه به یک مانیفست سیاسی تبدیل می‌شه که خسته کننده است ولی ترجمه‌اش واقعا نسبت به کتابی که قبلا داشتم بهتر شده... کتاب فضای تاریک و دلسردکننده‌ای داره که اصلا در ذهن آدم و و سیاه سفید شکل می‌گیره... پیشگویی‌های نقادانه نا امیدانه‌ای داره که تا اندازه‌ای آدم رو بی‌تفاوت می‌کنه ولی شباهتش به خیلی از حکومت‌های دنیا از لحاظی بسیار جالب است... نوعی بدبینی مفرط در ذهن نویسنده موج می‌زنه که تقریبا به هیچکس اعتماد نمی‌کنه در فضای کتابش هم همین احساس انگار موج می‌زنه.... کتاب مثل کاریکاتور می‌مونه با اغراق بسیار..... کتاب یه جورایی ولنگار و نا امید تموم می‌شه اما ارزش خوندن داره
عبدالمناف آق ارکاکلی
۱۳۹۹/۴/۴
کتاب ۱۹۸۴ جزو ۱۰ کتابی است که مردم انگلیس میگویند آنرا خوانده‌اند اما آنرا نخوانده‌اند؛ یعنی هر انگلیسی دلش می‌خواهد این کتاب را بخواند و به دروغ میگوید خوانده‌ام تا در اصطلاح کلاس بگذارد.
کتاب در کنار قلعه حیوانات از آثار ارزشمند جرج اورول است.
کتابی که در آن پیش بینی‌هایی صورت می‌گیرد و پس از
مرگ نویسنده به واقعیت تبدیل می‌شود.
کتاب دارای روح مبارزه طلبی سیاسی و روانشناسی فشار شخصیت و افکار است.
Mohsen Molavi Ardakani
۱۳۹۶/۱۱/۱۵
کتاب خوبی بود، از دو جنبه مفید هست: جنبه اول اطلاعات سیاسی و کشمکش‌های پشت پرده جنگها و امور و تصمیم‌های سیاسی رو توضیح میده و جنبه دوم نفس انسانها رو در مواقع ترس و شکنجه بخوبی بیان میکنه. خارج از این موارد، همه اینها در پس زمینه‌ی یک رابطه عاشقانه اتفاق میفته که تا نخوانید متوجه ظرافتهای قلم نویسنده نمیشید.
مشاهد همه نظرات (۱۹۰)