معرفی و دانلود نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی

برای دانلود قانونی نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی

نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی افکار فلسفی و عمیق فردریش دورنمات را در قالب نمایشنامه‌ای بسیار زیبا ارائه می‌کند و بیش از همه چیز، رهایی از بند غل و زنجیرهایی که رعایت اصول به دست و پای هر درام‌نویس می‌زند را به تصویر می‌کشد.

طرح و اساس بیشتر آثار فردریش دورنمات (Friedrich Durrenmatt) درباره‌ی تراژدی وجود انسانی است که به گونه‌ای طنزآمیز و نیش‌دار ارائه و باعث تغییر شکل ژانر به صورت کمدی می‌شود. آثار او پر از بدبینی‌های یک فیلسوف و مملو از طعنه‌های سوزاننده و کشنده‌ی یک درام‌نویس متفکر است. در شاهکارهای مدرن این هنرمند، جامه بر تن خوش‌باوری‌ها و قوانین خوش ظاهر امور اخلاقی و اجتماعی دریده می‌شود، ماسک از چهره‌ی اعتقادات متکی بر اصلاح جوامع بشری کنده می‌شود و بشر با تمام ضعفش، با تمام افکار به ظاهر درخشانش، لخت و بی‌حفاظ در مقابل خود قرار می‌گیرد. او هرگز نمی‌خواهد راه بهتر را نشان دهد. او پس از بیان لجنزار، از گلستان سخن نمی‌گوید.

در کتاب صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی (The Marriage of Mr Mississippi)، شخصیت‌های نمایش هر کدام دارای دو شخصیت جداگانه هستند. یکی شخصیتی که به صورت قصه‌گو و راوی ماجرا را روایت می‌کند، شخصیت دیگر آن‌که به داخل بازی برمی‌گردد تا نقش تعریف‌شده خود را به نمایش بگذارد.

فردریش دورنمات از این طریق این اثر به امیال و هدف‌های مخفی روح بشر دست پیدا می‌کند و علت‌های برخورد این هدف‌ها را که مانند دیوی که در روح بشر خفته است را جستجو می‌کند. او می‌خواهد بداند، زمانی‌که ایده‌آل‌ها و هدف‌های افراد گوناگون با یکدیگر برخورد می‌کند و موجب تضاد می‌شود چه اتفاقی می‌افتد. منظور افکاری است که مردم برای عملی کردن آن‌ها با اراده‌ای محکم و نیرویی گستاخانه، دیوانه‌وار سعی می‌کنند. هم‌چنین می‌خواهد بداند که آیا بشر می‌تواند جهان را با فکر و میل خود عوض کند؟ و آیا اصولاً دنیا تغییر پذیر است یا نه؟ آیا لطف خداوند جهان در این عالم متناهی نسبت به شر بی‌نهایت است یا نه؟

در قسمتی از نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی می‌شنویم:

می سی سی پی: این، یک نوع خاطره‌ی دوران کودکی بود که زنم به اون وفادار مونده بود. اگه فریاد آناستازیا رو می‌شنیدم، ممکن بود خیلی چیزها به وقوع نپیونده. اگه کوشش من برای تجدید حیات دنیا، به وسیله‌ی رواج دادن قانون موسی به هدر می‌رفت، اقلاً از این وضع حزن آوری که در پایان برای ما دونفر پیش آمده جلوگیری می‌شد. به هر حال، با این که زناشویی دوم، خستگی روحی و اخلاقی برای من داشت، با وجود این، بهترین سال‌های زندگی من به شمار می‌رفت. حتی نقشه‌ی شغل من در جریان این زناشویی پیشرفت کرد. چون موفق شدم تعداد محکومین به اعدامو از دویست به سیصد و پنجاه برسونم. و از این عده فقط یازده نفر به موجب اختیاراتی که نخست وزیر داشت و تازه اون هم با هیاهو و سروصدای زیاد از چنگ اعدام فرار کردن. زناشویی ما، به طور منظم، طبق نقشه‌ی پیش بینی شده جریان یافت. زن من، همون طور که پیش بینی شده بود، به طور قابل ملاحظه‌ای شخصیت خودشو بالا برد و هم چنین دارای احساسات مذهبی شد. مراسم اجرای حکم اعدام‌ها رو در کنار من با آرامش مشاهده می‌کرد، بدون این که عادت اون به این کار، احساسات بی شائبه اشو نسبت به محکومین از بین ببره.

یک عکس در قسمت جلو صحنه پایین می‌آید و نشان می‌دهد که آناستازیا و می‌سی سی پی در مراسم اجرای حکم اعدام حضور یافته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
مقدمه
80 دقیقه
قسمت اول - بخش اول
21 دقیقه
قسمت اول - بخش دوم
55 دقیقه
قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی
نویسنده
مترجمحمید سمندریان
گویندهمهدی تقی پور، شهاب غزالی، مونا بدیع صنایع، صادق رضازاده، میلاد ترابی، محمد علی اکباتانی، مرضیه نوش مهر، پیام میرکی، امین پناهی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی

برای دریافت نمایش صوتی ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.